Ongeval met lift: dode en gewonde Kelderbox geeft doorslag: cel voor drie hoerenlopers lager na of geïnd O open voor beperkt publiek €4,95 NIEUWS 7 Boete van 377 euro na hulp oudere vrouw 19,95 li sen), is de unieke plek openge steld voor publiek. De bezoeker wordt er overwel digd door een schat aan schilder werk uit de Gouden Eeuw, dé pe riode in de vaderlandse geschie denis van ongekende rijkdom en welvaart. Pronkstuk in de Oranje zaal is het kunstwerk van Jacob Jordaens, historieschilder en leer ling van Rubens. Op een opper- De weelderige Oranjezaal is normaal gesproken voor stervelingen verboden terrein. bond ACP en Albert Springer van politiebond NPB. „Deze ac tie heeft de meeste financiële gevolgen van alle acties tot nu toe." Het ministerie geeft via een woordvoerder aan kennis te hebben genomen van de ac tie en bekijkt nu wat de gevol gen zijn. Daarna bekijkt het mi nisterie of ze stappen onder neemt en zo ja welke. De actie gaat voor onbepaal de tijd door. De politiebonden hadden de agenten al opgeroe pen om minder boetes uit te schrijven. De 'kleinere' be keuringen die nog worden uit geschreven, worden er vanaf woensdag alsnog uit gefilterd. vlak dat ook in die tijd als buiten gewoon groot gold, verbeeldt Jor daens de gang van Frederik Hen drik naar de hemel. In rode over winningsmantel en op een gou den zegekar, vanzelfsprekend. En geflankeerd door gouden beel den van zijn vader Willem van Oranje en zijn halfbroer prins Maurits. Het triomfale einde van een heldhaftig leven. Het rijke eerbetoon van Ama- lia aan Frederik diende echter nog een ander doel: het moest ook een oogverblindende lof zang zijn op de Oranjedynastie, die het Nederlandse volk im mers voorspoed en vrede had ge bracht. En zo is de zaal ook een kolossaal billboard om de zege ningen van Oranje te tonen. Royale propaganda dus, maar wel van de allermooiste soort. HENGELO. Ze zag een oudere vrouw van haar fiets vallen, schoot te hulp en kreeg kort daarna een boete van 377 euro voor foutparkeren. Ze stond na melijk op een invalideparkeer plaats. „Ik heb de noodsituatie uitge legd, maar de parkeerwacht zei dat ze niets had gezien", aldus de 18-jarige Bianca Meijs, die graag in contact wil komen met de gevallen vrouw om aan te tonen dat sprake was van een noodsituatie. „Wat mevrouw vertelde klopte niet met wat de medewerkers hebben geconstateerd", zo rea geert de gemeente. De mannen, medewerkers van asbestsaneerder Heezen uit Eindhoven, stonden gistermid dag in de liftschacht bovenop de lift te werken op de zevende of achtste verdieping van het zestien verdiepingen tellende gebouw Potentiaal. Daar was tot voor kort de faculteit Electri cal Engineer in gehuisvest. Door nog onbekende reden viel de lift met de mannen omlaag. Een speciaal traumateam kwam uit België naar Eindhoven voor de reddingsactie omdat er geen ander team beschikbaar was. De lift bleef zwaarbescha- digd tussen de onderste twee verdiepingen steken, waardoor hulpdiensten het gewonde slachtoffer met behulp van het Redteam Hoogteverschillen van de brandweer uit de lift schacht moesten halen. Omdat in de omgeving niet direct een traumateam beschikbaar was, kwam een speciaal traumateam (Medische Urgentie Groep) uit België voor de reddingsactie. De personalia van de overleden en zwaargewonde medewer kers zijn niet bekendgemaakt. Het gebouw Potentiaal is het hoogste op het TU/e-terrein. Sinds het voorjaar is het pand in handen van bouwbedrijf Du- ra Vermeer dat daar - en in het ernaast gelegen gebouw Coro na - na een flinke renovatie in totaal 430 studentenstudio's bouwt. De Inspectie SZW en de poli tie doen onderzoek naar de toe dracht van het ongeval. Rotterdammer Hamid S. (42) moet negen maanden onvoorwaar delijk de cel. Patrick O. (25) uit Voorschoten kreeg ook negen maanden