Niels wandelt waar zijn overgrootvader ooit liep Veerkracht van de misbruikte vrouw Voorstel voor accommodatie m 6572" Voetbalvereniging Terneuzen legt voorstel bij gemeente op tafel en rekent op steun Terneuzense Boys. TERNEUZEN. Het bestuur van voetbalvereniging Terneuzen heeft bij de gemeente een plan ingediend voor de aanleg van een kunstgrasveld' op een deel van de 'eendenvijver in het Zui dersportpark. 'Buurman' Terneu zense Boys wil eerst meer in zicht in de financiële consequen ties. De twee clubs (Terneuzen met ruim 650 leden, de Boys met Kunstgrasveld is nodig, omdat beide voetbalclubs in Terneuzen kampen met ruimtegebrek op bestaande accommodaties. meer dan 500 leden) zouden in totaal twee ton in de nieuwe ac commodatie, die precies tussen de twee sportcomplexen in ligt, moeten investeren. Het resteren de bedrag van nog eens twee ton moet de gemeente bijpassen. Voorzitter Ronny van de Vel de van W Terneuzen: „Wij en de Boys zitten in hetzelfde schuitje. We hebben veel senio ren- en jeugdelftallen (Terneu zen ruim dertig) maar onze ac commodaties zijn te krap om al die teams hun wedstrijden en trainingen af te laten werken. Dat kan simpelweg niet op drie speelvelden en één trainings- strook. De Boys kampen met de zelfde problemen." In het plan, dat nu bij sport wethouder Jack Begijn is inge diend, wordt ervan uitgegaan dat de exploitatie van het kunstgras veld in handen komt van een be- heerstichting met vertegenwoor digers van beide clubs, eventueel aangevuld met andere gebrui kers. Van de Velde: „We streven naar multifunctioneel gebruik: andere sportclubs, sportende ouderen en scholengemeenschap pen, zoals De Rede, zouden er overdag gebruik van kunnen ma ken. Die kunnen dan ook een ver tegenwoordiger naar de beheer- stichting afvaardigen en gebruik maken van de aanwezige kleedac commodaties." Volgens de voor zitter van W Terneuzen onder schrijft het bestuur van de Boys de visie in grote lijnen. Maar Peter Engelbrecht van de spon sorcommissie van de Boys houdt de nodige slagen om de arm. „Ons eigen plan voor een trai ningsveld van kunstgras is zeker niet van de baan." De clubs voe len helemaal niets voor het voor stel van wethouder Begijn om een kunstgrasveld aan te leggen op sportcomplex Oude Vaart. Begijn reageert terughoudend op het tegenvoorstel van de clubs. „Ik ben blij dat er initiatie ven zijn. Half september stel ik de zaak bij B en W aan de orde en daarna gaat er snel een voor stel naar de raad. Aan de plannen mogen geen financiële open ein den zitten." Begijn betreurt dat de visie al leen van W Terneuzen komt. „In het overleg met beide clubs heb ik er nog zo op gehamerd sa men met een voorstel te komen. Dat is kennelijk niet gelukt." Vooralsnog houdt hij vast aan Oude Vaart. TERNEUZEN. Geen streep wit mocht er meer te zien zijn, vonden veel deelnemers aan Colour Your Day gisteravond in Terneuzen. Niet alleen de witte T-shirts werden aan zeven verfdouches aan de boorden van de Westerschelde blootgesteld; ook huid en haar kregen alle kleuren van de regenboog door besproeiingen met verfpoeder. Er deden ruim 1600 men sen, van wie 400 kinderen, aan de Colour Run van de Rotary mee. De opbrengst van de loop komt ten goede aan ideële doelen. De Stichting Mascura, die ernstig zieken verrast, en Prinses voor een Dag, die vrouwen met kanker een make-over geeft, krijgen beiden vijfduizend euro. Of Colour Your Day ook in 2016 op de rol staat, wordt nog besproken. PAGINA 12 13 PAGINA 4 5 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZATERDAG 5 september 2015 Zeela Kunstgras op plek van vijver? door Wout Bareman Jaah leuk! nog een kleurtje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 102