'Asbest geen probleem' 1 Fans van beide voetbalploegen bereiden zich voor op wedstrijd Nederland-Turkije ZEELAND 3 Zondag om kwart over vijf zitten de broers Eryuruk klaar. Om te huilen of te juichen, al naar gelang de bal rolt. Nee, er zijn geen kratten bier inge slagen. „Wij zijn moslim en drin ken geen alcohol", verklaart Veli Eryuruk. Maar chips, koekjes, fris drank en thee zullen zeker op ta fel staan, als Nederland en Turkije het zondag tegen elkaar opnemen. De vrouwen in de familie interes seert het geen eh...bal. Maar Veli, speler in het derde elftal Terneu- zense Boys, en zijn broers des te meer. Ibrahim is middenvelder bij HSV Hoek, in de hoofdklasse. Ali voetbalt tweede klasse in België. En dan zijn er nog de neven die in België op hoog niveau een balletje trappen en die in Dordrecht die bij Feyenoord zit. Bij elk familie feest gaat het over voetbal, 's avonds en in de weekeinden staan er wedstrijden op. En er mag tus sendoor gepraat worden. Over ge miste kansen, domme wissels, rampzalige penalty's. „Toen don derdag de wedstrijd Nederland-IJs land werd gespeeld, keken wij naar Turkije-Letland. Die eindigde in ï-i. Zo nu en dan zapten we naar de Nederlandse wedstrijd. Er zaten er daar een paar niet goed in de wedstrijd. Klaas-Jan Huntelaar is weer wel heel goed, maar die krijgt niet altijd de kan sen die hij verdient. Donderdag werd Huntelaar er na veertig mi nuten uitgehaald omdat een an der een rode kaart kreeg. Dat was een domme zet", vindt Veli. Zon dag, als Nederland tegen Turkije speelt, mogen de Nederlanders best wel weer zoiets stoms doen, lacht hij. „Maar na zondag niet meer. Klinkt misschien gek, maar ik ben toch óók voor Nederland. Het liefst had ik gezien dat Türkije op 1 was gekomen en Nederland 2." Naast talent speelt ook geluk een rol, realiseren ze zich in het voetbalgezin. „Een paar stomme zetten en je ziet de zege aan je voorbijgaan." Voor elke wedstrijd doet Veli dan ook een schietgebed je. En omdat hij graag op zeker speelt, moet het aankleden in een vaste volgorde gebeuren, anders voelt het niet goed. „Bijgeloof, ja, dat zie je veel onder voetballers." Wie het ook wordt, Nederland of Turkije: Veli heeft er vrede mee. „Want uiteindelijk is het altijd Ko ning Voetbal die wint!" STAAT VAN ORANJE Ahmet Turk, bakkerij Imperator: „Nederland heeft het beste team. Maar Türkije wint. Omdat het moet." Gianello Ys (10), Vlissingen: „Nederland heeft een goede verdediging en spits. Misschien winnen we!" SametDogan (19), Middelburg: „Het team is op volle sterkte en zet alles op alles. Jullie team mist Robbe." Furkan Kocyigit (22), Vlissingen: „Onze spelers zijn talentvol, jong, technisch sterk. Ons team is perfect." Piet Hereijgers (57), Hansweert: „Als ze weer zo slecht spelen, verdienen ze niet meer dan gelijkspel." Joey van Wanrooij (10), Vlissingen: „Nederland heeft een slechte keeper maar de spelers zijn echt goed." Peter Vercamman (62), Vlissingen: „Nederland tovert een konijn uit de hoge hoed en wint met de moed der wanhoop." Furkan Arpaci (12), Middelburg: „Türkije heeft enthousiaste, jonge spelers gekregen. De strijd wordt fel." MIDDELBURG. Er kan weer ge werkt worden op de locaties van het terrein van Thermphos die in juni werden afgesloten we gens de vondst van asbest. Dat heeft gedeputeerde Jo-Annes de Bat gisteren meegedeeld aan de Statencommissie economie. De asbest werd aangetroffen in het ovenhuis van de voormali ge fosforfabriek van Thermphos in Vlissingen-Oost. Onderzoek heeft nu uitgewe zen dat er geen asbest vrijkomt, aldus De Bat. „De situatie is sta biel en er kan weer gewerkt wor den bij de locatie die was afgeslo ten." aan Qfee/ ZATERDAG 5 SEPTEMBER 2015 Chips op de tafel en spelen maar door Ondine van der Vleuten Een nederlaag morgen tegen Tur kije is niet fataal voor het Neder lands elftal, maar maakt de ploeg wel afhankelijk van andere landen. Bij verlies neemt Turkije immers de derde plaats over en die plaats is minimaal nodig om in de race te blijven voor het EK. Een overwinning verzekert Oranje vrijwel van de derde plaats. De beste nummer drie uit de kwalifi catie plaatst zich direct voor het EK, de andere spelen play-offs. Nederland speelt nog tegen Tur kije, Kazachstan en Tsjechië. Turkse voetbalfans juichen op voorhand bij de moskee in Middelburg, foto Ruben Oreel Entree gratis Trouwbeurs 12 september 2015 Strandpaviljoen Breskens aan Zee Promenade 2, Breskens Open van 12.00 -16.00 uur slapen meer v.d. Spiegelstraat 94, Goes Tel. 0113-85 08 72 M VAN DEN DONGEN PARKET Amundsenweg 15, Goes www.vandendongenparket.nl T 0113 233 365

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35