Nieuwe keeper van Vlissingen weet nu al dat hij 8 SPORT Al twee Zeeuwse sporters zeker van plaats op Paralympics in Rio WK op Kabbelaarsbank Vlissingen-doelman Ariën Pietersma weet dat veel keepers een beetje gek zijn. „Dat ben ik zelf ook wel, ja." Rolstoelbasketballer Mark Aal- ders (foto) uit Wolphaartsdijk heeft zich met het nationale team geplaatst voor de Paralym pische Spelen volgend jaar in Rio. Een plaats bij de laatste vier op het EK volstond voor kwalifi catie en daaraan heeft Oranje vol daan. De ploeg bereikte de halve finale door in het Engelse Wor cester in een thriller Polen te ver slaan: 63-56. Aalders werd daarmee deze week de tweede Zeeuwse para sporter die zich verzekerde van een plaats in Rio de Janeiro. Roeier Corné de Koning uit Goes ging hem voor. In het Fran se Aiguebelette haalde hij met zijn partner Esther van der Loos de finale in de categorie TA mixed double sculls en verdien de daarmee een paralympisch tic ket. Uiteindelijk finishten De Ko ning en Van der Loos als vijfde in de finale. Van Drongelen laat zich half duel zien Voetballer Rick van Drongelen uit Axel heeft met het Neder lands elftal onder 18 jaar verlo ren van Engeland. In een vriend schappelijke wedstrijd in Capel- le aan den IJssel werd het 2-0 voor de Engelsen. De Zeeuwse Sparta-speler werd halverwege ingebracht door bondscoach Kees van Wonderen. Deze noem de de fysieke kracht van Van Drongelen één van de redenen dat Oranje na rust beter voor de dag kwam. Loof en Nieuwkoop gelijk met Oranje Het Nederlands voetbalelftal on der 20 jaar, ook wel het belof te-elftal genoemd, speelde gister avond met 1-1 gelijk tegen Frank rijk. Oranje, met de Zeeuwse spe lers Augustine Loof (PSV) en Bart Nieuwkoop (Feyenoord) in de basis, speelt in deze categorie alleen maar vriendschappelijke interlands. Komende maandag spelen de beloftes van Neder land en Frankrijk nog een keer tegen elkaar. Opnieuw is Lisse het strijdtoneel. sport kort Vandaag trappen de Zeeuwse voet ballers af in de competitie. In de aan loop volgen extra verhalen als war- ming-up voor de seizoensstart. In deel 6: Ariën Pietersma, de keeper van hoofdklasser VC Vlissingen. door Barry van der Hooft adat Joan van Bel- zen aan het eind van het vorig sei zoen een zware blessure had op gelopen en duide lijk was dat de doelman er een jaar uit zou liggen, handelde VC Vlissingen snel. De nieuwe trai ner Jurriaan van Poelje belde Ariën Pietersma, die eigenlijk van Dinteloord over zou stappen naar Tholense Boys. De doelman besloot op het aanbod in te gaan om over te stappen naar de Wal- cherse hoofdklasser. „Een uur la ter belde Halsteren, maar ik kon het niet maken om nog een keer te switchen." Of VC Vlissingen er onder de lat op achteruit is gegaan? Na een paar weken in het nieuwe sei zoen is al duidelijk dat dat niet het geval is. Ariën Pietersma is een winnaar, een beest in het doel, die voor niemand aan de kant gaat. Door zijn gespierde, ge tatoeëerde lichaam denken veel spitsen wel twee keer na voordat ze de confrontatie aangaan. Zijn nieuwe medespelers hebben ook al een bijnaam voor hem. 