WMO-kas klopt onder de streep Brandweerkazerne Westkapelle verbouwd 6 WALCHEREN Barbecue en filmvoorstelling in tuin van de Kloveniersdoelen De gebiedsteams raken overbelast door zware probleemzaken; afspraken met crisisdiensten nodig De brandweergarage in Westkapelle krijgt een opknapbeurt nu de aangrenzende gemeentelijke werkplaats is verkocht In de regio Middelburg werkt aan ICT-omgeving Jeugdnatuurclub Vleermuis van start Kledingherstelhulp bij Majoraat Mijn dorp, mijn stad door Claudia Sondervan VLISSINGEN. De raadsleden van Middelburg, Veere en Vlissingen zijn gerust: na het eerste halfjaar van de nieuwe Wet Maatschappe lijke Ondersteuning blijven de uit gaven aan zorg en aan de geza menlijke uitvoerder Porthos bin nen budget. De uitgaven voor jeugdhulp en Beschermd Wonen blijven, ondanks de vrees voor grote te korten, ook binnen budget. Dat staat in de tweede kwartaalrap portage die gisteren in Vlissin gen werd gepresenteerd. Vlissingen hield uit vrees voor grote tekorten op die posten het bezuinigde geld op huishoudelij ke hulp in reserve - veel meer dan Middelburg en Veere. Die twee gemeenten stopten niet net als Vlissingen direct per 2015 met de vergoeding van die hulp, maar gebruiken dit jaar als over gangsjaar en geven dus meer uit. Porthos blijkt eens zoveel vra gen van cliënten te krijgen via email en telefoon dan van tevo ren was bedacht: 7000 in het eer ste kwartaal, 6000 in het tweede kwartaal. Terwijl was verwacht dat er 3000 vragen per kwartaal zouden komen. Bezoek aan het loket is er amper. Door inzet van tijdelijke mensen kan Porthos de vragen voldoende snel beant woorden, zegt Porthosdirecteur Judith van Biemen. Tenminste, als geenstoring het telefoonver keer plaagt. Dat was de afgelo pen maanden het geval. Porthos gaat dat opvangen met een vaste telefonieverbinding in reserve. Wel in de knel raken de ge biedsteams: die dreigen overbe last te raken door het aantal men sen en gezinnen met problemen die op hun pad komen. Vaak met zulke zware problemen dat men sen als de wijkverpleegkundige en de maatschappelijk werker zich overvraagd voelen, vertelt Van Biemen. Er moet gekeken worden naar de samenstelling van de teams, zei zij. Bovendien moeten er betere afspraken ko men met de crisisdiensten wan neer zij de situatie overnemen om te voorkomen dat de gebieds teams overbelast raken. Er is nog geen wachtlijst, maar dat dreigt wel nu de ziekenhuizen hun psy- chiatrieafdelingen sluiten en Emergis meer zorgvragen rich ting de gemeentelijke gebieds teams stuurt, signaleerde zorg wethouder Albert Vader. Emer gis zet interventieteams in voor hulp aan huis maar dat dekt de zorgvraag niet, zei hij. Op bezorgde vragen van raads leden over bescherming van me dische privégegevens binnen Porthos bezwoer Van Biemen dat Porthos die uitsluitend via de cliënten zelf vraagt. door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE. De brandweergara ge aan de Oude Zandweg in West kapelle wordt verbouwd. Dat is nodig omdat de gemeente Veere haar werkplaats in hetzelfde ge bouw heeft verkocht. De brandweer krijgt nu een volledig eigen ruimte met eigen voorzieningen. De gemeente Veere maakt ook van de gelegen heid gebruik om achterstallig on derhoud en onderhoud dat voor de komende jaren op de plan ning stond, aan te pakken. De ga rage krijgt bovendien een effi ciëntere indeling. Er moet ook een brandweren de scheiding aangebracht wor den tussen de voormalige ge- meenteloods en de garage. De ge meente weet nog niet wat de nieuwe eigenaar met de loods van plan is. Kosten voor de ver bouwing bedragen ruim een ton. Westkapelle stond eind vorig jaar nog op zijn achterste benen door de voorgenomen sluiting van de garage. In de reorganisatie plannen voor de brandweer Zee land bleek geen ruimte meer voor een zelfstandige post West kapelle. Die zou worden samen gevoegd met Domburg op een nieuwe locatie in Aagtekerke. De vrijwilligers van de brandweer post in Westkapelle startte de cember 2014 een petitie tegen de sluiting. Die kreeg veel bijval in het dorp. Bovendien zouden de huidige brandweerlieden niet tij dig, binnen vier minuten, kun nen uitrukken vanuit de nieuwe locatie. De Veiligheids Regio Zeeland (VRZ)draaide dat voornemen jin juli terug. Domburg wordt op ter mijn wel gesloten en gaat op in Oostkapelle. In het zomerseizoen blijft er wel een kleine brand weerauto in de Domburgse gara ge gestationeerd. Een zogenoem de TS 2, die wordt bemand door twee manschappen en direct kan uitrukken op alle 112-meldingen. De Veiligheidsregio wil in het zo merseizoen, grofweg van Pasen tot begin oktober, twee van deze wagens inzetten in Zeeland. De tweede komt in de kuststrook van Schouwen-Duiveland als mo biele post. Met de inzet van de tankautospuiten wil de VRZ een snelle uitruk waarborgen in ge bieden die worden overspoeld met toeristen. MIDDELBURG Bij de gemeente vinden vrijdag, zaterdag en zondag omvangrijke werkzaamheden plaats aan de he le ICT-omgeving. De dienstverle ning aan burgers is hierdoor be perkt. De gemeentelijke balies zijn vrij dag gesloten. De gemeente is vrij dag wel gewoon telefonisch en via social media bereikbaar. Er is echter geen mailverkeer mogelijk. De mails die in de genoemde pe riode verstuurd worden, blijven bewaard en worden na afronding van de werkzaamheden doorge zet. Vanaf maandag 14 september zijn de balies weer geopend. 