CULTUUR SHOW 27 V maar ik had die discipline gewoon niet. Nu zit ik braaf aan de thee, als de rest wijn drinkt. Of ik neem een gin, dat mag ik ook." Twee weken geleden, toen Paul en zijn man Stephan vierden dat ze vijftien jaar getrouwd waren, nam hij toch een wijntje. „Ik vond het eigenlijk niet zo lekker. Ik kan prima zonder. Alleen dat ik geen ijs mag eten, vind ik echt jammer. Niet dat ik dagelijks bakken wil oplepelen, maar zo nu en dan een bolletje..." Fris en fit staat hij klaar voor een nieuw, vol seizoen. Wekelijks is hij terug op de buis met een la- tenightshow op de zondagavond, Kun je het al zien?, waarin hij met een paar opiniemakers het week end doorneemt. „Wij laten de kij- 'Het publiek wil dat ik absurde grappen maak, soms een beetje grof ben. Ik merk dat ze daar ook naar verlangen' ker zien wat ons is opgevallen, maar we hopen ook dat kijkers ons laten zien wat zij meemaken. We hebben een hilarisch Noord- Koreaans journaal en we rekenen af met dingen waarmee we wel klaar zijn, zoals Sabia en Sylvie", legt Paul uit. Het is niet per se vernieuwend, zegt de presentator. „Ik wilde ei genlijk iets heel anders, maar be dacht dat mensen dat helemaal niet van me willen. Het publiek wil dat ik absurde grappen maak, soms een beetje grof ben. Ik merk dat ze daar ook naar verlangen en ik zou gek zijn om dat niet te ge bruiken." Ook toert hij de komende maanden door het land met zijn nieuwe theatershow Zingen zolang het duurt. Daarin vraagt Paul het publiek om verzoeknummers, liedjes die hij ooit eens gezongen heeft. Het resultaat is een muzika le reis door de tijd, waarin hij klei ne Robert Long-liedjes combi neert met evergreens als Vlieg met me mee, Blijf bij mij en Ik heb je lief. Dat geheel wordt aangekleed met een flinke portie kolder, want er moet ook gelachen worden. Al is Paul als een kind zo blij als bij de intieme chansons de zaal zo stil is dat je een speld kunt horen val len. „Mijn moeder heeft het al ge zien en mijn vader, die woont in Polen, komt volgende week kij ken. Dan ben ik zo trots: kijk eens wat je zoon staat uit te spoken." De Leeuw maakt zich geen zor gen over zijn eet- en drinkge woontes op tournee. „Ik kan me niet voorstellen dat de klad erin komt." Want zijn zoons Kas (13) en Toby (12) zijn een andere belangrij ke reden voor Paul om vol te hou den, zegt hij al nippend van een kopje rooibosthee (de zwarte va riant is ook uit den boze). „Ik ben 53, ik kon vorig jaar op het strand niet eens meer tennissen met mijn kinderen. Of ik trok door mijn jicht een wandeling door New York niet. Dat kan ik nu weer gewoon." Eindelijk heeft zijn dagelijkse cardiotraining, al tijden vaste prik, effect. Lachend: „Het is jammer dat ik er zo lang bij gezopen en ge geten heb, want anders was ik nu een mager scharminkel geweest." DINSDAG 8 SEPTEMBER 2015

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27