'Badr Arie', naar de beroemde vechter Badr Hari. Een moeilijke jongen is hij niet meer. De 28-jarige Pietersma om schrijft zichzelf als een gezellige, open jongen. „Ik heb het eigen lijk overal wel naar mijn zin. Ik kan altijd vrij snel goed met gas ten opschieten. Bij Vlissingen heb ik de kat eerst even uit de boom gekeken. Een beetje aftas ten en de jongens leren kennen. Ik moest mezelf een beetje afrem men. Dat was best moeilijk, maar het verandert de komende tijd wel. Ik had van tevoren wel veel opgezocht over de club en de spe- Ik was eerst voetballer maar ik schopte naar alles wat bewoog. Mijn trainer stelde voor om te gaan keepen' Iers. Het viel me op dat niet één speler ervaring in het betaalde voetbal had. Wel apart, voor een club die op zo'n hoog niveau speelt en bijna naar de topklasse promoveerde." Tijdens de voorbereiding heeft hij gezien dat het niveau bij Vlis singen goed is. „Veel jongens moeten alleen wat zakelijker wor den. Soms willen ze het nog te veel uitvoetballen. Dat komt ook door de zaalvoetbalachtergrond van veel jongens. Maar we zitten niet in de zaal. Als je de bal niet kwijt kunt, haal je die bal eruit en begin je opnieuw. De trainer hamert daar ook op. Als dat goed zit bij ons hebben we een wereld elftal, dat weet ik zeker. Het wordt nu het tweede jaar in de hoofdklasse, maar dit seizoen speelt Vlissingen aan de Brabant se kant. Daar wordt een ander soort voetbal gespeeld. Het is mannenwerk. Een lange bal, de tweede bal winnen en dan gaan voetballen." Pietersma stond als klein ventje niet meteen in het doel. „Ik was eerst voetballer maar ik schopte naar alles wat bewoog. Mijn trai ner stelde voor om te gaan kee pen. Mijn vader keepte destijds ook in het eerste van Dinteloord. Na twee wedstrijden wist ik: dit is geweldig. Duiken, overal voor gaan liggen, ik vond het heer lijk." Keepen is een apart vak, weet de Brabander. „De meeste keepers zijn eenlingen en een beetje gek. Anders ga je niet in de goal staan. Ik ben ook een beetje gek. Dat moet je ook wel zijn, want wie laat er nou van een paar meter op zich schieten?" Hij weet dat veel mensen keepen een ondergewaardeerd vak vin den. „Maar het begint met een goede keeper in de goal. Ik kan er van genieten als ik belangrijk VLISSINGEN «8 j-r BROUWERSDAM. De Kabbelaarsbank is dezer dagen het epicentrum van het WK Kona Ona. In deze relatief nieuwe windsurfklasse wordt ge streden met hetzelfde materiaal, waarbij de zeilmaat afhankelijk is van het gewicht van de surfer. Hierdoor krijg je een gelijkwaardige strijd. Het WK duurt tot morgen, foto Marieke Mandemaker CAPELLE AAN DEN IJSSEL LISSE ERMELO Sips kampioen Yenca Sips schreef gis teren met de vosmer- rie Bella Fortuna op de Hippiade in Ermelo het Nederlands kam pioenschap springen klasse Z op haar naam. Na twee foutlo ze rondes was de com binatie uit Terneuzen overtuigend de beste van de acht combina ties die zich voor de barrage plaatsten. In de stromende regen stuurde Sips (20) de negenjarige Uka- to-dochter in 44,59 seconden foutloos naar de finish. Zij was anderhalve seconde sneller dan de routi nier Geert Moerings. „Dit is mijn grootste overwinning", vertel de Sips. „Ik had Geert zien rijden en zag dat in de wendingen winst was te halen." DOMBURG Marathonmeeting in Domburg Volgende week don derdag wordt in het Veerse gemeentehuis in Domburg een mara thonmeeting gehou den in de aanloop naar het Kustmara- thonweekend, begin oktober. Alle geïnte resseerden zijn wel kom vanaf 18.30 uur. Er is een marathon-ex- po, een presentatie over sport en voeding door Miriam van Rei- jen, nieuwtjes vanuit de organisatie en een show van sportkle- ding. Joop van der Laan zal de avond, die tot 22.00 uur duurt, aan elkaar praten. VLISSINGEN OZK afgelast Het Open Zeeuws Kampioenschap (OZK) motorcross, dat vandaag in Vlissin- gen-Oost zou worden gehouden, is afgelast. 'Badr Arie' gaat N

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61