Volvo Trucks Cent zoekt 200 nieuwe werknemers Zeeland telt per inwoner meeste hotels IKON Antwerpen trekt minimumleeftijd voor entree op naar 21 jaar ZEELAND 11 Jonge Zeeuws-Vlaamse stappers zijn de dupe van de verhoogde minimum leeftijd van nieuwe Antwerpse tent. De partybus zal IKON voorbijrijden, maar Swerts ziet de Zeeuws-Vlamingen stijl, een ander uniek event met (inter)nationale artiesten uit de techno-, hiphop-, deephouse- en dancescene. We kunnen intieme VIP-feesten houden, maar ook een underground techno rave. En het gaat niet allemaal om muziek draaien, we gaan voor een totaal beleving. Er zal oog zijn voor kunst, mode en culinaire hoog standjes. Geen bitterballen aan de bar, maar haute cuisine, bereid door Michelin-chefs." De Zeeuws-Vlaamse partybus zal op zaterdagavonden IKON voorbijrijden, maar Swerts ziet de Zeeuws-Vlamingen graag komen met eigen vervoer. „Ze worden vanzelf een keer 21." schonken worden aan achttien plus, in België kun je gewoon een biertje bestellen op je zestiende. Onder de passagiers van de party bus zaten dan ook veel zestien- en zeventienjarigen, terwijl de mees te Belgische clubs een minimum leeftijd hanteren van achttien. Maar dat was volgens Keijmel nooit een probleem. „Ik draai als DJ BK zeifin die clubs en kan met de managers afspraken maken dat ook de zestienjarigen naar binnen mogen. Van mijn passagiers ver wacht ik dat ze zich gedragen, dat weten ze ook, want wie rottigheid uithaalt, of stomdronken is, kan zijn ouders bellen om weer opge haald te worden. De bus komen ze dan niet meer in." Voor IKON, in het pand van Noxx, zullen die afspraken voor de zaterdagavond niet meer ge maakt kunnen worden. „Het ver schil tussen 16 en 21 jaar is te groot", beseft Keijmel. „Met een bus vol meiden zou ik het nog wel aandurven, die gedragen zich toch altijd volwassener dan jongens." Manager Tom Swerts (34) van IKON is inderdaad niet van zins op zaterdagavonden af te wijken van de leeftijdsgrens. „We gaan een totaal nieuw con cept neerzetten. De dagen dat je house kon draaien en de tent stroomde wel vol, zijn voorbij. We gaan nu werken met een agenda; elke week zullen we de deuren openen voor een andere muziek- De vermaarde disco theek Noxx in Antwerpen, de fa voriete danstent van veel Zeeuws-Vlaamse jongeren, sloot onlangs de deuren. Uit de as verrees club IKON, onge twijfeld de nieuwe place to be op zaterdagavond. Maar niet voor alle jonge Zeeuwse stappers, want wie nog geen 21 is, komt er niet in. Noxx, aan het Straatsburgdok, opende acht jaar geleden de deu ren en groeide uit tot dé house- club van de grensregio. In de glo riejaren was het elke donderdag, vrijdag en zaterdag volle bak en was de club volgepakt met twee duizend bezoekers. Alle bekende artiesten en dj's hebben er op het podium gestaan. Ook hordes Zeeuws-Vlaamse jongeren had den een avond Noxx hoog op het verlanglijstje staan, temeer omdat er in de eigen regio weinig meer te stappen viel. Bressiaander Sebas- tiaan Keijmel (35) kwam daarom in 2012 op het idee van Party Peop le Zeeuws-Vlaanderen; een party bus vanuit Zeeuws-Vlaanderen naar Belgische discotheken. Zo konden jongeren weer uitgaan en hoefden hun ouders 's nachts niet op en neer te rijden. Terwijl ze de zekerheid hadden dat hun kroost op de afgesproken tijd veilig thuis zou zijn. De partybus was een groot suc ces. Op een gegeven moment ver trokken zeven bussen met 350 stappers richting Belgische clubs op een zaterdagavond. Dat had ook te maken met de alcoholwet geving. Mag hier enkel alcohol ge- graag komen Vooral in de productie zijn veel extra handen nodig. De vraag naar vrachtwagens is de laatste tijd gegroeid. Volvo Trucks in Gent kan die niet meer bijbenen door de huidige werkne mers meer overuren te laten draaien. Om de productie op te schroeven zijn 150 extra mede werkers nodig. In Gent - of eigenlijk Oostak ker - is ook een centraal distribu tiecentrum gevestigd voor onder delen voor vrachtwagens, bus sen, graafmachines, wielladers en buitenboordmotoren van de Vol vo Group Trucks. Het centrum is recent fors uitgebreid met 12.000 vierkante meter tot 100.000 vier kante meter, ofwel twintig voet balvelden. De afgelopen maan den zijn er al honderd nieuwe medewerkers aan de slag gegaan. Het bedrijf zoekt er nog vijftig extra, met name voor 'het oppik ken van orders'. Volvo Trucks heeft in totaal 2500 werknemers in Gent, plus achthonderd in het distributiecentrum. Volvo Cars heeft ook een grote fabriek in Gent, waar personen auto's worden gemaakt. Terwijl autofabrieken elders in België de laatste jaren de deuren sloten, heeft Volvo Cars in Gent de crisis goed doorstaan. Volvo wil er com pacte modellen gaan bouwen. Bij Volvo Cars Gent werken ruim vijfduizend mensen. Flevoland heeft 1 hotel op 10.000 inwoners. Absoluut gezien steeg het aantal hotelvestigingen sinds 2008 het snelst in Noord-Hol land: plus 345. Hotels zagen de omzet in het eerste halfjaar met 5 procent groeien ten opzichte van dezelfde periode in 2014. Vooral buitenlandse toeristen bleven vaker een nacht slapen. Ook in Zeeland neemt het aantal buitenlandse vakantiegasten toe. Naar schatting met 3 procent. Volgens de VW Zeeland kwa men afgelopen zomer meer Duit sers en Belgen en blijft het aan tal Nederlanders dat vakantie viert in Zeeland stabiel. Ondanks de crisis is het aan tal hotels de afgelopen zeven jaar met ruim 36 procent toegeno men. Er zijn nu vierduizend ho tels. De meeste nieuwe hotels zijn kleine bedrijven, zoals bed breakfasts. Particuliere ver huurders zijn daar niet bij inbe grepen, terwijl het aantal boekin gen via Airbnb sneller groeit dan dat van hotels, stelt ING Econo misch Bureau. Zeeland telt bijna zeshonderd accommodaties die via Airbnb te boeken zijn. DINSDAG 8 SEPTEMBER 2015 Deur dicht voor jonge stappers Antwerpen door Sheila van Doorsselaer Discotheek Noxx, aan het Antwerpse Straatsburgdok, opende acht jaar geleden de deuren en groeide uit tot dé housedub van de grensregio. De dub was zeer populair onder Zeeuws-Vlaamse jongeren. door Harmen van der Werf GENT Het gaat Volvo Trucks in Gent voor de wind. Het bedrijf is op korte termijn op zoek naar tweehonderd nieuwe medewer kers en kijkt daarvoor ook naar Zeeuws-Vlaanderen. VLISSINGEN. Zeeland telt met 6 vestigingen per 10.000 inwoners de meeste hotels van het land. Dat blijkt uit cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40