Loek Schmid boekt in najaarsklassieker succes met duivin Steen is de pechvogel van de week TVveede plaats Van Cilst op tien Engelse mijlen Gunst maakt overstap naar opleidingsploeg Rabobank niet per se een topseizoen SPORT 13 Ze kwam uit de verkeerde richting. De jaarling dui vin van Loek Schmid uit Goes kwam vanuit de richting Kattendijke aanvliegen. Toch bezorgde ze Loek Schmid de winst op het overnachtconcours voor oude en jonge duiven vanuit Limoges. Inzet was de Jaap Brasser Tro fee. De beker is genoemd naar de man die zich met ziel en zaligheid inzette voor deze najaarsklassie ker binnen de duivensport. Vorig jaar werd het concours voor het eerst gehouden. De winst ging toen naar de combinatie Flipse. Dit keer werd Loek Schmid de winnaar. De 8o-jarige duivenlief- hebber had voor dit concours acht duivinnen ingekorfd. De duiven werden vrijdag om 14.00 uur gelost. De kras duivin zat zaterdagmorgen om 7.38 uur in de klok in de Goese Koningin neweg. De snelheid bedroeg 1355 meter per minuut, de afstand was 653 kilometer. Het bleek de snel ste van Zeeland. Schmid: „Ik zag ze komen. Van uit de richting van Kattendijke, uit de verkeerde richting dus. Ze kan nooit ver uit de buurt gevlo gen zijn, anders had ze de winst niet gepakt. Ze moet wel vele kilo meters hebben gemaakt." Schmid, die al sinds i960 de duivensport beoefent, heeft zich toegelegd op de grote fond, met name op de ZLU-concoursen. Zijn mooiste succes uit zijn carrière is de nationale zege op Perpignan in 199S- Jonge doffers Voor de oude en jonge duiven stond de natoer vanuit Peronne op de kalender. De snelste van Zeeland op dit vitesseconcours viel bij Johan van Spaandonck in St. Jansteen. De 79-jarige Van Spaandonck had voor dit concours twaalf jonge doffers in de mand gestopt. Hij kreeg zijn eerste gete kende, een blauwe, als eerste thuis. Met een snelheid van 1455 meter per minuut had hij de 168 kilometer tussen Peronne en St. lansteen overbrugd. Van Spaandonck: „Ik zag 'm ko men, hoog vanuit het het lucht ruim. Het leek net of hij uit een wolk viel. Dat betekende meteen dat het een moeilijke landing zou worden. Hij had een aantal rond jes nodig voordat hij binnen kwam. Dat het mijn eerste gete kende was, betekende dat ik ver trouwen in hem had. Hij heeft zich dit seizoen al een aantal ke ren in de voorste linies gemeld. Het is eigen kweek." Johan van Spaandonck, geboren in Tilburg maar al jaren woonachtig in Zeeland, heeft al elf provinciale overwinningen op zijn palmares staan. Daarbij zat twee keer Or leans met jonge duiven, in 1979 en 1980. Met zijn duif, genaamd Ti- nus, had hij twee keer de beste duif van Nederland. Komend weekeinde wordt het Zeeuwse vliegseizoen afgesloten met de provinciale midfond voor jonge duiven vanuit Gien. Verder staat de laatste natoer voor oude en jonge duiven vanuit Roye op het programma. VLISSINGEN. De voetbal vereniging Steen is tot pechvogel van de week uitgeroepen. De club werd zondag in de aan loop naar de derby met Clinge het slachtoffer van vandalisme. De doelpalen en hoek- vlaggen werden met ro de verf bespoten, de kleur van tegenstander VV Clinge, en de mid denstip werd tot een halve meter diep uitge graven. De verkiezing van de pechvogel van de week maakt onderdeel uit van de Zeeuwse Voet bal Awards. Het is een initiatief dat door CTV Voetbal en de PZC nieuw leven is ingebla zen. Er zijn verschillen de categorieën, waar over elke week een des kundig panel zich buigt. Aan het eind van het sei zoen wordt een klasse ment opgemaakt en worden de prijzen tij dens een feestelijke bij eenkomst uitgereikt. Het openingweekend in het amateurvoetbal le verde de volgende win aars op: Speler van de week: Joeri Goulooze (Colijns- plaatse Boys). Hij maak te vier doelpunten te gen SVD/Volharding. Trainer van de week: Jaimy van Bloppoel (Oostkapelle). Hij hield in de rust van de wed strijd tegen GPC een donderspeech die zijn uitwerking niet miste. Zijn ploeg zette een 2-0 achterstand om in een 3-2-overwinning. Club van de week: Bruse Boys. De promo vendus versloeg in de eerste klasse van het za terdagvoetbal Kloetinge met 