Mariska Bauer zwemt voor een tante die overleed aan dodelijke spierziekte 30 CULTUUR SHOW Echtgenote Frans Bauer duikt morgen de gracht in om geld op te halen voor de strijd tegen ALS. luzac.nl meer. Ik geniet van elke dag dat ik leef, maar besef beter dat het in eens over kan zijn. Veel vormen van kanker kunnen we tegenwoor dig genezen of met medicijnen draaglijker maken. Voor ALS is er nog niets!" „Ik schreef me acht weken gele den pas in, ik was toen druk met de kids én ik sport nooit. Tijdens onze vakantie op Aruba heb ik maar zoveel mogelijk in zee ge zwommen. Na een tijdje hield ik dat een uur lang vol, alleen geen idee of dat wat voorstelde. Ik ben al niet bepaald mollig en wilde niet te veel afVallen dus eenmaal thuis zocht ik hulp met trainen. Ik doe nu 40 minuten over 2 kilo meter zwemmen. Dat is volgens mij prima. Ach, iemand moet straks als laatste over de finish." „Echt? Dank je wel! Frans is hele maal trots. Die roept al jaren dat ik moet zwemmen vanwege mijn niet al te beste rug. En hij was al tijd gewend alleen op de crosstrai- ner te staan. Nu sta ik naast hem, ook op zo'n ding. Het is best heel leuk om te sporten trouwens. Ik heb een goede vriend al beloofd mee te doen aan 10 kilometer hardlopen in Roosendaal!" „Die vindt altijd al dat ik op Pame la Anderson lijk. Wel de Pamela van twintig jaar terug, toen ze nog naturel was, hè?!" Speciaal voor de Amster dam City Swim veran derde Mariska Bauer, de 39-jarige echtgenote van de bekende volks zanger Frans Bauer in een paar weken tijd in een afge trainde zwemfanaat. Niet slecht voor iemand die, zo biecht ze op, nóóit eerder had ge sport. „Ik heb meerdere redenen. Mijn buurvrouw en tevens goede vrien din, had MS en lag acht jaar lang ziek op bed. Het laatste anderhalf jaar kon ze zelfs niet meer praten, alleen nog huilen. En een tante van Frans kreeg ALS. Zes weken na de diagnose was ze er niet "*Hc geniet van elke dag dat ik leef, maar besef dat het ineens over kan zijn' - Advertorial - Waar niet snel aan gedacht wordt, maar vaak dé oplossing blijkt: onder goede begeleiding voor een korte periode terug de schoolbanken in. Ik had nog nooit gesport' door Cudo Tienhooven Was je al fit of moest je nog flink aan de bak? Recente foto's van jou in zwempak doen haast denken aan Baywatch... Frans ook blij met een afgetrainde vrouw? foto Albert den Iseger Is er een specifieke reden dat je mee doet? Mariska Bauer zwemster tegen ALS Impact verkeerde studiekeus te groot om signalen te negeren In bijna alle regio's zit de zomervakantie erop, de meeste ROC's, hogescholen en universiteiten hebben hun deuren weer geopend. Vele eerstejaars laten vol verwachting het voortgezet onderwijs achter zich, hun studententijd breekt aan. Na de eerste enigszins chaotische weken, die bol staan van kennismakingen, introductie dagen en nieuwe indrukken op zowel inhoudelijk als sociaal vlak, barsten de colleges los en komen al snel de eerste tentamens in beeld. In deze beginfase van hun studie, komen elk jaar duizenden studenten erachter dat ze helaas niet op hun plek zitten. De studie blijkt in de praktijk niet aan te sluiten op hun wensen en ambities, of de student wordt te weinig geprikkeld en uitgedaagd. De financiële en mentale impact van een verkeerde studiekeus is te groot om de signalen te negeren. Dit erkennen én ernaar handelen blijkt in veel gevallen lastig. Toch maar even doorzetten nog, wie weet valt het mee? Het is een veelvoorkomende maar gevaarlijke gedachte. Natuurlijk moeten sommige studenten er eerst 'doorheen', maar als het écht niet goed voelt, is het verstandig om snel te schakelen. Vanaf 1 september 2015 vervalt de basisbeurs voor nieuwe bachelor- en masterstudenten. Een leenmogelijkheid (het studievoorschotl vervangt de basisbeurs. □aar kunnen voor- en tegenstanders over blijven twisten, voor de studenten van vandaag is het een voldongen feit om ernstig rekening mee te houden. Waar niet snel aan gedacht wordt, maar vaak dé oplossing blijkt: onder goede begeleiding voor een korte periode terug de schoolbanken in, om vervolgens alsnog de juiste studiekeus te maken. Er zijn bijvoorbeeld studenten die na de havo teleurgesteld raken op het HBO, maar die nadat ze hun vwo-diploma behalen die ene universitaire opleiding starten waar ze eigenlijk altijd al van droomden. Ook kunnen leerlingen terugkeren om specifieke deelcertificaten te behalen, zodat ze kunnen instromen op een studie die beter aansluit op hun toekomstplannen. In Nederland heeft Luzac, aanbieder van persoonlijk en flexibel particulier voortgezet onderwijs, een bewezen oplossing voor bovenstaande situaties. Door het behalen van een diploma op een hoger niveau én door te ontdekken wat echt bij ze past, kunnen leerlingen alsnog de juiste studiekeuze maken. Luzac introduceert dit schooljaar TIM. Dankzij TIM (This Is Me] ontdekken leerlingen wie ze zijn, wat ze willen en wat ze kunnen. Van daaruit volgen logische keuzes, voor nu en voor later. Tim is als het ware een toekomstcoach; een combinatie van een online platform en buddy's van vlees en bloed. Op deze manier blijft Luzac inspelen op ontwikkelingen in de markt en de behoeftes van leerlingen en hun ouders/verzorgers. Meer weten? Neem gerust vrijblijvend contact op met een Luzac-vestiging in uw buurt. Rob Frencken, rector Luzac Goes: "Bij Luzac gaat het om resultaat. Toch vinden we tegelijkertijd dat er méér is dan het behalen van je diploma. Wij focussen eveneens op persoonlijke ontwikkeling, leerplezier, zelfvertrouwen en een kritische reflectie van de leerling ten aanzien van zichzelf en de wereld om hem of haar heen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30