75 CSW en Mondia (Scheldemond en Nehalennia) krijgen vandaag de Schoolkantine Schaal 2015 van het Voedingscentrum. In beide scholen bestaat het aanbod in de schoolkantine voor minimaal 75 procent uit producten uit de Schijf van Vijf. GRIJPSKERKE Bij Jeugdnatuurclub De Vleer muis in Grijpskerke gaat vandaag het nieuwe seizoen van start. De club is voor kinderen van 7 tot en met t2 jaar die geïnteresseerd zijn in de natuur. In de zomer zijn de kinderen buiten bezig in de tuin tjes en in de winter staan er bin- nenactiviteiten geprogrammeerd. VLISSINGEN In het wijkcentrum bij stichting Majoraat in Vlissingen begint van af morgen een nieuwe inloopacti viteit: kledingherstelhulp. Onder begeleiding van een des kundige vrijwilligster kunnen be zoekers leren hoe ze met kleine veranderingen hun kleding weer up-to-date kunnen maken. Zij helpt om zelf kleine verstel- en herstel werkzaamheden aan kle ding te doen. De herstelhulp is ie dere woensdagmorgen van 9.30-11.30 uur. De service is gratis. Stichting Majoraat bevindt zich aan de Van Hogendorpweg 58a in Vlissingen. VLISSINGEN Tentoonstelling van Johnny Beerens Bas Hesselink, bekend van het TV program ma tussen kunst en Kitsch, opent zondag middag om 16.15 uur de tentoonstelling 'de sublieme verbeelding van het landschap' in de Willem 3 in Vlissin gen. De tentoonstel ling, met recent en ook nog niet eerder getoond werk van Joh nny Beerens (foto) uit Breskens loopt tot en met 1 november. Voorafgaand aan de opening gaat er een film over zijn werk in première bij Film by the Sea. MIDDELBURG MIDDELBURG Castexpositie bij de Drvkkerij 'Teekenen is spreken en schrijven tegelijk.' Zo luidt een tekst van Victor de Stuers (1843-1916), die te lezen is in een van de gevels van het Rijksmu seum in Amsterdam. Deze uitspraak is aan leiding voor de Drvk- kery in Middelburg om een aantal keren per jaar een galerie uit te nodigen die regel matig autonome teke ningen in beide passa ges van de Drvkkery exposeert. De eerste gastgalerie is Witteveen Visual Art Centre uit Amsterdam. Gastcurator is Nanky de Vreeze. MIDDELBURG Schrijfcafé In Zenc aan de Markt in Middelburg vindt vandaag een schrijfca fé voor vrouwen plaats van 10.15-12.15 uur. Het tThema is be-le- ven. Meer informatie bij Tanja Harpe: www.schrijfjevrij.nl Cinema Middelburg vertoont donderdag om 20.00 uur de Fran se film Samba in de tuin van de Kloveniersdoelen. Voorafgaand aan de film is er om 18.00 uur een barbecue. Er zijn losse kaarten voor de film te koop, alsmede combikaarten voor film én barbe cue. Samba is een Franse film uit 2014. Hoofdpersoon Samba (Om ar Sy - Intouchables) is een Sene galese man die reeds tien jaar in Frankrijk woont en leeft van slechte bijbaantjes. Alice (Charlot te Gainsbourg), een ambtenaar, heeft last van een burnout. Ter wijl Samba een verblijfsvergun ning probeert te krijgen, probeert Alice vrijwilligerswerk te doen bij een vereniging. Beide willen ze uit hun precaire situatie ko men, tot op een dag hun pad zich kruist. De Kloveniersdoelen in Middelburg, foto Lex de Meester tips? mail naar redactie@pzc.nl MIDDELBURG Markt 51, De Druk- kery, 09.30-18.00 uur - Tentoonstel ling Arno Kramer en Nicole Schulze; Zenc, Markt, 10.15-12.15 uur - Schrijfcafé voor vrouwen met als thema be-leven; Bachtensteene 14, 14.00 uur - Zonne bloem Bingo; Cine ma Middelburg, Achter de Houttui nen 30,20.00 uur - Vertoning 'The look of Silence'; Sportschool Mi- gron, Goudend 10, 19.30-20.15 uur - Buikdansles OOST-SOUBURG Oranjeplein 80, 14.00 uur - Kaar ten maken voor se nioren VEERE Markt en Kaaien, 10.00-17.00 uur - Historische markt met als thema 'touwslager'; Markt 5,13.30-15.00 uur - Rondwandeling Veere met Anna van Borsele VROUWENPOLDER Kon. Emmaweg 22, 19.00 uur - Avond wandeling door Oranjezon VLISSINGEN Cine City, Spui- komweg 1,14.00 en 19.30 uur - Itali aanse film Mia Ma- dre, vertoning Film by the Sea door het jaar heen ZOUTELANDE Willibrordusplein en Langstraat, 10.00-19.00 uur - Markt; Minicam- ping De Visser, 13.00-17.00 uur - Workshop 'Van Spetter tot Aqua rel', onder begelei ding van kunstena res Ida Groene- veld-Nauta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34