meter' is bezig aan een opmars 'Slimme Piet van Oosten vertrekt als koster, omdat kerk sluit BEVELANDEN en THOLEN 9 Schilderij Boeken Kompas Koster Piet van Oosten neemt afscheid van markant kerkgebouw in Goes-Zuid Ook dit schilderij is te koop. Vol gens Van Oosten was het destijds 'vrij duur'. Voor Piet van Oosten is het een bewogen week einde. Na vijftien jaar komt er een einde aan zijn werk als koster in De Hoogte in Goes. De PKN-gemeente stoot het kerkgebouw af. „Een verar ming voor de wijk." De protestantse gemeente, die tot nu op drie locaties kerkt, heeft dat besluit genomen door teruglo pende bezoekersaantallen en in komsten. De markante groene py- ramide op de hoek Populieren straat-Beukenstraat staat te koop en is dit weekeinde voor het laatst in gebruik. Vandaag voor een 'boel dag', waarbij onder meer de inboe dels van De Hoogte en jeugdge- bouw De Bonte Koe aan de Bees tenmarkt worden verkocht, zon dag is er - als het weer meewerkt - een openluchtdienst. Van Oos ten, onder kerkgangers beter be kend als 'Piet de Koster', zet dan voor de laatste keer koffie in 'zijn' keuken in de kelder van het ge bouw. Die is voorzien van een in genieus liftsysteempje om de dien bladen naar boven te takelen. „Soms kwam er iets klem te zit ten en moest ik er zelf in klim men", zegt hij lachend. Van Oos ten vindt het moeilijk dat hij moet stoppen. „Het is mooi werk, met veel verschillende contacten. Heel vreemd dat dat wegvalt." De Goesenaar, die vlakbij de kerk woont, trad vijftien jaar terug aan op basis van een nulurencontract, 'om te kijken of het iets voor me zou zijn'. De Hoogte was destijds alleen een kerk. Van Oosten kreeg de opdracht wat geld in het laatje Van Oosten vindt het moeilijk dat hij als koster moet stoppen. Hij vindt het mooi werk en zal de contacten missen. te brengen door medegebruikers te vinden. Dat lukte goed. „De mu ziekschool, bhv-cursussen, de kap- persschool, vieringen van het Sint-Willibrordcollege", somt hij op. Van Oosten verzorgde daar naast de catering. „Het werd ge woon een baan, het onderhoud de den we ook allemaal zelf met veel vrijwilligers." Dat het gebouw, dat vier ton moet opbrengen, zijn functie verliest, gaat hem aan het hart. „In De Hoogte kon eigenlijk alles, iedereen kon komen." De boeldag is vandaag van ïo.oo tot 16.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van zonnepanelen op de Vredeskerk, voorheen de Oosterkerk. De kerk diensten zullen beurtelings daar en in de Grote Kerk worden ge houden. Boeken, veel boeken, zowel chris telijke als niet-christelijke. Maar ook tafels, stoelen, bureaus, ser viesgoed, snuisterijen, speelgoed, audio-apparatuur, sjoelbakken en nog veel meer. Behalve de inboedel van de kerk en het jeugdcentrum is er van daag van alles te koop. Zoals bij voorbeeld dit kompas uit een Shell tanker uit de jaren '40. Het kost 'minimaal 45 euro'. Ruim35.000 Zeeuwse huishoudens hebben volgens Delta Netwerk bedrijf al een 'slimme meter' in de meterkast hangen. Daarvan zijn er dit jaar ruim 22.000 aangesloten. De bedoeling is dat alle Neder landse huishoudens een slimme meter krijgen aangeboden voor 2020. In Zeeland biedt Delta Net werkbedrijf vanaf juli op postcode de nieuwe meters aan. Daarvan kreeg Reimerswaal de primeur. Rilland en Krabbendijke beten het spits af, waarna Waarde, Oost- dijk en Kruiningen volgen. Ook in delen van de gemeenten Veere en Hulst zijn inmiddels al aanslui- tingsvoorstellen op de mat geval len en ook al tientallen metersets gemonteerd. Die nieuwe slimme metersets (gas en stroom) vervangen de oude en zorgen er onder meer voor dat de gebruiker geen meterstanden meer hoeft door te geven. Voor wie wil weten wanneer zijn woning aan de beurt is, is het mogelijk om dat op internet te controleren. Op www.DNWG.nl kan op basis van postcode gekeken worden wanneer de woning ingepland staat. Delta Netwerkbedrijf hield dins dag in Krabbendijke een voorlich tingsavond, waar veel animo voor was. De netbeheerder houdt nog een slag om de arm, maar denkt dat er in meer gemeentes voorlich tingsbijeenkomsten gehouden gaan worden. Overigens krijgen ge bruikers bij de aansluiting, die on geveer een uur duurt, uitleg van de monteur over de meter. Ongeveer tien dagen voordat die monteur komt, valt er een brief met een af- spraakvoorstel op de mat. Schikt het voorstel niet, dan kan de gebrui ker de afspraak maximaal vier we ken verzetten. Treft de monteur niemand thuis, dan gooit hij een kaartje in de bus met het verzoek contact op te nemen. Spuikom 23 Kortgene IUI1MA Vraagprijs 247.500,- k.k. versluis willeboer ZATERDAG 5 SEPTEMBER 2015 'In De Hoogte kon alles' Koster Piet van Oosten moest regelmatig klemgeraakte dienbladen uit het liftsysteempje in de keuken halen, foto's Marcelle Davidse door Luc Oggel door Willem Adriaansens 2-onder-l kap woning Geweldige locatie! 4 slaapkamers Ruime woonkamer Vloerverwarming Goed geïsoleerd De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Middelburgsestraat 20 4461 EH Goes T. (0113) 227 283 F. (0113) 233 977 E. p.melse@hetnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 100