Welkom Winkel is primeur voor Goes Mannen blijken fervente strijkers Woningcorporaties sluiten zich aan bij Zuidwestwonen.nl Stormchasers achtervolgen De Zeeuwse corporaties slaan de handen ineen. Hun huurwoningen gaan ze gezamenlijk online aanbieden. !»r-r In Hart Ziel Jonge moeders met een eigen leven De winkels zijn een initiatief van het Rode Kruis. Ze spelen in op de acties voor vluchtelingen die de afgelopen dagen spontaan op gang zijn gekomen. Bij alle asielzoekerscentra is op dit moment vooral behoefte aan winterkleding voor mannen en aan toiletartikelen, zoals zeep en shampoo. In Goes kunnen ze daar naast ook nog honderd fietsen ge bruiken. De eerste winterjassen werden gistermiddag al aangebo den in de winkel in Goes. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft het Ro de Kruis zelf om hulp gevraagd om de inzameling van gedoneer de spullen voor vluchtelingen te stroomlijnen. „Er is op dit mo ment een overvloed aan knuffels en speelgoed", aldus het Rode Kruis. Eerder riep het COA mensen al op om eens een praatje te gaan ma ken met de vluchtelingen, in plaats van alleen spullen te done ren. VLISSINGEN. De Zeeuwse woning bouwcorporaties sluiten zich van af volgende maand aan bij Zuid- westwonen.nl. Op deze website gaan ze gezamenlijk hun huurhui zen aanbieden. De site is een initiatief van Stadlander, dat actief is op Tho- len, en Woningstichting Dinte- loord. R&B Wonen in Reimers- waal en Borsele ging de Zeeuwse collega's al voor. Zeeuwland op Schouwen-Duiveland, Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en de Wal- cherse corporaties sluiten deze herfst aan. RWS, voor de Bevelan- den, volgt in 2016. Woningzoekenden schrijven zich voor een jaar in voor 17,50 eu ro. Dat geld krijgen ze terug als de eerste huur wordt overgemaakt. De Zeeuwse woningbouwcor poraties schrappen de urgentiever klaring. Ook het systeem van voor rang bij lange inschrijvingsduur vervalt. Voortaan wordt een wo ningzoekende enkel acuut bemid deld als de veiligheid van de be trokkene in het geding is. Dan gaat het om huiselijk geweld of be dreiging vanuit de omgeving. Met het nieuwe inschrijfsys- teem willen de corporaties af van de 'slapende' woningzoekenden. Die maken naar schatting wel de helft uit van het aantal woningzoe kenden dat ingeschreven staat, zo vermoeden de sociale verhuur ders. Voortaan staat een woning zoekende maximaal drie jaar inge schreven. Levert dat bij actief zoe ken toch geen huis op, dan wordt die termijn vier jaar. Wie niet ac tief zoekt, wordt uitgeschreven. Op het nieuwe platform kun nen woningzoekenden op twee manieren reageren. Mensen die nu nog lang ingeschreven staan, kunnen reageren op een apart wo ningaanbod. Voor het andere wo ningaanbod geldt: wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Uitein delijk blijft dat laatste systeem als enige over. De verhuurders hante ren een overgangstermijn van twee jaar, waarin de lang inge schrevenen nog gebruik kunnen maken van hun opgebouwde voor recht. Het aanbod voor beide ma nieren van reageren zal gelijkwaar dig zijn, zei Woonburg-directeur Marco van der Wel gisteren in het Vlissingse stadhuis, waar hij Wal- cherse gemeenteraden uitleg gaf. Nog steeds op montage HR-isolatieglSïf^ Glashandel MELIESTE Jannis Brevet, de chefkok van Inter Scaldes, proeft de eerste oester. Het oesterseizoen is gisteren begonnen, maar nu al is duidelijk dat het een moeilijk jaar wordt. ZEELAND 2&3 PAGINA 12 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 8 september 2015 257e jaargang nr. 211 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 >o Beter weer onderweg Eén website voor alle Zeeuwse huurhuizen door Elodie Kint GOES. In Goes is gistermiddag de eerste Welkom Winkel van Neder land geopend, een inzamelpunt van spullen voor vluchtelingen die in asielzoekerscentra verblijven. De ze week komen er verspreid over het land nog meer Welkom Win kels bij. De Welkom Winkel in Goes is geves tigd aan de Albert Plesmanweg 15-11 en is elke werkdag open van 13.30 uur tot 15.30 uur. door Claudia Sondervan (woningen ouder dan 2 jaar) - GOES www.meliesteglas.nl 7 11688 5 5 5 5 30 ZEELAND 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1