iwe projecten aan Zeeuws-Vlaamse kust ZEELAND 11 De bouwwoede in Cadzand is nog lang niet voorbij. Projectontwikkelaars zien nog volop mogelijkheden. 10 Duinplein-Noord 7 8 9 a twee jaar relatie ve stilte wacht Cadzand-Bad de komende tijd een nieuwe bouwgolf. Nog dit jaar wordt in het West-Zeeuws-Vlaamse kustdorp gestart met de realisatie van zo'n 150 appartementen en dertig recreatiewoningen. En ook daarna zijn de ontwikkelingen nog niet voorbij. Meest in het oog springt het ini tiatief Het Badhuis van ontwikke laar Jan Pieter Faas. Genoemd naar de eerste toeristische voorzie ning die ooit, in 1866, in Cadzand- Bad werd gerealiseerd. In Het Bad huis komen 35 appartementen en drie horecazaken. De ligging is bij zonder: het complex verrijst bo venop de duinen, op de plek van het huidige restaurant Cad- zandria, naast hotel De Blanke Top. Daar betalen de eigenaren straks ook voor: met vraagprijzen van vier ton tot anderhalf miljoen euro zijn de appartementen de duurste die in Cadzand-Bad ver schijnen. Dat blijkt geen barriere: in vier maanden tijd werden 29 van de 35 beschikbare appartemen ten verkocht. Restaurant Cadzandria is in middels dicht en wordt begin ok tober gesloopt, vertelt Faas, die af komstig is uit Cadzand-Bad. „Di rect daarna gaan we bouwen." De ontwikkelingen zitten al lang in de pijplijn. Compagnie Het Zoute presenteerde een aantal jaar geleden kort na elkaar al meer dere projecten, en bouwt die nu met tussenpozen. En ook de plan nen voor Het Badhuis zijn al gerui me tijd bekend. Er ging dan ook nogal wat voor bereidingstijd aan vooraf. Eén van de redenen: de locatie. Bouwen op een waterkering, daar zitten ze bij het waterschap niet altijd op te wachten. „We hebben flink moe ten overleggen om tot een ge schikt ontwerp te komen", geeft Faas aan. Daar komt bij dat parke ren bij nieuwbouwprojecten in Cadzand-Bad buiten beeld (dus: ondergronds) geregeld moet wor den. In dit geval komen er dus par- keerlagen in de duinen. „Dat vraagt nogal wat op technisch vlak", vertelt Faas. En het verlengt de realisatieperiode aanzienlijk. „Dit zet je niet neer in een jaar. We hopen vóór de zomer van 2017 klaar te zijn." De exclusieve plek op de dui nen was voor de gemeente Sluis ook reden extra voorwaarden te scheppen. Het Badhuis verrijst aan de drukste duinovergang van Cadzand-Bad. Enige grandeur is daarom een vereiste: het gebouw, inclusief de drie horecazaken op de benedenverdieping, moet wat luxe uitstralen, overigens zonder té exclusief te worden. Naast het Badhuis verrijst een 'duinbalkon'. Ook het wellness-onderdeel van het Badhuis krijgt een prominen te rol. Faas: „Het zwembad en de saunafaciliteiten komen in het zicht te liggen. Je komt erlangs als je omhoog loopt." Ondertussen zitten ze bij Com pagnie Het Zoute ook niet stil. De ontwikkelaaruit Knokke net over de grens was twee jaar geleden verantwoordelijk voor de bouw van 131 appartementen aan het Duinplein. Er vlakbij, aan de oostelijke en tree van Cadzand-Bad, wordt de ze maand begonnen met een woonwijkje met 29 grote recreatie woningen en zestig appartemen ten in drie gebouwen: het zoge naamde 'Duinhof- Oost'. En ook nog deze maand begint Het Zoute met een nóg meer in het oog springend project: de bouw van De Strandresidentie aan het Duin plein. Tegen het bestaande Strand hotel worden in drie gebouwen 64 appartementen gebouwd, en het hotel zelf breidt uit van 37 naar 70 kamers. Ook de verkoop van die twee projecten loopt goed, vertelt Zoute-directeur Philippe Muylle. „In Duinhof-Oost is de helft verkocht, en in de Strandresi dentie pakweg tweederde. Daar zijn we erg tevreden over." Het Zoute bouwt daarna de ko mende jaren nóg eens 93 apparte menten (plus 700 vierkante meter winkelruimte) aan hetzelfde plein en een nog onbekend aantal exem plaren aan de noordzijde van Duinhof. Gecombineerd met de verwachte, grondige aanpak van de complete Boulevard de Wielin gen - die autoluw wordt - en de aanleg van een jachthaven - nu be zig, volgend jaar klaar - verandert dat het aanzien van het centrum van het kustdorp de komende ja ren compleet. GROTE BOUWPROJECTEN IN CADZAND-BAD ZATERDAG 5 SEPTEMBER 2015 de rand van hotel De Blanke Top. De Strandresidentie aan het Duinplein. Het huidige Strandhotel - met daarin sterrenrestaurant Pure C - is te herkennen in de linkerkant van het gebouw. I wordt het nooit meer stil door Martijn de Koning N Philippe Muylle Roompotpark Noordzee Residence 450 vakantiewoningen Gerealiseerd in 2012 Duinhof-West 131 appartementen Gerealiseerd in 2012 Het Badhuis 35 appartementen en 3 horecazaken Start bouw dit jaar, realistatie in 2017 Strandresidentie 64 appartementen en uitbreiding Strandhotel Start bouw dit jaar, realisatie in 2018 Duinhof-Oost 60 appartementen en 29 woningen Start bouw deze maand, realisatie in 2017 De Branding 54 appartementen Start bouw binnen enkele jaren Duinplein-West 39 appartementen plus winkels Start bouw binnen enkele jaren Kustversterking met aanleg jachthaven en Duinboulevard Nu bezig, realisatie in 2016 Opknapbeurt Boulevard de Wielingen Realisatie na voltooiing van grote projecten Winkels en appartementen (hoeveelheid nog onbekend) Tijdstip realisatie onbekend r infograpnicRenske Van de Velde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43