Cruises met korting Man strijkt steeds vaker z'n eigen overhemden (stjp)stipreizen.nl Na zes jaar afscheid van de racefiets: 'Het begon als een journalistiek project' Super stunt! NIEUWS 13 Marijn de Vries begon pas op haar 30e als wielrenster. Op haar 36e stopt ze, nu als succesvolle topsportster. 52% 8-/9-daagse cruise L Middellandse Zee 8- en 10-daagse Cruise Dubai Oman**** StipvandeDaq.nl De laatste 50 kilo meter is het ieder voor zich. De sterkste mannen gaan ervandoor. En zien bergop in eens Marijn in hun wiel. Ze kij ken om. Nog eens. En nog eens. He?! „De verbazing op de gezichten van die mannen, terwijl ik op mijn beginnersfietsje achter ze aan reed, zal ik niet snel vergeten. Ik werkte bij de publieke omroep, kon al mijn ambities niet kwijt. Mijn frustraties reed ik van me af. Door mijn werk bij het program- ma Holland Sport, sprak ik met topsporters en werd ik steeds be nieuwder. Hoe zou dat leven zijn? Zo begon het. Als een journalis tiek project. Kun je topsporter worden als je 30 bent? Word je als oude taart geaccepteerd in het pe loton?" „Leontien van Moorsel en haar man Michael hebben me een kans gegeven. Zij heeft me in haar ploeg gevraagd. Niet alleen omdat ze benieuwd was hoe ver ik zou komen, ook als prikkel voor de an dere meiden: pas maar op, zij gaat ook hard. Competitie. Soms wa ren de reacties negatief: jij maakt de sport kapot, door jou lijkt het alsof het gemakkelijk is. En de sport heeft het al lastig. Hier zijn geen helikopters in de lucht om ons te filmen, zoals bij de man nen. Er staan geen massa's men sen langs de kant. Terwijl wij ook prestaties neerzetten, er ook wordt afgezien. En we snel zijn. Het was aan mij om te laten zien, dat ik hier thuishoorde." „Op de fiets heb je twee soor ten mannen. Het soort dat het leuk vindt, als je ze er als vrouw uitfietst en het soort dat er niet te gen kan. Eén keer ben ik in mijn gezicht gespuugd, door een man die het gewoon niet kon hebben dat ik sneller was." „De andere meiden weten niet be ter dan dit. Zij zijn opgegroeid met de sport. Ik heb rond mijn 20e alles gedaan wat God verbo den heeft. Ik werkte in Gronin gen, bij De Drie Gezusters. Ik rookte, ik dronk. En stevig ook. Ik kreeg iedereen eronder. Dat ik dat allemaal al had gedaan, heeft er voor gezorgd dat ik alles gemakke lijker opzij kon zetten voor de sport. Dat is me heel erg meegeval len. Ook omdat de levens van vriendinnen rond hun 30e net zo goed veranderden, hoewel dat niet kwam door het koersen, maar doordat ze kinderen kregen. Net als ik werden zij op zichzelf terug geworpen, gingen ze niet meer naar feesten. Onze levens liepen daardoor eigenlijk parallel, ik heb niets hoeven overslaan." „Ik stop mede omdat ik graag kinderen wil. Dat gaat niet samen met het koersen. Of het nog lukt, weet ik niet. Ik weet dat ik een risi co loop, door zo lang te wachten. Maar ik weet, als één deur dicht gaat, gaan er vijf andere open. An dere vrouwen wil ik straks tijdens clinics afhelpen van het idee: 'dat kan ik niet'. Het is zo mooi om te zien wat er gebeurt, als ze op de fiets zitten, grenzen verleggen. Sport kan je echt laten voelen hoe veel je kunt. Dat hebben de afgelo pen jaren ook mij geleerd AMSTERDAM. Strijken is al lang geen typisch vrouwenklusje meer. Mannen zijn fervente strij kers, blijkt uit onderzoek van mediabureau MediaCom in op dracht van producent van huis houdelijke apparatuur Braun on der 500 respondenten. Toegegeven, van de ondervraag de vrouwen staat 90 procent ge regeld achter de strijkplank, maar mannen kunnen er met 59 procent ook wat van. Voor de hand liggende oorzaak van deze emancipatoire werking van het strijkijzer: mannen strij ken hun eigen overhemden. „Een op de vijf mannen uit ons onderzoek strijkt zelfs rokken," vertelt Daan Rullmann van Me- diacom. Het overhemd prijkt met stip bo- venaan de lijst van kledingstuk ken die het vaakst worden ge streken. Helaas vinden we het te vens het moeilijkste en verve lendste strijkobject. Ook broe ken, shirts en theedoeken wor den vaak met de strijkbout be werkt. Een enkeling neemt de sokken en onderbroeken mee in de strijkwas. We halen de strijkplank het vaakst op zondag van stal, want dan hebben we de tijd. Een der de van strijkend Nederland mag graag naar de tv kijken tijdens deze eentonige bezigheid, bij voorkeur naar de soap Goede Tij den Slechte Tijden. „Maar de meesten kijken gewoon naar wat er op dat moment op tv is." Wie tijdens het strijken naar de radio luistert, is kieskeuriger en stemt af op een specifieke zen der, namelijk SkyRadio of Radio 2. De taak, die gemiddeld 1 uur en 9 minuten in beslag neemt, le vert een enkele keer ook strijd op. Zo krijgen mannen nogal eens commentaar op hun strijk- kunsten en heeft 2 procent van de ondervraagden een kleding stuk van zijn partner bewust ver pest met strijken. Dat emancipatie ook grenzen kent, legt de liefde voor het klus je bloot. Terwijl 17 procent van de vrouwen strijken bestempelt als leuke, ontspannende activi teit, hebben mannen er geen goed woord voor over. Rull mann: „Zij geven vaak aan dat ze strijken het meest vervelende huishoudelijke klusje vinden, of een noodzakelijk kwaad." nü v.a. Exclusieve prijzen! kkorting zie stipreizen.nl/diadema Brochure prijs tot wel zie stipreizen.nl/dubaicruise\ 1989 DINSDAG 8 SEPTEMBER 2015 'Topsporten viel me mee' door Carla van der Wal Marijn de Vries: 'Sport kan je echt laten voelen hoe veel je kunt', foto Koen Verheijden door Heieen Boex Opmerkelijk: veel mannen strij ken ook rokken, foto Getty Images Savon Marseille Barcelona Mallorca nov. t/m maart incL vliegreis en 8-daagse cruise per Costa Diadema****+ o.b.v.volpension Barcelona, Mallorca Rome ook hotel Barcelona te boeken KLM jjj~prijs~vërïcicigd én tijdelijk met <?70 extra korting per persoon'. Muscat p dec. t/m maart incL vliegreis per Emirates, transfers en 8-daagse cruise per Costa Fortuna naaro.a. Dubai, Muscat, Khasab en Abu Dhabi V hotelverlenging Dubai mogelijk Alléén vandaag tot 23:59 uur te boeken: boek online of bel met 088 - 70 70 600 Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/ reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Kijk dus snel op stipvandedag.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 13