Jummy is ongekend populair op Ambon Vader tevreden over WK Nyemb vraagteken in Zeeuwse derby hoofdklasser weer prof te worden Op pad met SPORT 11 i i in het vriendschappelijk duel met SK Berlare. Een eerste scan wees afgelo pen week een verrekking aan. De dokter adviseerde hem zes weken rust te ne men, maar hij had al twee weken rust gepakt en kon het niet laten af te reizen naar Hoek voor een groepstraining. Opnieuw voelde hij pijn. „Ik ver- trou wde voor hun kansen mochten gaan in de jeugdopleiding van Anderlecht. Na een half jaar vertrok Abdul naar Sporting Charleroi, waarna hij een trektocht inzette langs de Turkse Süper Lig, het tweede ni veau van Frankrijk en de zondag-hoofdklasse in Ne derland. Een reis die hem niet alleen mooie ervarin gen, maar ook teleurstel lingen opleverde. „Ik werd door een spelers agent naar Frank rijk gebracht, maar toen ik zon der club kwam te zitten ging hij ervandoor met het geld", vertelt Abdul. „Het is nog steeds de re den dat ik niet veel men sen vertrouw. Maar ik heb ook veel geluk gehad. Ik ging naar school en voet balde. In Togo of Ghana is het niet altijd gemakkelijk om dat voor elkaar te krijgen. Iedereen droomde er van om prof voetballer te wor den. Als je dan in zo'n acade- mie uitgepikt wordt, ga je er voor de volle tweehon derd procent voor." Het is een instelling die hem niet alleen langs verschillende clubs bracht, maar ook een flin ke torso en dito benen be zorgde. Abdul werkt na melijk aan niets, behalve zijn lichaam en relatie met dochter en vriendin. „Ik ben voetballer", stelt hij. „Ik was professional en dat wil ik opnieuw worden. Mijn ambitie is niet om voor altijd in de hoofdklasse of de topklas se te spelen. Ik wil hoger op. Daarom ben ik nu vrij wel altijd met mijn doch tertje. Op dit moment heb ik de kans om vaak dichtbij haar te zijn. Ik zal misschien niet altijd zo dicht bij haar kunnen zijn. Misschien krijg ik morgen wel een aanbie ding van een grote club en moet ik verhuizen... Daarom wil ik ook dat de ze blessure zo snel moge lijk over is." Abdul tikt - met het verfomfaaide bonnetje nog steeds in zijn hand - op zijn rechterknie, waar aan hij geblesseerd raakte zijn oor deel ook niet direct, klinkt hij iet wat eigenwijs. Daardoor ging de reis woensdag naar de aan Hoek gelieerde dokter Kristof Sas. De oud-clubarts van Ander lecht en Club Brugge maande hem ook voorlo pig pas op de plaats te ma ken. Zijn mediale band (oftewel binnenband) van zijn knie is beschadigd. Ruud Pennings houdt er rekening mee dat hij de aanvaller nog minstens twee weken moet missen. „Ik wil de mensen in Hoek laten zien wie ik ben als ik honderd pro cent fit ben, zoals ik me zelf ken", stelt Abdul zich zelf ten doel. Hoe hij zich zelf kent? „Ik ben erg snel en fysiek sterk. Binnen twintig meter voor het doel heb ik een goed schot en ik ben niet bang voor de goal. Ik heb ver trouwen in mezelf. Mijn ambitie is om dit seizoen het beste uit mezelf te ha len, zonder geblesseerd te zijn. Na dit seizoen zien we dan wel." Ik wil de mensen in Hoek laten zien wie ik ben als ik honderd procent fit ben' De eerste selectie van de Middelburg se voetbalvereniging Jong Ambon ver blijft deze weken op Ambon. Iedere dag komt een deelnemer aan de bij zondere reis aan het woord. Vandaag in het laatste deel: Rudley St. Jago. Het dove jongetje van een jaar of tien kijkt met grote ogen en de mond wijd open naar de voetballer naast hem. Dan maakt hij met gebarentaal duide lijk dat hij de grote zonnebril heel erg mooi vindt. En het lange, don kere haar, dat lijkt hij nog nooit van zijn leven te hebben gezien. Rudley St. Jago ziet het ventje glunderen, pakt één van zijn dreads in zijn hand en laat een aantal kinderen eraan voelen. De technisch vaardige aanvaller is geen type dat verbaal vooraan hoeft te lopen. Jummy, de bij naam die zijn tante hem als klein kind gaf, ligt met zijn aanstekelij ke lach goed in de groep. Bij Jong Ambon is hij één van de ervaren spelers die de jonge garde bij de hand moeten nemen. En bij het publiek op Ambon is hij onge kend populair. Vanwege zijn ma nier van spelen, zijn verrassende acties en natuurlijk ook zijn uiter lijk. Want dreads zoals Jummy