cel, waarvan drie voor waardelijk. En Johan van A. (32) uit Bleiswijk kreeg vier maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk. Hoewel twee andere verdach ten werden vrijgesproken van hun illegale bezoek aan de in een kelderbox tot prostitutie gedwon gen Esra, is het Openbaar Ministe rie deze keer tevreden. De in maart van dit jaar aange kondigde 'harde aanpak van hoe renlopers van minderjarige prosti tuees' liep in juli bij een vergelijk bare zaak nog op een deceptie uit. In Maastricht stonden toen 25 mannen terecht die in een hotel in Valkenburg de 16-jarige ge dwongen prostituee Kimberley hadden bezocht. Toen kwamen bijna alle klanten er met een taak straf vanaf. Twee mannen werden vrijgesproken. De rechter in Maas tricht zwakte de straffen af omdat de mannen 'niet bewust op zoek waren naar een minderjarige'. Datzelfde speelde mee bij de vijf klanten van Esra (16), die in mei 2014 klanten moest plezieren in een Schiedamse kelder. Ook zij waren niet specifiek op zoek naar een minderjarige. „Toch hadden de mannen die naar Esra kwa men, moeten weten dat dit foute boel was", zegt persrechter Catelij- ne van Breevoort. „Bij een kelder box met een vies matrasje op de grond, moeten de alarmbellen gaan rinkelen." De mannen van 25 tot 54 jaar waren afgekomen op een advertentie op de website Sex- jobs.nl., waar Esra werd aangebo den als 'net een maandje 18 jaar'. Verdachte Rohiel G. (54) putte zich uit in een verhaal 'dat ze hem stiekem wilden filmen om hem af te persen en dat hij daar niet in trapte'. Hij werd vrijgesproken we gens gebrek aan bewijs, net als Ha- nok T. Patrick en Johan gaven wel toe seks te hebben gehad. Johan van A. zei vooral bang te zijn geweest voor al die ongure types die rond de kelderbox scharrelden. Hij liet zich 'even snel aftrekken' en maak te dat hij wegkwam. Dat hij dus toch seksuele handelingen liet ver richten, kwam hem op vier maan den cel (waarvan twee voorwaar delijk) te staan. Een lagere straf dan Patrick kreeg omdat hij wel 'bij Esra was binnengedrongen'. Hamid kreeg de volle negen maan den cel omdat hij al eens eerder een zedendelict had gepleegd. (0)KOOPJEDEALNL) dagaanbiedingen VAN VANDAAG 5 SEPTEMBER LED's light door Wout van Arensbergen ZATERDAG 5 SEPTEMBER 2015 paleiszalen De verdachten Johan van A. (links) en Patrick O. (rechts) in de Schiedamse kelderboxzaak. illustratie Felix Guerlain EINDHOVEN. Bij een ongeval met een lift op de Technische Univer siteit Eindhoven (TU/e) is gister middag rond drie uur een dode gevallen. Een andere persoon raakte zwaargewond en is met onder meer hoofdletsel naar het St. Elisabeth Ziekenhuis in Til burg gebracht. door Victor Schildkamp ROTTERDAM. De kelderbox heeft de doorslag gegeven in de straf maat in de zaak tegen vijf klanten van de 16-jarige Esra. De straffen zijn zwaarder dan in de vergelijkba re zaak van 'hotelmeisje' Kim- berley (ook 16) in Valkenburg. Hamid S. (42) kreeg de zwaarste straf en moet negen maanden onvoorwaardelijk de cel in. a. 1 LED Plafonnière met of zonder bewegingssensor v Ideaal voor gangen, entree-hallen, toiletten, garages etc. Bespaar op energiekosten dankzij LED-verlichting Sensor instellen voor af stand in meters, brand- tijd en lichtgevoeligheid Extreem lange levensduur (20.000 uur) C- Adviesprijs 79,95 Vanaf slechts Adviesprijs 39,95 Korting U bespaart 75% 60,00 Korting U bespaart 88% 35,00 KEUR 8-pack Opzetborstels voor 0ral-B/Braun en Philips v Bespaar veel geld op het alledaagse Poetsen met flinke korting Tip: altijd handig om extra borstels in huis te hebben v GRATIS verzending Vanaf slechts 9 ongekend is binnen onze vaderlandse paleizen, foto Margareta Svensson/ANP BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL OP WWW.K00PJEDEAL.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7