3 'Veel drukker bij Deltapark' Niels wandelt waar zijn overgrootvader ooit liep Veerkracht van de misbruikte vrouw Meer vakantiegangers en bestedingen in Zeeland in eerste halfjaar 2015 Ondanks wisselend weer hebben recreatiebedrijven, horeca en detailhandel meer omzet gedraaid. MIDDELBURG. Het mag dan nu mie zerig herfstweer zijn, in het Zeeuwse toerisme, de horeca en detailhandel staan de gezichten op zonnig. „De vlag hangt in de top. We hebben een hele goede zo mer gedraaid", zegt Arthur van Disseldorp, de Zeeuwse regioma nager van de Recron, de koepelor ganisatie van recreatieonderne mers. Vorig jaar steeg het aantal overnachtingen in toeristische ac commodaties naar 9,8 miljoen. De groei is al drie jaar aan de gang. Van Disseldorp denkt dat in de zo mer het aantal overnachtingen met zo'n 3 procent is gestegen ten opzichte van 20t4. Directeur Pa trick Polie van de VVV Zeeland bevestigt die indruk. „Accommo daties waren in de zomer voor 85 procent bezet. Dat is heel goed, iets beter dan in 2014. Oorzaken: veel vroegboekingen dankzij eer dere mooie zomers en groei van het aantal verblijfsmogelijkhe den." Het wisselende weer in de zo mer, van stranddagen tot een week regen, heeft volgens Van Dis seldorp toeristen er niet van weer houden naar Zeeland te komen. „De meeste vakanties waren al ge boekt. En hoewel de zon soms ver zaakte, is het aantal tentkampeer- ders gestegen. Op zonnige dagen kwamen ook veel dagjesmensen." Juist dat veranderlijke weer heeft volgens Polie en Van Dissel dorp ondernemers geen windeie ren gelegd. Van Disseldorp „Va kantiegangers zijn vaker het ach terland ingetrokken en hebben meer attracties en musea bezocht. De bestedingen in de detailhandel en de horeca zijn gestegen. Ik schat dat de omzetten als gevolg van het toerisme met 4 procent zijn toegenomen." Verblijfsrecreanten spenderen jaarlijks bijna 280 miljoen euro in Zeeland (inclusief accommodatie- huur). Dagjesmensen zijn goed voor 245 miljoen euro aan beste dingen. Gemiddeld geeft een toe rist 31 euro per dag uit. Polie ver wacht pas eind dit jaar harde cij fers over het toeristische seizoen van 2015. „We krijgen de herfstva kantie nog, maar tot nu toe hoor ik alleen positieve geluiden." PAGINA 12 13 PAGINA 4 5 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl ZATERDAG 5 september 2015 Zeela Toerisme beleeft topzomer door Frank Balkenende procent is de toename van het aantal toeristische overnachtingen in Zeeland, zegt Recron. ÜBflUKWtf» NEELTJE JANS. Bert van de Hoef, directeur Deltapark Neeltje Jans: „We hebben een enorm goed seizoen ge draaid. Met name juli en augustus waren geweldig: al leen in die maanden hebben we al 15.000 extra bezoe kers getrokken. Dat komt neer op een stijging van tien procent. We verwachten over het hele jaar op 330.000 bezoekers uit te komen. Dat is geen record, maar 2015 komt waarschijnlijk wel in de top vijf van de afgelopen 25 jaar." De nieuwe Delta Experience, waarbij bezoe kers de Watersnoodramp van 1953 kunnen ervaren, is een groot succes, zegt Van de Hoef, ondanks de kritiek die de attractie kreeg. „Die kritiek kwam van lokale mensen, maar onze bezoekers zijn toeristen. Ze vinden het zeer indrukwekkend. Het maakt emoties los: men sen komen met tranen in de ogen naar buiten. Ze snap pen door de Delta Experience waarom de Deltawerken gebouwd zijn." Daarnaast heeft de etappe van de Tour de France op 5 juli gezorgd voor veel belangstelling voor het eiland Neeltje Jans, weet Van de Hoef. „Rond die tijd hadden we flink meer bezoekers op de website en dus meer online ticketverkoop." foto Marieke Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33