ze heeft, die zien ze niet vaak op Am- bon. De spits heeft er een bloedhe kel aan als tegenstanders eraan trekken, maar de kinderen op het eiland mogen er wel aan voelen. De aanmoedigingen die de toe schouwers op Lapangan Merdeka, het veld in het centrum van Am- bon-stad, hem geven, betaalt hij terug. Hij ziet hoe arme kinderen opfleuren als hij ze aandacht geeft. Na de wedstrijden, maar ook in de weeshuizen die de selec tie heeft bezocht. Gebarentaal is ook niet nieuw voor Jummy. „Mijn neefis doof', vertelt hij. „Ik weet dus hoe ik moet communice ren." Een jongen in een rolstoel krijgt een hand van Jummy. „Mijn moeder werkt met gehandicapten. Zag je hoe mooi hij het vond om een hand te krijgen?" De oud-spe ler van NAC Breda, RCS en VC Vlissingen is ook al tientallen ke ren op de foto geweest met man nen, vrouwen en kinderen. Hij heeft zelfs al een baby in zijn ar men moeten houden, omdat de moeder haar kind graag met de aanvalsleider van Jong Ambon wil de vereeuwigen. Hij kan er wel om lachen en dan komen steevast zijn twee gouden tanden tevoor schijn. „Een jongetje wilde ze graag hebben", vertelt hij. „Hij dacht dat ze over mijn tanden heen zaten. Maar ze zijn er echt in geslagen." Hij geniet van de reis naar Am- bon. Van de wedstrijden, de sfeer, de ontspanning in het hotel en de voetbalhumor. Wat is zijn mooi ste moment geweest tot nu toe? „Dat is toch het doelpunt dat ik maakte in de tweede wedstrijd", vertelt Jummy. „Ik draaide een vrije trap vanaf de zijkant in één keer binnen, in de korte hoek. Ik rende langs de tribunes, waar ook de lokale fanclub van Jong Ambon zat. De mensen vonden het prach tig. En ik ook." ÖlSVr- Kloetinge opent vanmid dag de competitie in de eerste klasse van het za terdagvoetbal onthand. Vijf spelers zijn niet beschikbaar. Daarnaast is de inzet van spits Yves Nyemb, die last heeft van zijn bovenbeen, onzeker. Aanvaller Francis Kabwe Ma- nengela heeft last van zijn enkel en moet voor een definitieve diag nose zelfs naar het ziekenhuis. Wouter de Craene kreeg een te rugslag in het herstel van zijn knieblessure. Bij Rick Mulder werd gevreesd voor een liesbreuk, maar de schade lijkt mee te vallen. Corné de Jonge is afwezig vanwe ge de ziekte van Pfeiffer en doel man Matthew Lentink zit het voorlaatste duel van een schorsing uit. Jaap Esser zit, terugkomend van een blessure, op de bank. In Bruinisse wordt vanmiddag om 14.30 uur afgetrapt. Hij kwam op 4 minuten en 25 se conden achterstand van de Nieuw-Zeelandse winnaar Anton Cooper binnen en was daarmee de beste van de eerstejaars. Vader deelde zijn race uitste kend in. Halverwege de openings ronde lag hij in 24e positie. In de tweede helft van de openingsron de kon hij opschuiven naar een achttiende plek. In de tweede ron de haalde hij in de eerste helft vijf renners in, maar aan het begin van de derde ronde werd hij terug gedrongen naar de vijftiende stek. Hij herpakte zich echter tijdens de derde ronde. Vader kon zich op de dertiende positie nestelen, maar werd op de hielen gezeten door de Spanjaard Pablo Rodrigu ez Guede en de Italiaan Stefano Valdrighi. Hij schudde die twee concurrenten in de vierde ronde af. Vader kreeg toen zijn Deense voorganger Sebastian Carstensen Fini in het vizier. Hij ging de Deen in de vierde ronde even voorbij, maar moest dat al snel be kopen. Hij hield zijn dertiende po sitie vervolgens vast. „Ik ben behoorlijk moe nu, maar ik ben heel erg blij met dit resultaat. Ik had soms het idee dat ik harder kon, maar ik was bang dat ik dat tempo niet kon volhou den. Ik heb nu een zeer constante wedstrijd gereden." ZATERDAG 5 SEPTEMBER 2015 Hoek-aanvaller Rahim Abdul, foto Camile Schelstraete door Barry van der Hooft jONGy^Meo A Rudley St. Jago (I) in actie op Ambon. foto Lindsay Otten Bruse Boys underdog'. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl door Job de Feijter VALLNORD. Milan Vader is in Andor ra dertiende geworden op het WK mountainbike cross-country voor beloften. De 19-jarige mountainbi- ker uit Middelburg reed in Vallnord als eerstejaars belofte een uitste kende wedstrijd en zag dat aan de meet beloond worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64