Herrie in de nacht bij station Oost-Souburg 'Slimme meter' is aan opmars bezig Fietsen verpesten het uitzicht op heringericht Plein 1940 WALCHEREN 9 Hoewel de meningen over het vernieuwde plein zijn verdeeld, wordt de opening zondag feestelijk gevierd. De ondernemers rond om Plein 1940 in Mid delburg houden mor gen Pleinfeest, een dag vol activiteiten waarmee ze het vernieuwde plein op een feestelij ke manier willen openen. De vernieuwing van het plein is onderdeel van de gemeenteplan nen om de binnenstad autoluw te maken. Voorheen waren er par keerplaatsen, waar nu terrassen, bankjes en fietsenstallingen zijn. Niet iedereen is even enthou siast over het nieuwe uiterlijk van Plein 1940. Bob Roosdorp en Mai- te van Veen, eigenaren van restau rant De Herberg, hoopten op een knusser uitzicht „Het oogt alle maal nog een beetje steriel en sfeerloos. Op drukke dagen staat het ramvol fietsen. Dat maakt het er niet beter op", zegt Roosdorp. „Tegelijkertijd zijn zo veel fietsen positief, omdat er dus veel men sen in de stad zijn." Christopher van Iersel, eige naar van spellenspeciaalzaak De Burcht, sluit zich bij die mening aan. „Langzamerhand komen steeds meer mensen een kijkje ne men. Als het goed is wordt er iets gedaan aan het fïetsenprobleem, er komen terrassen bij, er worden bomen geplant en we krijgen nieuwe lantaarnpalen. Dat geeft het plein vast wat meer sfeer." Vera Butter woont om de hoek en vindt de strakke look van het plein juist een verbetering. „Nu de parkeerplaats weg is, kan ik lek ker doorlopen. Ik mis alleen wel het beeld dat er stond", zegt ze. De herinrichting werd eind mei afgerond. Reden voor een feestje, vond Connie de Lange, ei- genaresse van restaurant De Vriendschap. Ze trommelde de an dere ondernemers rondom het plein op en zetten samen Plein- feest op poten. Het thema van de dag is 'oude kermis'. Ttissen 13.00 en 23.00 uur staat het plein vol met onder ande re een kinderboerderij, pleinthea ter en een zweefmolen. Ondertus sen worden er modeshows gelo pen, is er muziek en kunnen be zoekers oud-Hollandse spellen spelen. Als het aan de ondernemers ligt, wordt morgen een symbo lisch startschot gegeven om meer activiteiten te organiseren op Plein 1940. „Zo kunnen we er een levendig en intiem plein van ma ken", aldus De Lange. Het oogt allemaal nog een beetje steriel. Op drukke dagen staat het ramvol fietsen. 'Het plein is nu een stuk opgeruimder. Hopelijk zorgen terrassen voor meer levendigheid' 'Ik vind de rode tegels mooi en op de bankjes kun je lekker een ijsje eten. Het ziet er een stuk strakker uit' Dat werk gaat van vrijdag 2 okto ber tot en met maandag 5 okto ber 24 uur per dag door. Mensen kunnen last hebben van bouw lampen, het intrillen van bestra ting en het zagen van damwan- den. Dat weekeinde is er geen trein tussen Vlissingen en Oost-Souburg, er rijden bussen tussen Roosendaal en Vlissin gen. Fietsers kunnen ook niet over de brug over het Kanaal door Walcheren. Volgens woord voerder van ProRail Renée Veg- ter wordt in het weekeinde 's nachts doorgewerkt om de trein reizigers doordeweeks zo min mogelijk te hinderen. Het perron wordt opgehoogd naar de Euro pese norm die er voor moet zor gen dat mettertijd mindervalide reizigers op alle stations gelijk vloers in de trein kunnen ko men. Alleen zijn de treinen voor dat doel nog lang niet overal be schikbaar. ProRail pakt ook de berm langs het spoor aan tussen het Souburgse station en de Sloe- brug. Er wordt onderhoud ge pleegd en drainage en een 'schouwpad' van grint aangelegd waarover de aannemer materieel kan verplaatsen. Dat pad wordt afgesloten met hekken. KRUININGEN. Ruim 35.000 Zeeuw se huishoudens hebben volgens Delta Netwerkbedrijf al een 'slim me meter' in de meterkast han gen. Daarvan zijn er ruim 22.000 in het jaar 2015 aangesloten. De bedoeling is dat alle Neder landse huishoudens een slimme meter krijgen aangeboden voor 2020. In Zeeland biedt Delta Net werkbedrijf vanaf juli op postcode de nieuwe meters aan. Daarbij kreeg Reimerswaal de primeur. Rilland en Krabbendijke beten het spits af, waarna Waarde, Oost- dijk en Kruiningen volgen. Ook in delen van de gemeenten Veere en Hulst zijn inmiddels al aanslui- tingsvoorstellen op de mat geval len en ook al tientallen metersets (gas en stroom) gemonteerd. Voor wie wil weten wanneer zijn woning aan de beurt is, is het mogelijk om dat op internet te con troleren. Op www.DNWG.nl kan op basis van postcode gekeken wor den wanneer de woning ingepland staat. Delta Netwerkbedrijf hield dinsdag in Krabbendijke een voor lichtingsavond, waar veel animo voor was. versluis willeboer ZATERDAG 5 SEPTEMBER 2015 Plein moet meer sfeer krijgen door Elodie Kint Plein 1940 is tijdens de opening het decor voor een 'ouderwetse kermis', met onder andere pleintoneel en oud-Hollandse spellen, foto Ruben Oreel Facebookevenement 'Pleinfeest' Maite van Veen, eigenaar De Herberg Christopher van Iersel, eigenaar De Burcht Vera Butter, buurtbewoner 10 JAAR Spuikom 23 Kortgene De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl door Claudia Sondervan OOST-SOUBURG. De buren van het NS-station aan de Spoorstraat en de Bermweg in Oost-Souburg kunnen begin oktober een lang weekeinde last hebben van herrie in de nacht: ProRail werkt dan dag en nacht aan het ophogen van perron 2. door Willem Adriaansens 2-onder-l kap woning Geweldige locatie! 4 slaapkamers Ruime woonkamer Vloerverwarming Goed geïsoleerd IUIiMA Vraagprijs 247.500,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41