Oranje? Kom maar op! 79 Veelzijdig Sauerland Bijlage Film by the Sea Bizar fe Burning Man viert het leven Oppositie eist daadkracht 16 Premier Rutte spreekt zich nog niet uit over opvang. Brussel wil 120.000 vluchtelingen extra verdelen over Europa. mmSkÊMmam Films Programma Juryleden Literatuur Lezingen I Word voor één dag de baas van de krant Volg een minicollege van boswachter Arjan Postma Win een eigen journalist! DEN HAAG. Het kabinet-Rutte kan het vooralsnog niet eens worden over hoe Nederland moet omgaan met de vluchtelingenstroom. Ter wijl de PvdA bereid is meer dan achtduizend vluchtelingen op te nemen, ligt dat binnen de WD ge voelig, omdat die partij een stren ger asielbeleid wil. Dat een standpunt van het kabi net op zich laat wachten is opmer kelijk, omdat landen als Duits land, Groot-Brittannië en Frank rijk zich wel al hebben uitgespro ken. Rutte houdt de kaarten tegen de borst. Hij zegt het 'gevoel van urgentie' wel te begrijpen, zeker na het zien van 'verschrikkelijke beelden', zoals de foto van het ver dronken jongetje Aylan. Terwijl kerken, particulieren en bekende Nederlanders in actie komen, houdt het kabinet zich op de vlakte over hoe het wil omgaan met de vluchtelingen. De opposi tie mort hierover, maar Rutte liet gisteren alleen weten dat landen in de Europese Unie hun gehele asielbeleid 'tegen het licht moeten houden'. De coalitie wil 'vanaf stap één' kijken naar het vraagstuk. Alle ideeën mogen op tafel: van het los laten van Europese verdragen tot een compleet nieuw asielbeleid. Tijd is daarbij een vijand, want over negen dagen is er overleg in Brussel en wordt de regering ge confronteerd met standpunten van grootmachten als Duitsland en Frankrijk. Bovendien liet Commissievoor zitter Jean-Claude Juncker giste ren weten dat hij woensdag een voorstel presenteert om over heel Europa nog eens 120.000 vluchte lingen te verdelen. In dat geval krijgt Nederland niet twee-, maar achtduizend bootvluchtelingen om onderdak te verlenen. Autovakantie Duitsland Kras.nl/50159 of bel O9OO-969770cPg De dood of de gladiolen Chips op de tafel en spelen maar Hoe voorkomt Oranje chaos en paniek? DOE MEE I PAG 19 PROJECTSCHOOLKRANT.NL Najaarsmode Kleurrijke herfst 3 Tom Egbers Over Studio Voetbal Vakantiekilo's Helpt een personal trainer? PAGINA 20 21 www.pzc.nl Editie WALCHEREN ZATERDAG 5 september 2015 257e jaargang nr. 209 Los nummer 2,90 Abonneeprijs 1,11 o Buien, maar ook wat zon Vluchteling verdeelt kabinet door Frans Boogaard en Tobias den Hartog pagina 4,5 en 23: Meer over de vluchtelingencrisis 3-12 dagen al v.a. x Combineer natuur en cultuur tijdens deze autovakantie! Comfortabel 4-sterren hotel in Lüdenscheid Inclusief ontbijtbuffet, diner, wifi en parkeren Klantbeoordeling 8,1 Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds ZEELAND 2&3 SPORT foto Ruben Oreel 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1