24% TO©S Ophogen strand bij Brouwersdam begint Soms even stil 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl De Zeeuwse oester verdient steun. Uw Mening 1 ONEENS paul kusters Veer met één schip Geld voor projecten Secties ADRZ bij ZorgSaam Latuheru ereburger Ambon-stad dinsdag Marleen Blommaert Mopperend loop ik door het huis. Ik kan niets vinden. Zo moet het zijn om dement te wor den. Geen idee waar de dagelijkse dingen zich bevinden. Een em mer, een dweil, de suiker: het huis zal ze ongetwijfeld bevatten maar geeft ze niet prijs. De tempe ratuur loopt terug en ik heb geen idee hoe ik de verwarming aan krijg. Ik ben even noodgedwon gen in een vreemd huis en moet me zien te redden. Ik luister on- 'Een volkje van moppermamma's en moppermannekens zijn we' dertussen naar de radio: één van mijn favoriete bezigheden. De ra dio heeft van jongs af aan een hoofdrol gespeeld in mijn leven. Veel meer dan de televisie vond ik het een wonderlijk medium. Voor mij stond de radio voor het onbekende in de wereld dat tot mij kwam. Of het nu stiekem luis terend de seksuele voorlichting via de VPRO was (Germaine sans gêne), de Soulshow via radiopi raat Noordzee of de rauwe punk klanken via de Belgische radio (die altijd eerder vernieuwing bracht). Nu luister ik naar politici die spre ken over de vluchtelingen. Ik kan de reactie van de verveelde inter viewer voorspellen, ik kan de reactie van de linkse politicus voorspellen en die van de rechtse politicus. Ze kibbelen over juiste procedures die gevolgd moeten worden en dan schiet ik vol. Over het gekibbel heen projecteert mijn onverbiddelijke geheugen een diavoorstelling van de afgelo pen weken van verdronken kinde ren en hartverscheurende tafere len. Ik zie mezelf mopperen om dat ik de suiker niet kan vinden en denk: 'een volkje van mopper mamma's en moppermannekens zijn we, terwijl de wereld om ons heen verschroeit en verscheurt'. Dan klinkt opeens Annemarie Kremer uit de radio, de sopraan die Madame Butterfly (Un bel di vedremo) in de opera van Puccini vertolkt. Ze zegt: Een mooiere we reld begint met een beter inle vingsvermogen in de ander. Reiso pera, hup kaartjes kopen. Nu. Ik geef alleen contant aan de collectant. toosenhenk.nl G &UIZEN&EN ASIELZOEKERS LOSENI VOOR SENERAAL PAR&OM PARbON Het veer Breskens-Vlissin- gen vaart tot en met 20 sep tember met slechts één schip, met de Prins Wil lem Alexander. De Prinses Maxima is uit de vaart voor een gewone onderhouds beurt. Als gevolg daarvan geldt een uurdienstrege ling, vertrek vanuit Vlissin- gen drie minuten over het hele uur en vanuit Bres- kens drie minuten over het halve uur. Na 20 septem ber wordt, volgens de win- terdienstregeling van de Westerschelde Ferry, al leen in de spits weer geva ren met twee schepen. Organisaties die een duur zaam project hebben in een ontwikkelingsland ma ken kans op een geldbe drag van 2500 euro. De actie is onderdeel van de campagne Fietsen Scoort, waarmee fietsen naar het werk gestimu leerd wordt. Ze werkt sa men met MyWorld, een platform voor actieve we reldburgers. Vul voor 1 ok tober een projectvoorstel in via het aanmeldformu lier op www.myworld.nl. Ziekenhuis ADRZ voert zijn lijkschouwingen (in wendig onderzoek om doodsoorzaak vast te stel len) tijdelijk uit bij Zorg Saam in Terneuzen. Dat is noodzakelijk vanwege de renovatie van de ADRZ- vestiging in Vlissingen, waardoor de zogeheten ob ductieruimte niet kan wor den gebruikt. De verplaat sing geldt tot februari 2016. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl - MIDDELBURG. Het strand van de Brouwersdam, onderdeel van de Deltawerken, wordt opgehoogd. Zandzuigers van Rijkswaterstaat leggen er van begin oktober tot en met half december 500.000 kubieke meter zand neer. De voorbereidende werkzaamheden zijn gisteren al begonnen. „Door zee en wind raakt de kust in het Deltagebied voortdu rend zand kwijt. Maar ook door de stijgende zeespiegel verliest de kust terrein. Zonder onder houd kan de Deltakust op lange termijn niet meegroeien met de zeespiegel en verdwijnt het re- creatiestrand", aldus Rijkswater staat. „Door het opspuiten van nieuw zand wordt het recreatie- strand breder en hoger en blijft het zo'n tien jaar langer in stand." De werkzaamheden op de Brouwersdam tussen Zeeland en Zuid-Holland gaan dag en nacht, zeven dagen per week door. Al leen op plekken waar de zand- suppletie plaatsvindt, is het strand tijdelijk niet toegankelijk voor publiek. Rijkswaterstaat waarschuwt watersporters op een veilige af stand van het baggerschip en de buizen te blijven. Boeien geven aan waar het ook verboden is langs de waterlijn te wandelen. Wilt u iemand nomineren? 535 reacties BRESKENS/VLISSINGEN MIDDELBURG TERNEUZEN BIDDINGHUIZEN Zeeuwse skaters brengen geld bijeen voor Kika Het Zeeuwse skateteam Luctor et Emergo heeft vrij dag en zaterdag achtdui zend euro voor Kika bijeen gebracht tijdens 24Kika in Biddinghuizen. Zes leerlin gen van het Calvijn College uit Goes en de elfjarige Remke van Rijs (foto) uit Goes maakten deel uit van de Zeeuwse skateploeg. Het skate-evenement had te kampen met ontzettend veel regen. r'-?A AMBON-STAD. Bob Latuheru is sinds gisteren ereburger van Ambon-stad. De Vlissinger werd geëerd tijdens de 440e verjaardag van de stad. Latuhe ru is voorzitter van de Stichting Samenwerking Vlissingen Ambon (WSA), die zich al decennialang inzet voor het eiland waar de roots van Latuheru en andere bestuursleden liggen. Zo zorgt WSA ervoor dat geregeld urolo gen, oogartsen en plastisch chirurgen naar Ambon reizen om gratis opera ties uit te voeren. Daarnaast levert SSVA ook een bijdrage aan afvalverwer king en onderwijs. Net als Bob Latuheru was ook een delegatie van Jong Ambon aanwezig bij de festiviteiten. De Middelburgse voetballers keren morgen terug in Nederland, foto Lindsay Otten De PZC zet de helden van het onderwijs in het zonnetje. Ga dan naar www.pzc.nl/helden Wij zijn op zoek naar mensen die het verschil maken op basisscholen en middelbare scholen in Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2