Trendwatcher: meer robots in openbaar Zorgen over Apple-software om reclame te blokkeren NIEUW: HET SLIMME COMFORTBED ECONOMIE 21 Bel 0800 - 27 40 400 voor de brochure of kijk op www.molenaar.nl 2016 is het jaar waarin veel Nederlanders voor het eerst robots tegenko men in het openbaar. So ciale robots - die ook kunnen praten - doen hun intrede in de huiskamer, bijvoorbeeld bij se nioren. Ook security robots, die beveiligingsbedrijven assisteren, en medische robots worden steeds meer gemeengoed. Dat stelt Trendwatcher.com in zijn jaarlijkse Trendrede. Die verschijnt vandaag, precies een week voor de Troonrede. Ook in de industrie, op de weg en in de vorm van 3D-printers zullen ro bots langzaam aan een opmars beginnen. Verder zet een trend van 2015 zich door in 2016, verwachten de toekomstvoorspellers. Kneuterig is goed, met oubollig is niks mis. Van bakken en breien tot volks tuin en huiskamerconcerten: ook volgend jaar hoefje je er niet voor te schamen. 'Klein-als-het-Nieuwe-Groot', noemt Trendwatcher.com dat. „Dat zien we ook terug in de keu ze voor huizen en auto's. Groot is niet per definitie beter. Bele ving boven Bezit en Meedoen in plaats van Stoerdoen." We horen het de koning nog niet zeggen. en vrijdagmiddag vrij. Dan ben ik er écht voor de kinderen. Die tijd haal ik in door in de avond uren en op zaterdagochtend te werken. Als je een bedrijf wil uit rollen over de hele wereld moet je keuzes maken. Dat doe ik en dat weet mijn omgeving ook." „Ik help vrouwen te focussen op wat ze écht willen. Tijdens de trainingen praten we daarover met de deelnemers. En mijn der de boek verschijnt volgende maand met daarin een praktisch motivatieplan. Mijn missie is dat vrouwen zich krachtig voelen, zodat ze hun ambitie kunnen vasthouden als ze kinderen krij gen." „Ik zie veel vrouwen om me heen die niet helemaal in hun kracht staan. In een enquête on der zeshonderd vrouwen geven ze hun energielevel een 6,7. De eerste jaren van het moeder schap kosten natuurlijk een hoop energie, maar ik vind dat een laag cijfer." „In Nederland voelen vrouwen snel een sociale druk als ze veel blijven werken. Want dat bete kent dat ze minder tijd met hun kinderen doorbrengen. Ze voe len zich schuldig, hebben nega tieve gedachten en verliezen energie. Veel vrouwen hebben de neiging alles goed te willen re gelen, behalve voor zichzelf. Als je beter weet waar je over vijf jaar wil staan, kun je ook gemak kelijker keuzes maken. Je hoeft niets aan de kant te schuiven, maar je kunt bijvoorbeeld op doordeweekse dagen alle tijd in het werk en het gezin steken en in het weekend pas met vrien den afspreken." „Zeker. Ik vond die eerste tijd met mijn eerste kindje heel pit tig. Je leven verandert. Hoe moest ik de opvang regelen? Hoe veel dagen wilde ik gaan wer ken? Maar het is goed om achter je keuze te staan. Als jij vijf da gen wil werken en je hebt daar vrede mee, voelen je kinderen dat. Als jij je daar schuldig over voelt, voelen je kinderen dat óók." „Ja, ik had liever gezien dat er meer vrouwen in de finale (op 8 oktober, red.) stonden. Maar nu ik de enige ben, ben ik nog fana tieker. Ik kom om te winnen." Weg met irritante pop-ups en ban ners die plots muziek afspelen, tekst aan het zicht onthullen en je bovendien achtervolgen over het web. Apple maakt het in het ver nieuwde besturingssysteem voor de iPhone (iOSg) mogelijk om ad- blockers te installeren, software die advertenties onderdrukt. „Dit is extreem zorgwekkend", zegt Jason Kint, CEO van Digital Content Next, een wereldwijde