Online shop verslaat winkel T. s Mom in Balance zorgt voor harmonie tussen werk en gezin 20 ECONOMIE Vier kinderen, drie keer sporten per week. En nog is Esther van Diepen in de race voor ondernemer van het jaar. Zakelijke dienstverlening plukt de vruchten van economisch herstel Meer miljonairs onder bankiers Pepernoot krijgt eigen winkel Dat blijkt uit een internationale studie naar de opkomst van grote online marktplaatsen die Kitty Koelemeijer, hoogleraar marke ting aan universiteit Nyenrode, morgen presenteert op een con gres over e-commerce. „Winke liers kunnen de grote online spe lers toch niet verslaan, dus kun nen ze maar beter samenwerken." Hun producten ook aanbieden via de grote online spelers is vol gens haar voor veel fysieke win kels en warenhuisketens de beste uitweg uit de spagaat waar ze nu in zitten. „Ze kunnen het hoofd amper boven water houden. Daar om investeren ze niet genoeg in online verkoop. Tegelijkertijd groeien grote marktplaatsen als Amazon, eBay, Alibaba en, in Ne derland, Bol.com explosief, met dubbele cijfers. Als mensen huis houdelijke artikelen zoeken op Bol.com en de producten van Blok ker zijn daar niet te vinden, is Blokker die klanten kwijt." In de VS boekt online marktlei der Amazon meer omzet dan de nummers 2 tot en met 12 (waaron der bedrijven als Apple en Walm- art) samen. In Nederland is Bol.com de onbetwiste marktlei der. Al staat Amazon, dat al een Duitse webshop heeft, voor de deur. In ruil voor een commissie verkopen die winkels producten van derden. Daardoor kunnen ze hun assortiment ongelimiteerd uitbreiden en razendsnel groeien. In de VS boekt online marktleider Amazon meer omzet dan de nummers 2 tot en met 12 samen om op, even een lekkere dribbel terug. Klasse!' Op een zandpaad je, tussen de hoge bomen, ergens in een park aan de rand van het Haarlemse centrum werkt Esther van Die pen zich met een paar dames in het zweet. De avond ervoor om stipt zeven uur landde haar vlieg tuig nog, vanuit Hong Kong. Van een jetlag is niets te merken bij de actieve trainster. „Vermoede lijk komt de dip later vandaag pas", zegt ze lachend. „Oh, ik ga even achter de dames aan hoor." En weg is ze. Net teruggekomen van een za kenreis in Hong Kong en de vol gende ochtend om negen uur ge woon weer aan het lesgeven. Toe maar. „Van zo'n reis krijg ik ont zettend veel energie en inspiratie. Ik stond vanochtend om kwart over vijf al weer te springen om op te staan." „Dat ook, maar ik moet er wel iets voor doen." En daar komt Mom in Balance om de hoek kijken, hét concept dat Van Diepen helemaal uit dacht en uitwerkte. In Neder land, Hong Kong, Singapore, Amerika, Zwitserland, Frankrijk, Duitsland en België volgen al zo'n vijfduizend vrouwen haar programma's. En dat aantal is groeiende. Van Diepen is druk be zig om haar concept op steeds meer plekken ter wereld te lance ren. Mom in Balance helpt vrou wen die zwanger zijn of een kind hebben beter in hun vel te zitten. Ze krijgen meer energie om naast het moederschap hun ambities en dromen na te jagen. Sport is de basis; via Mom in Balance kun nen vrouwen tijdens de zwanger schap, net na de bevalling of als ze al langere tijd moeder zijn een training volgen. „Van sporten word je vrolijk. Ook als je na een lange werkdag 'Als jij vijf dagen wilt werken en je hebt daar vrede mee, voelen je kinderen dat. Als jij je daar schuldig over voelt, voelen je kinderen dat ook' mentaal moe ben, krijg je meer energie als je beweegt", betoogt Van Diepen. „Ik heb de afgelopen jaren een op pas aan huis gehad en een schoonmaakster. Dat scheelt al. En mijn man en ik leggen elke week de agenda's naast elkaar. Te genwoordig ben ik de maandag- AMSTERDAM. De zakelijke dienst verlening is de crisis na zes jaar te boven. In het tweede kwartaal van 2015 overtrof de omzet de (vorige) piek van 2009. Volgens het Econo misch Bureau van ABN Amro is de afgelopen drie maanden de zakelij ke dienstverlening met nog eens 7,5 procent toegenomen. „De sec tor plukt de vruchten van het (al gehele) economische herstel", al dus sectoreconoom Eric Huliselan. Op brancheniveau hebben juridi sche dienstverleners en organisa tie-adviesbureaus in het vorige kwartaal met een omzetgroei van respectievelijk 4,5 procent en 7,5 procent beter gepresteerd dan ac countantskantoren. Uitzendbureaus presteren het best. Daar neemt de omzet al acht kwartalen toe. In het vorige kwar taal bedroeg de omzetgroei 8,5 pro cent. De uitzendbranche floreert door het herstel van de werkgele genheid en de behoefte aan flexi bele arbeidskrachten. Bij beveili- gings- en schoonmaakbedrijven is na een periode van omzetkrimp sinds eind 2014 sprake van omzet groei. ABN Amro verwacht dat de omzetgroei van de gehele zakelij ke dienstverlening dit jaar op 5,5 procent en in 2016 op 5 procent uit komt. Het groeipad verschilt ech ter per branche. Zij voorspelt de meeste groei voor organisatie-ad vies- en uitzendbureaus. Het aantal miljonairs in de Neder landse bankwereld steeg in 2013 ten opzichte van 2012, terwijl het totaal aantal grootverdieners in de Europese Unie flink afnam. Volgens banktoezichthouder EBA verdienden 32 bankiers in Neder land in 2013 meer dan 1 miljoen eu ro, tegen 27 een jaar eerder. In de gehele EU slonk het aantal bank- miljonairs van 3530 tot 3178. Pas na 2013 zijn regels doorgevoerd om de salarissen in de banksector aan banden te leggen. De daling is volgens EBA dan ook vooral het gevolg van wisselkoers- effecten en een, over het alge meen, lagere winstgevendheid bij banken. door Annemieke van Dongen BREUKELEN. Winkels als Hema, V&D en Blokker kunnen hun pro ducten maar beter gaan aanbieden via Bol.com en Amazon. Die web winkels trekken de meeste klan ten. En ze worden alleen maar machtiger. Wat vrouwen écht door Ellen van Gaaien 'K Ah, u bent een energiek type. OtJ* De energieke Esther van Diepen (midden) van Mom in Balance zet de vrouwen tijdens de cursus flink aan het werk. foto Pim Ras U kunt het weten. U heeft vier kin deren (tussen de 5 en 11 jaar), runt een snel groeiend bedrijf én sport zelf ook nog drie keer per week. Hoe doet u dat toch? AMSTERDAM LONDEN HARDERWIJK. Pepernotenfabrikant Van Delft uit Harderwijk opent dit na jaar tien pepernotenwinkels in Nederland. Naast de al bestaande winkel in Amsterdam komen er vestigingen in Groningen, Den Haag, Arnhem en Zwolle. Daarna volgen Haarlem, Den Bosch en Rotterdam. In Alkmaar en Maastricht wordt nog naar een geschikte winkelruimte gezocht, foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20