3-1. Scheidsrechter van de week: Joost Thoonen uit Oostkapelle. Hij kreeg op het laatste mo ment de ontmoeting Hoek- Ter Leede toege wezen en maakte een prima indruk. Doelpunt van de week: de 2-1 van Koen van de Berge (Bruse Boys) in de wedstrijd te gen Kloetinge. Davy Gunst (foto) rijdt vanaf 1 januari 2016 voor het Rabo Deve lopment Team. De twintigjarige wielrenner uit Yer- seke, die nu nog uitkomt voor SEG Racing, maakt de overstap naar de opleidingsploeg van Ra bobank en wielrenunie KNWU. Gunst is een tweedejaars belof te, die onlangs met de Nederland se ploeg in Rio de Janeiro het olympisch test event reed. Hij won deze zomer brons bij de na tionale kampioenschappen op de weg. Zijn toekomstige ploegge noot Stan Godrie pakte toen het- goud. Volgens Gunst is de over stap naar Rabobank goed voor zijn ontwikkeling. „Ik heb dit sei zoen veel geleerd bij SEG Racing, dat is het probleem niet. Ik denk alleen dat in dit stadium van mijn carrière Rabobank beter bij mij past." Over zijn seizoen is hij tot nu toe niet helemaal tevre den. „Na het NK ben ik een beet je op de sukkel geraakt qua ge zondheid. Daardoor heb ik deze zomer nog niet kunnen brengen, wat er eigenlijk wel in zit." De Zeeuw hoopt bij Rabobank wat meer de kans te krijgen om voor overwinningen te rijden. „Het ul tieme doel is natuurlijk om bin nen twee jaar een profcontract te verdienen. Ik ga mijn best doen." Net als Gunst maakt ook Dylan Bouwmans, de achttienja rige zoon van oud-profrenner Ed dy Bouwmans, de overstap naar de opleidingsploeg. Martijn de Kok (AV'56) bleef met zijn tijd van 53 minuten en 21 seconden slechts negen seconden boven zijn persoonlijk record ste ken. Hij finishte op de 29e plaats, in een 5600 deelnemers tellend veld. John Guequierre (Dynami ca) verraste met de zesde plaats bij de mannen H60 in 1.15.08. Nata lie Sinke verbeterde haar beste tijd met drie minuten, naar 1.18.52 door Fred Rabout 1355 De winnende duivin van duivenliefhebber Loek Schmid uit Goes behaalde bij het overnachtconcours een snelheid van 1355 meter per minuut. UITSLAGEN DUIVENSPORT Limoges met oude en jonge duiven: 1. L. Schmid (Goes), 2. Jos van Belzen (Colijns- plaat), 3. A. van Leeuwen (Goes), 4,7. Comb. Flipse (Westkapelle), 5,9,11,17,18,19. S. Le- loux Zn (Kapelle), 6. E. van Koeveringe (We- meldinge), 8. H. Melis (Zoutelande), 10,13. F. Vette (Hansweert), 12. W. Kooreman (Kloos- terzande), 14,20. Sj. v.d. Velde Zn (Bres- kens), 15. J. v.d. Bosch (Hengstdijk), 16. j. van Spaandonck (Lamswaarde). Peronne met oude en jonge duiven: Samen spel 1 (1332 m/m): 1. F. Neve, 2. H. de Poor ter, 3. E. de Wever, 4. P. Gernaert&Zn, 5. H. Mookhoek&Zn. Samenspel 2 (1439 m/m): 1,2. S. van Hoeve, 3.4. gebr. Scheele, 5. J. de Waal. Samenspel 3 (1455 m/m): 1,5. Joh. van Sp aandonck, 2. A. Thijs&Zn, 3. J. Verheyden, 5. Gebr. Van Beveren&Kids. Samenspel 4 (1379 m/m): 1,2. J. van Malde- gem, 3. H. Koks, 4,5. W. Segboer. Samenspel 5 (1400 m/m): 1,2,4. D. de Voogd, 3. JF. Neels, 5. P. Glas. Samenspel 6 (1377 m/m): 1,2,3,4,5. D. Noom. Samenspel 7 (1305 m/m): 1,3,4,. C. Schroevers, 2. Comb. J&K. van Belzen, 5. Comb. A. Houmes&Zn. DINSDAG 8 SEPTEMBER 2015 eigen dynamiek TILBURG. Paola van Gilst is tweede geworden bij de wedstrijd over tien Engelse mijlen in Tilburg. De atlete van AV'56 realiseerde een tijd van 1.09,22 uur. Dat was veer tig seconden boven haar persoonlij ke record. Resultaten Zeeuwen 10 EM Tilburg: Martijn de Kok (AV'56) 53.21 minu ten, Jorim Scheele (Atletiek Maas tricht) 55.52, Martijn Tissink (Attila) 59.34, Paola van Gilst (AV'56) 1.09.22 uur, John Guequierre (Dynamica) 1.15.08, Berry Knibbeler (Schelde- sport) 1.16.13, Natalie Sinke (GRT) 1.18.52, Piet Beijer (Dynamica) 1.21.39, Frits Burger (Zierikzee) 1.22.39, Jan Boonman (Axel) 1.23.54, Pim Couwenbergh (Zierikzee) 1.27:13, Kees Maas (Hulst) 1.29.51, Jan Pierre Maas (Vlissingen) 1.29.57, Jordi Castel (Goes) 1.31.54, Peter Cas- tel (Goes) 1.32.04, Jurgen Dingeman- se (Biggekerke) 1.34.08, Tjitte de Boer (Middelburg) 1.34.14, Esther Brouwer (Vlissingen)l .40.26.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42