Getipt Filmmakers zijn van de partij Genevieve Gaunt wint Sylvia Kristel Award 15 Vrijwilligers helpen Film by the Sea bij de voorselectie van films. Van alle films die zij zagen presenteren ze hier hun favoriet. Helge Prin sen was presentatrice van Om roep Zeeland, Sven Kooiman is oud-stagiair van het festival, Karin van Druenen is oud-do cente van de Hogeschool Zee land, Bob Pingen is kunstenaar. Helge Prinsen Despite the Falling Snow Heerlijke klassieke Britse film. Koude Oorlog. 1961 en 1991. A- merika-Rusland. Love story, verraad, (dubbel)spionage. Je wordt meteen meegezogen in de film. Mooi gefilmd, mooie settings, aansprekende en goed spelende acteurs. Het verhaal wordt via flash-backs. Sven Kooiman Un Illustre Inconnu 'Un Illustre Inconnu' sleurt de kijker mee in het verhaal vol magistrale gedaante veranderin gen en bijzondere karakters. De film geeft, door het uitvergro ten van menselijke tekortko mingen te combineren met een bizar verhaal, een uniek beeld van de zoektocht naar identi teit. Een bijzondere film met een bijzonder verhaal. Karin van Druenen Da Dog Show Een heerlijke festivalfilm. Een documentaire in de vorm van een speelfilm of andersom. Je kunt de slums bijna ruiken. Het verhaal is schrijnend maar ook romantisch en gelukkig ontbreekt de humor niet. De film deed mij denken aan 'De stand van de zon' van een aan tal jaren geleden. Bob Pingen The Fencer In een sfeer van wantrouwen en paranoia, het verhaal van een generatie overschrijdende ontwikkeling. Met de scherm- sport als verassende modus. Welluidende taal, ritmisch ge zet in een rijke muziekparti tuur en gevisualiseerd in een fe nomenale wide-screen lensing. Enigma code kraakte, waardoor de Tweede Wereldoorlog aan zienlijk sneller ten einde kwam. Maandag 14 september Inleiding 20.30-21.30 uur door psycholoog Douwe Draaisma. Daarna Eternal Sunshine of the Spotless Mind - een liefdesver haal met een twist. Dinsdag 15 september Inleiding 18.45-19.15 uur door Gerda Andringa, professor cogni tieve wetenschappen. Dan de film Still Alice - een portret van een onafhankelijke, sterke vrouw (Julianne Moore) die wor stelt om zichzelf te blijven, on lang vroege dementie. Woensdag 16 september Inleiding 20.30-21.00 uur door di recteur Perry Moree van de Zeeuwse Bibliotheek. Vervol gens Total Recall - in deze rema ke van de klassieker uit 1990 is Colin Farrel Douglas Quaid, een fabrieksmedewerker die ver moedt dat hij een spion is nadat hij op bezoek is geweest bij een bedrijf dat zich pecialiseert in het planten van valse herinnerin gen. Donderdag 17 september Inleiding 20.30-21.00 uur door fi losoof Bas Haring. Dan de film Ex Machina - Een jonge pro grammeur wint een westrijd waardoor hij mag meedoen aan een baanbrekend experiment. Hij moet leren communiceren met 's werelds eerste echte AI, die leeft in het lichaam van een aantrekkelijke vrouw. Vrijdag 18 september Inleiding 18.45-19.15 uur door psychiater-filosoofDamiaan Denys. Gevolgd door de film Blade Runner, The Final Cut - Het absurdistische meesterwerk met Rutger Hauer, in een nog niet eerder vertoonde versie. Hauer speelt een androïde, die op de hielen gezeten wordt door een agent die hem wil uitschake len. jante wetenschapper die Adam heeft gecreëerd, een artificieel brein in een menselijk lichaam. Zondag 13 september Inleiding 20.00-20.30 uur door psycholoog Christian Janssen. Daarna The Imitation Game - een drama over het leven en werk van de Britse wiskundige en informaticus Alan Turing, die met zijn Turing machine de psychologie, waarbij alle films uit dit programma onderdeel worden ingeleid door deskundi gen op deze gebieden.Het speelt daarmee in op de groeiende be langstelling voor