Bezige acteur is vanaf donderdag te zien in de film 'Schone Handen'. CULTUUR SHOW 25 The Paradise Suite' is inzending voor Oscars Actrice Ariane Meijer dood Met vier tv-programma's en een nieuwe film zit de agenda van Jeroen van Koningsbrugge bomvol. Show Entertainment The Paradise Suite van regisseur Joost van Gin- kel vertegenwoordigt Nederland dit jaar bij de Oscars. Of de film ook echt een nomina tie krijgt, wordt op 14 januari bekend. De laatste nominatie voor beste lange speelfilm kreeg Nederland in 2004, voor De Tweeling. Actrice Ariane Meijer (48, foto) is overleden. Het zou om zelfdoding gaan. Ze speelde in series als Zeg 'ns AAA en Goudkust, presenteerde voor RTL 5 en SBS 6 en was de laatste jaren schrijfster. Hoewel de wereld van Jeroen van Koningsbrugge hemelsbreed verschilt van zijn personage in het mis daaddrama Schone Handen - de aan pillen verslaafde Amsterdamse drugsdealer Eddie - ziet de acteur toch een grote overeenkomst. „Eddie wil alles doen om zijn kinderen buiten schot te houden. Ze mogen van hem niet weten wat hun vader uitspookt. Voor mij is dat herkenbaar. Ook ik wil mijn kin deren - die 5 en 8 zijn - zo lang mogelijk be schermen tegen de boze buitenwereld. Ik wil ze ook liever niet in de publiciteit brengen en met foto's opvoeren in RTL Bou levard. Ik scherm dat bij voorkeur af." Van Koningsbrugge doet er alles aan zo veel mogelijk tijd bij zijn gezin door te 'Weer geen Gouden Kalf? Ik denk dat veel collega's mij toch vooral zien als die man van de televisie. Maar ik lig er niet wakker van' brengen. Ondanks een agenda die zucht on der de werkafspraken. Op dit moment is de geboren Roosen daler bezig met vier televisieprogramma's - Beste Kijkers, Ik Hou van Holland, Draadstaai en Lekker Nederlands - én de repetities voor een nieuwe speelfilm, Riphagen, waarin hij de titelrol speelt van een misdadiger die tijdens de oorlog genadeloos jaagde op Joden om hun juwelen te stelen. Dries Riphagen had als bijnaam Al Capo- ne en werkte fanatiek samen met de nazi's. „Zelfs de SD (Sicherheitsdienst, de staatsin- lichtingendienst van de nazi's, red) vond zijn methodes te gortig. Het is een buitenge woon interessante man." Met zo veel klussen ligt het gevaar op de loer dat Van Koningsbrugge op den duur overwerkt wordt. Maar die suggestie wuift hij meteen weg. „Ik kan heel goed schake len. Ik kan een project heel goed afsluiten om daarna meteen met iets anders te begin nen. Voor mij dreigt er geen burn-out." Bovendien heeft hij net een fantastische vakantie in Amerika achter de rug. Samen met vrouw Ma- rie-Claire Witlox (die een kleine rol als balie medewerkster speelt in Schone Handenen kin deren trok hij naar New York, Los Angeles en Las Vegas. In de gokstad trouw de het echtpaar na tien jaar voor de twee de keer. „Amerika heeft voor ons een bij zondere betekenis om dat ik in New York mijn vrouw heb leren kennen. Het plan om opnieuw te trouwen in Las Vegas hadden wij al langer. Maar nu leek het ons wel leuk om dat met de kinderen erbij te doen. Ze von den het fantastisch, hoewel ze thuis wel een week lang last hadden van een jetlag." Alles lijkt Van Koningsbrugge mee te zit ten. Het enige dat ontbreekt in zijn leven is een bekroning met een Gouden Kalf. Ook bij De Surprise (de film van Mike van Diem die eerder dit jaar uitkwam) ging het feest niet door, terwijl hij toch in recensies werd geprezen voor zijn rol. „De Surprise is zeven keer genomi neerd voor een Gouden Kalf', zegt Van Koningsbrugge. „Bijna iedereen die aan de film heeft meegewerkt maakt een kans, behalve cameraman Rogier Stof fers en ik. Op de set had ik het er al met Mike van Diem over. Ik zag het toen al niet gebeuren. Ik denk dat veel collega's mij toch vooral zien als die man van de televisie. Maar ik lig er niet wakker van. Ik weet uit betrouw bare bron dat er maar twintig men sen een stem hebben uitgebracht op de nominaties voor beste acteur. Dat is natuurlijk bedroevend weinig. Maar goed, het nieuwe stemsysteem staat nog in de kinderschoenen." DINSDAG 8 SEPTEMBER 2015 Cultuur Voor mij dreigt geen burn-out' door Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25