Eén zwaluw maakt nog geen zomer bij start voetbalseizoen Eetfestijn op topniveau PKN-kerk Hoek neemt initiatief om vluchtelingen structureel hulp te bieden PKN Hoek inventariseert welke organisaties en individuen willen helpen bij opvang vluchtelingen. HOEK. Als er binnenkort (grote aantallen) vluchtelingen naar de gemeente Terneuzen komen, moe ten inwoners genereus helpen bij de opvang, vindt de Protestantse Gemeente Hoek. De overheid neemt niet langer alle zorg op zich, mensen en organisaties moe ten ook hun maatschappelijke ver antwoordelijkheid nemen en 'in beweging komen'. Dat betoogt voorzitter Henk Siersema van de kerkenraad van PKN Hoek. Hij roept mensen niet op hun huis open te stellen voor vluchtelingen, maar stelt zich wel voor dat eenieder die zich het lot van vluchtelingen aantrekt de han den uit de mouwen steekt. Voormalig gemeenteraadslid Siersema wil de gemeente Terneu zen niet voor de voeten lopen. B en W moeten deze maand eerst met vertegenwoordigers van het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA) overleggen over de in zet van Terneuzen. „Maar bij de huidige toevloed van vluchtelin gen kan een gemeente een ver zoek om opvang niet weigeren. Stel dat er een opvangcentrum moet komen in het vroegere belas tingkantoor, het oude verpleeg huis Ter Schorre of leegstaande de len van de Philipsfabriek dan moe ten er mensen zijn die die stroom vluchtelingen helpt hun weg in de maatschappij te vinden." Als kerkbestuurder denkt Sier sema in de eerste plaats aan het op één lijn krijgen van diaconiën en charitasinstellingen. „Maar we willen ook samenwerken met de Stichting Vluchtelingenwerk en andere clubs en verenigingen, die structureel hulp willen bieden." De Terneuzense wethouder Cees Liefting praat over enkele weken met het COA. Een opdracht om een bepaald aantal vluchtelingen te bergen, ligt er niet. „Als college zullen we niet bij voorbaat nega tief op een verzoek tot opvang rea geren. Maar er moeten wel goede Siersema inventariseert wie vluchtelingen wil helpen opvangen. Reacties/aanmeldingen: siersema@zeelandnet.nl afspraken worden gemaakt. In het verleden bleken gebouwen als de Lindenhof in Zuiddorpe en de ver pleegstersflat in Sluiskil na de op vang van asielzoekers niet meer te verkopen." Liefting is blij met de aanmel ding van vrijwillige hulptroepen, maar vraagt Siersema en de zijnen niet al te hard van stapel te lopen. „Als er opvangcentra in de ge meente komen, moet er ook nog een brede maatschappelijke dis cussie worden gehouden. Tenslot te is niet iedereen zo enthousiast over opvang van vluchtelingen." Siersema blijft er bij dat het nu tijd is voor 'aanpakken en doen'. Hij inventariseert namens de PKN welke organisaties en individuen mee willen helpen. CADZAND-BAD. De topchefs Sergio Herman (I) en Syrco Bakker (r) slurpten gisteren met wethouder Peter Ploegaert (m) de eerste oesters naar binnen, die door de KNRM aan land werden gebracht. Dat deden ze tijdens Foodfest, het nieuwe evenement dat het strand van Cadzand-Bad omtoverde tot één groot eetfestijn. Met zitzak- ken, de beschilderde banken van Hulster kunstenaar Michiel Verstraten en op elke hoek live-muziek, was het slechts bijzaak dat er af en toe wat regendrup pels vielen. De eerste editie van het eetevene- ment trok rond het middaguur zelfs al duizend bezoekers en het feest ging door tot midder nacht. De organiserende Stichting Inspired Events wil Zeeland als foodregio op de kaart zetten. Er waren daarom veel lokale ondernemers die hun lekkernijen lieten proeven, zoals restaurant 't Hemelrijk uit Hulst en de Ketchupfabriek uit Graauw. Bezoekers Gilles de Weerdt en Hannel- ore Breems uit Knokke-Heist lieten zich de oesters van Pure C ook smaken. „Heel speciaal", vond Hannelore. „Er zit een soort schuim op de oester", aldus Gilles. Marie-Louise Lambert uit Hulst liet haar smaakpapillen ook feesten. „Ik heb een chutney geproefd van sambal met pompoen. Dit is echt een uitje, de sfeer is hier enorm leuk." foto Camile Schelstraete SPORT 12 13 'Help samen vluchtelingen' door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29