valt ieder duel een andere pion om Vilhena blij met Grim als trainer SPORT 3 En daar op de luchthaven van Konya was gisteravond plotse ling Virgil van Dijk. De kersver se aanwinst van Southampton werd door bondscoach Danny Blind opgeroepen, omdat er door de schorsing van Bruno Martins Indi een plekje is vrijge komen in de selectie van Oranje. De aanwezigheid van de Braban der vertelt eigenlijk het verhaal van de zoektocht naar een water dichte defensie. Van Dijk werd in dienst van Celtic de afgelopen jaren met regelmaat van de klok bekeken door het scoutingappa- raat van Oranje. Nooit kwamen de spionnen uit Zeist met een lo vend rapport terug naar Neder land. Maar bij welke verdediger dan wel, is de vraag? Donderdagavond in de Arena leek de defensie van IJsland soms op een vesting. Met een keeper van NEC en een laatste li nie waar de spelers bij Hammar- by IF, Malmö FF, FK Krasnodar en OB op de loonlijst staan. Ter vergelijk: Blind had gekozen voor een kwartet van Paris Saint-Germain, Fazio Roma, FC Porto en Manchester United. En de keeper van Ajax. Uitgerekend de spelers die vorig seizoen ver kwamen op het bewierookte ni- 'Een land als Nederland moet zich toch eigenlijk altijd direct plaatsen voor een eindtoernooi' veau van de Champions League, lieten de coach in de steek. Bru no Martins Indi omdat hij losse handjes had en Gregory van der Wiel omdat hij zich liet verlei den tot een domme ingreep in het eigen zestienmetergebied. Een tackle met fatale gevolgen. Woedend waren de ploeggeno ten. Vooral op Martins Indi, die met zijn rode kaart het vervolg van zijn interlandloopbaan se rieus op het spel heeft gezet. „Ik moet oppassen met wat ik zeg", was de reactie van de kokende Daley Blind. Wesley Sneijder vertelde dat hij 'een beetje moe deloos' was geworden van de on nodige strafschop tegen. In de Konya Büyüksehir Torku Arena in Konya moet het voor de zoveelste keer deze kwalifica tiereeks anders bij Oranje. Blind weet dat zijn wankele defensie opnieuw zwaar op de proef ge steld zal worden. Zekerheidje Stefan de Vrij moet de leiding nemen, de verdediger deed het tegen IJsland prima. Datzelfde kon worden gezegd van Jeffrey Bruma, die als inval ler nauwelijks een steekje had la ten vallen. „Een land als Neder land moet zich eigenlijk altijd di rect plaatsen voor een eindtoer nooi", zegt Bruma. „Maar de kans dat het op die manier lukt, is klein. De knop is direct na de nederlaag al omgezet. Als we in Konya gelijkspelen, is dat prima. Al zou winst natuurlijk beteke nen dat we in elk geval plek drie hebben behaald." Voor bondscoach Blind is het ho pen dat zijn haperende defensie hem een nieuwe nachtmerrie zal besparen. Van der Wiel slachtofferen kan alleen als hij het aandurft om jonkie Kenny Tete voor de leeuwen te gooien. Want voor Daryl Janmaat was na een foutje tegen de VS geen plek meer ingeruimd. Voor Mar tins Indi lijkt Bruma morgen op nieuw de meest logische vervan ger. „Eventueel een centrum met De Vrij vormen is niet nieuw voor mij", zegt Bruma. „We hebben het eerder gedaan in Oranje en vroeger speelden we samen in de jeugd van Feye- noord. Het is duidelijk, veel ploeggenoten hebben het al ge roepen: we hebben nog steeds een kans en daar moeten we vol voor gaan." Vilhena liet in de slotweek van de transferperiode zijn gevoel spre ken. Hij wil thuis zijn, dichtbij zijn familie. Een transfer naar het Italiaanse Sampdoria ging daarom niet door. Ook niet nadat de flam boyante voorzitter Massimo Fer- reo hoogstpersoonlijk naar Neder land vloog om hem te overtuigen. De reacties waren hartverwar mend. „Zelfs van mensen die ik niet eens ken. Dat heeft me echt goed gedaan." Hij is dus liever bij Feyenoord. Ook al moet hij het doen met re servebeurten. Des te lekkerder was het voor Vilhena om te horen dat de nieuwe bondscoach van Jong Oranje direct zijn vertouwen in hem uitsprak. Grim genoot van Vilhena tijdens de trainingsweek, een basisplaats had hij meer dan verdiend. Vilhena genoot er gisteren op zijn beurt zichtbaar van om ge woon weer lekker te kunnen voet ballen, ondanks de onophoudelij ke stortbui boven Deventer. Licht voetig aan de bal, maar ook bikkel end op het zware veld. De gele kaart die hij vlak voor rust kreeg, was misschien wel typerend voor zijn gedrevenheid. In zijn onge remde drang naar de bal nam Vil hena een Cypriotisch been mee. Bij zijn wissel twintig minuten voor tijd kreeg Grim een dikke knuffel. „We hebben wel een klik. Hij is eerlijk, dat bevalt me wel." De eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje liep op rolletjes. Hans Hateboer, Riechedly Bazoer en AZ-spits Vincent Janssen (2x) scoorden. ZATERDAG 5 SEPTEMBER 2015 door Mikos Gouka Jeffrey Bruma JONG ORANJE JONG CYPRUS door Daniël Dwarswaard DEVENTER. Heerlijk naar zijn zin had hij het, op de doorweekte gras mat van de verbouwde Adelaars horst. Voor Tonny Vilhena was de wedstrijd van Jong Oranje tegen Jong Cyprus veel meer dan de eer ste kwalificatiewedstrijd (simpele 4-0 zege) voor het jeugd-EK van 2017. De middenvelder van Feye- noord beleeft zware tijden nu zijn moeder ernstig ziek is. „Op het veld gooi ik alles van me af. Voet ballen doe ik het allerliefste, zeker in deze tijd." Tonny Vilhena was blij weer eens in de basis te starten, foto ANP en Klaassen protesteren bij de scheidsrechter donderdag. In Turkije moeten ze de rust zien te bewaren, foto Soenar Chamid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 56