kan een hele boom worden opgezet noa. Land: Spanje. Gebaseerd op het boek 'Dejarse Hover" van Paula Farias, ex-voorzit- ter van Artsen zonder Gren zen in Spanje. Een groep hulpverleners ver trekt tijdens het Bosnische con flict naar de Balkan. Ze moeten het lijk van een man met over gewicht uit een put halen. De missie moet slagen omdat de laatste waterbron anders niet meer bruikbaar is. De overige waterbronnen zijn namelijk ge confisqueerd en zitten vol met booby-traps. Regie: Laura Bispuri. Land: Al banië, Italië. Gebaseerd op het boek 'Sworn Virgin' van Elvi ra Dones. Hana groeit op in een afgele gen dorp in Albanië, waar het lot van de vrouwen niet echt benijdenswaardig is. Om de rest van haar leven niet te moe ten slijten als onderdanige vrouw, kiest ze voor een eeu wenoude traditie: ze zweert eeuwig maagd te blijven en te leven als een man. Als Mark Doda leeft ze een leven zoals ie dere andere man dit doet. Maar na tien jaar in eenzaamheid in de bergen te hebben geleefd, wil Hana haar leven verande- den. Ze verlaat Albanië en pro beert in Milaan haar vrouwe lijkheid weer terug te vinden. THE END OF THE TOUR Regie: James Ponsoldt. Land: Verenigde Staten. Gebaseerd op het boek van David Lips- ky. In 1996, kort na de publicatie van zijn baanbrekende roman 'Infinite Jest'had de bekende schrijver David Foster Wallace (rol van Jason Segel) een vijf daags interview met Rolling Stone journalist David Lipsky (rol van Jesse Eisenberg). Naar mate de dagen verstrijken ont staat er een gespannen relatie tussen de journalist en de schrijver. THE ADDERALL DIARIES Regie: Pamela Romanowsky. Land: Verenigde Staten. Geba seerd op het boek 'The Ad- derall Diaries: A Memoir" van Stephen Elliott. Schrijver Stephen Elliott be reikt een dieptepunt in zijn le ven wanneer zijn vader be weert dat hij zijn duistere jeugd zelfheeft gecreëerd. En dat juist deze leugen zijn schrij verschap heeft gevoed. Ver dwaald en weggezonken in het grijze gebied van zijn geheu gen, raakt Stephen door drie ren en weer een vrouw wor- nieuwe bronnen geïnspireerd: een nieuwe romance, zijn bes te vriend en een veroordeelde moordenaar. Regie: Darhad Erdenibulag, Emyr ap Richard. Land: Chi na. Gebaseerd op het boek 'Het Slot' van Franz Kafka. Een andere kijk op het verhaal van Kafka. Een landmeter ge naamd K arriveert in een afge legen dorp waar hij verstrikt raakt in procedurele samenzwe ringen. Maar dit keer zijn de dingen anders. Wanneer K de velden van het centrum van Mongolië doorkruist, is er geen kasteel te bekennen. Alle interi eurs van de huizen zijn bijna hetzelfde met strakke gangen, lobby's en wachtkamers in de zelfde tinten wit, groen en blauw. Oude radio's spelen jazz van de jaren '40, telefoon tjes worden gepleegd met een oranje draaischijf telefoon. Door deze langzame maar radi cale aanpassing van het klassie ke verhaal van Kafka wordt bu reaucratische grilligheid ver taald naar ruimtelijke verwar ring. Regie: Sergio Castellitto. Land: Italië. Gebaseerd op het 'Niemand Overleeft Alleen' van Margaret Mazzantini. Gaetona en Delia, een geschei den koppel, komen samen in een restaurant om te bespre ken wat ze doen met de zomer vakantie van de kinderen. Ze kijken terug op hun relatie en de reden waarom ze uit elkaar zijn gegaan. De spanning tus sen de oud-geliefden loopt daarbij hoog op. Regisseur Sergio Castellitto is getrouwd met de schrijfster van het gelijknamige boek, Margaret Mazzantini. Er zijn meer boeken verfilmd van Maz zantini, zoals 'Don't Move' (2004), eerder vertoond tijdens Film by the Sea. slechterik die hij door de Ame rikaanse media werd ge maakt. De talkshow wordt gepresen teerd door Daniël van der Meer. Dinsdag 15 september 13.30-15 uur: Wim Brands talkshow. Met de schrijvers Esther Ger ritsen, Jaap Robben en K. Schippers. Dinsdag 15 september 15.30 tot 16.15 uur. Vertoning en talk show Langs de Kapellekens- baan Gesprek over het boek van Louis Paul Boon, De Kapelle- kensbaan, met dé kenner van het werk van Boon, de schrij ver Jos Muyres en met regis seur Andre Schreuders. Schreuders maakte de film Langs de Kapellekensbaan - work in progress - over een fil mische reis naar de werkelijk bestaande Kapellekensbaan, een verbindingsweg tussen Aalst en Erembodegem (Bel gië). Aansluitend (16.30 uur) aan de talkshow is een eenma lige vertoning van de film (ca. 90 min.) Woensdag 16 september 13.30 tot 15.00 uur: Wim Brands Talk show Met Saskia Noort, Jan Siebe- link en de Roemeens-Neder landse schrijfster Mira Feticu. Donderdag 17 september 13.30 tot 15.00 uur: Wim Brands Talkshow Met P.F. Thomése en Gustaaf Peek. P.F. Thomése schreef de roman J.Kessels: the Novel. De verfilming hiervan opent de 35e editie van het Nederlands Filmfestival. De film is op 29 september in Vlissingen te zien tijdens Film by the Sea door het Jaar. Gustaaf Peek schreef het scenario voor de film Gluckauf, die deze dag om 11.00 uur vertoond. Aansluitend op de talkshow wordt de Visser-Neerlandia scenarioprijs uitgereikt. Vrijdag 18 sept. 13.30 tot 15.00 uur: Ontmoet de Vakjury Talkshow met de vakjuryle den Adriaan van Dis, Joke van Leeuwen, Dimitri Verhulst en Jan Vantoortelboom. Aansluitend wordt van 15.00 tot 16.00 uur de shortlist be kendgemaakt voor de Zeeuw se boekenprijs. strijden om de eer Despite the Falling Snow SWORN VIRGIN K YOU CAN'T SAVE YOURSELF ALONE Connie Palmen Saskia Noort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72