wetenschap zo als in programma's als DWDD University en de Ted lezingen. Zaterdag 12 september Inleiding 15.00-1530 door cogni tieve neurowetenschapper Ys- brand van der Werf. Vervolgens de film Inception - thriller van Christopher Nolan met een hoofdrol voor Leonardi Di- Caprio, die geheimen kan stelen uit het onderbewustzijn van an deren. Zondag 13 september Inleiding 15.00-15.30 uur door fi losoof Jos de Mul. Daarna de film Uncanny - David is een bril- Naast de literaire salon en de inleidingen zijn er nog q en a's (vragen en antwoorden, korte gesprekken waarbij ook publiek vragen kan stellen) met filmma kers na afloop van enkele voorstel lingen. Vooral regisseurs van de competitiefilms zijn aanwezig. Zaterdag 12 september 11.00 uur: discussie na de korte film Out of the Box over Pesten Zaterdag 12 september 11.00 uur: Franse Slag in Zeeland. Zaterdag 12 september 16.00 uur: Het scherpe oog met regisseur Kees Hin en kunstenaar Aat Veldhoen. Na afloop van de voorstelling wordt een grote versie van het beeld Europa, ontworpen door Aat Veldhoen in brons, onthuld voor het nieuwe CCXL theater. Zaterdag 12 september, 18.15 uur: Freek de Jonge en Marnix Ruben introductie bij bij de première van De Overkant. Zondag 13 september, 12.00 uur: Na afloop van Verlies niet de moed interviewt Freek de Jonge regis seuse Hella de Jonge. Zondag 13 september, 12.30 uur: introductie door Hanna Verboom e.a. bij 45 Years Woensdag 16 september, 21.00 uur en vrijdag 18 sept. 13.15 uur: na de film gesprek met regisseur en producent van Despite the Falling Snow. Donderdag 17 september, 18.45 uur: I Nostri Regazzi, na afloop ge sprek met de regisseur. Donderdag 17 september, 18.45 uur en vrijdag 18 sept. 14.15 uur: na afloop van Los del Suelo gesprek met regisseur en producent. Vrijdag 18 september 13.30 uur: Madame Bovary, na afloop gesprek regisseuse. vrijdag 18 september 15.45 uur: Arjuna, na afloop gesprek met cast en Hugo Metsers, vrijdag 18 september 16.00 uur: The Face of an Angel, na afloop ge sprek met Genevieve Gaunt. Vrijdag 18 september 18.45 uur: Café Derby, na afloop q&a met ac trice Monic Hendrickx. Zaterdag 19 september 15.00 uur: Onder de oppervlakte, na afloop de bat Zaterdag 19 september, 15.30 uur: na afloop van Laatste Woorden ge sprek met Mark Janse. Zaterdag 19 september, 19.00 uur: Wilde Mossels, introductie door regisseur Erik de Bruyn. De Nederlands-Britse actrice Genevieve Gaunt (24) is de win nares van de tweede Sylvia Kristel Award, die uitge reikt wordt tijdens filmfestival Film by the Sea. Genevieve Gaunt wist al op jonge leeftijd de aandacht te trekken met haar aanwezigheid in Harry Potter en tv-series als Father Brown. Haar toneelrollen waren onder meer Miss Julie in het gelijknamige stuk van Strindberg en Masja in De Meeuw van Tsjechov. Met haar vertolking van Jessica Fuller in de bioscoopfilm The Face of an Angel, onder regie van Michael Winterbottom, oogstte ze inter nationale lof. De jury - bestaande uit Jan Mulder, Bessel Kok, Max Pam, Peter Brul, Irene de Niet, Ma rianne Kristel, Arthur Kristel, Dor- na van Nieuwaal en Ruud den Drijver - roemt Gaunt om haar 'uitgelezen combinatie van kwets baarheid en lef. Achter haar schoonheid gaan intelligentie en humor schuil, waarmee zij de kij ker voortdurend blijft bezighou den. Haar Britse stijl en Hollandse pit verdienen extra publieke aan dacht.' De prijs wordt uitgereikt tij dens de Award Ceremony op vrij dag 18 september. Voorafgaand draait om 16.00 uur The Face of an Angel. Aan de award is een geldbe drag van 10.000 euro verbonden. l iets minder echt is Beeld uit Ex Machina met Domhnall Gleeson.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 79