corendon Veteraan gaat onderscheidingen nu wel dragen NIEUWS 15 IWee agenten gestoken Sturm herstelt voorspoedig Na zeventig jaar kreeg Dick Büchel van Steenbergen toch nog erkenning voor zijn inzet als KNIL-militair tegen de Japanners. corendon.nl/crazy Twee agenten zijn gistermid dag gestoken bij een conflict dat zich afspeelde in een wo ning aan de Ariaweg in Amersfoort. De een werd ge stoken in de arm, de ander in het been. Ze verkeren niet in levensgevaar. Ook een mede werker van een hulpverle ningsinstantie raakte gewond. Hij werd gebeten in de arm en is ook naar het ziekenhuis gebracht. Agenten gingen sa men met twee medewerkers van de hulpverleningsinstan tie de woning binnen. Daar ontstond het conflict waarbij gestoken en gebeten is. De toestand van het Neder landse topmodel Yfke Sturm, die een ernstig ongeluk kreeg in Italië, is stabiel. Ze is bui ten levensgevaar en de artsen zijn positief gestemd over haar herstel, maakte het mo dellenbureau gisteren be kend. Eerder op de dag liet haar vader aan entertainment- feed BuzzE weten dat ze een scheurtje in haar schedel heeft, maar geen bloedingen. Ook zijn haar ribben en rug niet gebroken of gekneusd, zo als Italiaanse media meldden. WAALRE. Zenuwachtig? Welnee. Daarvoor moet er wel wat meer ge beuren, zegt de 95-jarige oorlogsvete raan Dick Büchel van Steenbergen uit Waalre nuchter. Luitenant-generaal Bart Hoitink, Inspecteur-Generaal der Krijgs macht speldde hem gisteren op land goed De Zwaluwenberg in Hilver sum het Oorlogsherinneringskruis en het Ereteken Orde en Vrede op. Hiermee kreeg de oorlogsveteraan zo'n zeventig jaar na dato alsnog de erkenning en waardering voor zijn inzet als KNIL-militair in de strijd te gen de Japanners in Nederlands-In- dië (1941 en 1942). Een zware tijd. De luchtfotograaf werd in maart 1942 krijgsgevangen genomen en in Japan tewerkgesteld. Hij maakte de aanval met een atoom bom op Nagasaki mee op 9 augustus 1945. Hij stond hemelsbreed 2 kilo meter van de plek waar de bom in sloeg. Hij overleefde, en was later weer actief in een oorlog. In 1947 en 1948 nam hij als beroepsmilitair in Nederlands-Indië deel aan de politio nele acties. Zijn verhaal maakte diepe indruk op luitenant-generaal Hoitink, zo bleek tijdens diens speech: „Ik word er stil van. U bent een heel bijzonder mens. Het is onvoorstelbaar wat u hebt gedaan en hebt meegemaakt. Ik ben blij dat ik u deze onderscheidin gen alsnog mag uitreiken op een wij ze die recht doet aan uw verdien sten." Büchel van Steenbergen kreeg de onderscheidingen wel, maar ze werden opgestuurd, niet uitgereikt. Dat dat destijds zo gebeurde, ge tuigt volgens de Inspecteur-Gene raal van onvoldoende respect voor de bijzonderheid van Büchels daden. „Wat hij heeft gedaan is exceptio neel. Als je de verschrikkingen van de oorlog hebt meegemaakt, daarvan bent verlost en wéér gaat dienen." Büchel van Steenbergen die met familie bij de Inspecteur-Generaal te gast was, bleef nuchter onder de vele loftuitingen. Toch was de veteraan, die glunderend met de onderschei dingen op de borst aan Hoitink zijn verhaal deed, gelukkig met de erken ning. „Ik was teleurgesteld dat de on derscheidingen nooit zijn uitge reikt." Hij weigerde ze te dragen. Dat gaat veranderen. Hij gaat ze dragen tijdens officiële gelegenheden. „Ik ga er niet mee pronken hoor." 'Wat hij heeft gedaan, is exceptioneel' 023-7510606 ZATERDAG 5 SEPTEMBER 2015 AMERSFOORT NAPELS Itaee keer de oorlog in door Judith de Roy Bart Hoitink luitenant-generaal Dick Büchel van Steenbergen. foto Marco Okhuizen Vlieg nu naar Turkije tegen zeer scherpe prijzen Deze prijzen zijn slechts 3 dagen boekbaar (t/m 7 sept.) Vertrek in september oktober Keuze uit 6 badplaatsen. VOL VOL i Beperkt aantal stoelen beschikbaar I Inclusief Retourvlucht, Transfer All Inclusive Hotel I Kusadasi Adakule Hotel AU Inclusive 200 Meter van het privézandstrand wifnluje Inbbu de publieke ruimtes^ Prachtig gelegen tegen een rotsheuvel r Zwembad met glijbanen V 2 A-la-carterestaurants Y"kjn Blue Ufe ^J^!iAlUncluSiVe Alanya Titon Select AH Inclusive T* Itimi): Onze inkopers zijn totaal Crazy geworden en hebben ongelofelijke vakantiedeals voor u binnengehaald! Gedurende 3 dagen hebben wij waanzinnig gekke maar vooral scherp geprijsde aanbiedingen naar de leukste zonbestemmingen in Griekenland! Luxe hotel vlak bij het zandstrand Zwembad met glijbanen 2 A-la-carterestaurants Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een 2 pers. bezetting voor 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15