branchevereniging in New York die grote mediabedrijven als de New York Times, de BBC en Dis ney vertegenwoordigt. Zij vrezen dat straks zoveel advertenties ge blokkeerd worden, dat er weinig meer te verdienen valt met hun publicaties op het web. Een webpagina die er normaal gesproken 11 seconden over doet om te laden, staat zonder adver tenties in 2 seconden klaar, ont dekte softwareontwikkelaar Dean Murphy, die zelf de blokkadeapp Crystal maakte en de nieuwe mo gelijkheden van de Apple-soft- ware alvast testte. Bovendien gaat de batterij langer mee, verbruikt de telefoon minder data en krij gen bedrijven minder inzicht in wat de eigenaar online doet. De adblockers hebbben op desktopcomputers hun populari teit al bewezen: wereldwijd blok keren 198 miljoen mensen adver tenties, 41 procent meer dan in 2014, berekenden Adobe en Page- Fair, een bedrijf dat marketeers 'Online uitgevers moeten zich achter de oren krabben en minder storende reclames maken' helpt om de blokkades te omzei len. De mobiele advertentiemarkt groeide juist nog razendsnel, nu consumenten meer surfen op hun mobiele telefoon. Dit jaar wordt naar schatting van onderzoeksbureau eMarketer wereldwijd zo'n 69 miljard dollar uitgegeven aan advertenties voor smartphones en tablets. Met na me Google profiteert: de zoekgi- gant strijkt de helft van het mon diale budget voor mobiel adverte ren op, veelal verdiend aan zoekop drachten via iPhone en iPads. En dus is het ook Apples aartsrivaal Google dat flink last krijgt van de software. Apple komt zelf als winnaar uit de bus. Als advertenties in een webbrowser op de iPhone weinig meer opleveren, gaan bedrijven zich meer richten op apps. Die maakt, beheert en verkoopt Ap ple. In apps zal Apple geen adver tentieblokkades toestaan, omdat reclame daarin minder impact heeft op de laadsnelheid en het ge bruiksgemak, volgens het bedrijf. Hoe nobel het ook lijkt van Ap ple om iPhonebezitters van irritan te advertenties af te helpen, ken ners vrezen dat de gebruiker uit eindelijk de dupe is. „Dat is de dood van het open internet", voor spelt manager Johnny Ryan van PageFair. Online uitgevers moeten zich achter de oren krabben en minder storende reclames maken, vindt Jason Kint. www.molenaar.nl molenaar ik Inét l^l^kl DINSDAG 8 SEPTEMBER 2015 door Sander van Mersbergen willen Keuzes maken, dat leert u vrouwen ook met Mom in Balance? Doen moeders dat nu niet dan? Hoe komt dat toch? Heeft u zelf die worsteling gehad? Mom in Balance brengt u in ieder geval ver: als laatste vrouw over in de race om de titel E&Y Entrepe- neurial of the Year. door Karlijn van Houwelingen NEW YORK. Het altijd uiterst ge heimzinnige Apple-event draait morgen niet alleen om de nieuwe iPhone. Online-uitgevers houden hun hart vast nu Apple met soft ware komt om vervelende adver tenties te blokkeren. Apple houdt morgen haar befaam de 'Event', foto AFP Jason Kint branchevereniging DCN Houdt u er ook zo van om de dag uitgerust te beginnen? Slapen in een slim comfortbed van Molenaar is pas echt ontspannend. Dankzij de unieke slaapscan'® ontvangt u altijd een advies en product op maat. Daarnaast kunnen onze comfortbedden worden uitgerust met verschil lende opties die comfortabel zijn voor nu en uw slaapkamer klaar maken voor de toekomst. Boxspring bedden De bedden van Molenaar geven u extra comfort. Uw lichaam wordt precies op de juiste plek ondersteund. Deelbare bedden Uw bed opmaken en stofzuigen gaat zo een stuk makkelijker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21