ThyssenKrupp Swing traplift NIEUWS 9 4 - Verboden film in de bioscoop Paus centrum in voor nieuwe bril Defensie gaat maatregelen nemen na overlopen militair naar IS Registratie van leraren na 2017 5 JAAR ervaring lijken dat niet te spelen - dat ze klaar staan om Samsom op te vol gen. Dijsselbloem weet in ieder geval zeker dat hij een goede tweede man is. Het huidige PvdA-kwartet weet ook dat voort durend van leider wisselen niet de oplossing is. Na het vertrek van Kok in 2002 kwamen Mel ker t, Van Nieuwenhoven, Bos en Cohen. Allemaal eenzame lei ders. Het gedeelde leiderschap is toevallig ontstaan en blijkt te werken. Het nieuwe leiderschap werd zichtbaar gemaakt in staten verkiezingscampagne, toen in een advertentie Asscher, Samsom en Dijsselbloem geza menlijk op een stralende foto om de kiezersgunst vroegen. Asscher en Dijsselbloem zijn immers heel populair bij de kiezer. De PvdA koopt tijd door de rit uit te zitten. Ze hopen dat de werkelijkheid hun kant uitkomt, dat de mensen in hun portemon nee voelen dat het beter gaat. Dat ze om zich heen zien dat de werkloosheid afneemt, dat er weer optimisme kan zijn. En dat er een relatie bestaat met het ge ploeter door de woestijn van de PvdA vanaf 2012. In juli 2012, toen de PvdA op vijftien zetels stond, riep Samsom zijn inner circle bij el kaar. Hij wilde weten: „Wat gaan we doen als ik na de verkiezin gen minister-president word? En wat gaan we doen als ik het niet word?" Hij werd uitgelachen door zijn vertrouwelingen Jeroen Dijssel bloem, Martijn van Dam en Ro nald Plasterk. Maar het werd een nek-aan-nek-race met de VVD. Stiekem hopen ze met zijn allen dat - net als in 2012 - straks in 2017 het onmogelijke zich her haalt. De omstreden speelfilm Much Lo ved, die in thuisland Marokko is verboden, is wel in ons land te zien. De film van de Frans-Marok kaanse filmmaker Nabil Ayouch wordt vanaf 12 november in Ne derlandse bioscopen vertoond, liet de distributeur weten. De film gaat over prostituees in Marrakech. Drie vrouwen verko pen hun lichamen aan rijke Ara bieren en Europeanen, die ze op pikken in discotheken en restau rants en tijdens feestjes. Na een première in Cannes in het voor jaar zorgde defilm in Marokko voor veel ophef. De regering vaar digde een verbod uit omdat de film een grote belediging zou zijn voor de normen en waarden in het land. Een van de hoofdrol speelsters en de regisseur werden aangeklaagd en moesten zich voor de rechtbank verweren. Paus Franciscus heeft in het cen trum van Rome voor opwinding gezorgd. Net als een normale klant liep de 78-jarige kerkvorst een opticien binnen. Franciscus had nieuwe glazen nodig voor zijn bril en ging daarom naar de brillenwinkel, begeleid door zijn lijfwachten enagenten. In de veer tig minuten die hij binnen was, ontstond een hele oploop voor het pand. „Paus Franciscus zei te gen me dat hij me in elk geval goed voor mijn werk wilde beta len", zei de opticien later tegen Radio Vaticaan. De kerkvorst staat bekend om zijn bereikbaarheid en bescheidenheid. Het ministerie van Defensie neemt maatregelen na het overlo pen van een actief militair naar de radicaalislamitische terreurbe weging IS in Syrië. Minister Jeanine Hennis van De fensie wil echter niet kwijt welke stappen concreet wordengezet. „Er worden bij Defensie altijd maatregelen genomen als het gaat om de veiligheid van de orga nisatie binnen en buiten de organisatie. We zullen niet aar zelen om extra maatregelen te ne men als dat nodig is", aldus Hen nis vrijdag. Er is gesproken over werving en selectie, het scree- ningsproces en het antiradicalise- ringsprogramma. Hennis wilde niet zeggen of de militair, een 26-jarige sergeant, over zeer geheime informatie be schikte, die waardevol zou kun nen zijn voor de vijand. De minis- ter gaf geen informatie „in het be lang van het onderzoek, dat voor al volledig en zorgvuldig" moet gebeuren. Naar aanleiding van het nieuws over de overgelopen militair zei premier Mark Rutte gisteren des gevraagd nog steeds achter zijn stelling te staan dat „uitgereisde jihadisten beter daar kunnen sneuvelen dan hier terugkeren." Rutte: „Als mensen zo achterlijk zijn om uit te reizen, om in strijd met alles waar we in Nederland voor staan, daar de verkeerde strijd te gaan steunen, dan ben ik het nog steeds eens met deze stel ling." De premier benadrukte nog eens dat het niet om regeringsbeleid gaat of om een wens, maar om een feitelijke constatering: „Dat geldt dus voor iedereen die daar in die strijd gaat deelnemen." Alle leraren moeten vanaf 2017 in een lerarenregister zijn opgeno men om voor de klas te mogen staan. De registratie geeft aan dat een leraar bevoegd is en zijn vak kennis en bekwaamheid op orde houdt. Het kabinet heeft gisteren ingestemd met een wetsvoorstel daartoe van staatssecretaris Sander Dekker (Onderwijs). Er bestaat sinds 2012 al een register dat is opgericht door de onder wijssector zelf. Dekker legt die re gistratie nu wettelijk vast. Hij vindt het belangrijk dat een le raar officieel aan alle eisen vol doet en dat dit in een openbaar re gister is na te gaan voor iedereen. ThyssenKrupp Encasa, al meer dan 60 jaar een vertrouwd gevoel 9,6 15 JAAR met enkele rail NÜ MET GARANTIE' ZATERDAG 5 SEPTEMBER 2015 Lodewijk Asscher, Diederik Samsom en Jeroen Dijsselbloem (vlnr). Er wordt niet aan eikaars stoelpoten gezaagd, foto Freek van den Bergh AMSTERDAM ROME DEN HAAG 370 Het duurt volgens de Australische minister van Verkeer Warren Truss nog wel een jaar voor het vermiste vliegtuig van Malaysia Airlines, de MH370, in de Indische Oceaan wordt gevonden. DEN HAAG 100.000 KOPERS GINGEN U VOOR Excellent O O O O O Traplift past op iedere trap Snelle levering en montage Landelijk service netwerk 24/7 service bereikbaar i.c.m. Zekerheidsplan Als eerste en enige al 15 jaar leverancier van een betrouwbaar enkel railsysteem "Graag kom ik persoonlijk langs om u alles te vertellen over de mogelijkheden." Maarten Adriaanse, adviseur Zeeland ThyssenKrupp Encasa Leven in beweging. ThyssenKrupp Maak een nieuw begin en vraag uitgebreide informatie aan. Bel GRATIS 0800-5003, ga naar tkencasa.nl/krant of stuur ons deze antwoordkaart: Naam m/v Adres Postcode Woonplaats Telefoon Email Stuur de ingevulde bon in een envelop zonder postzegel aan ThyssenKrupp Encasa NV, Antwoordnummer 170, 2920 VB Krimpen a/d IJssel Alleen i.c.m. een Zekerheidsplan en geldt niet i.c.m. andere aanbiedingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9