IS Oranje lijdt pijnlijke nederlaag tegen IJsland Morgen bij deze krant: bijlage Film by the Sea pra Kunnen we haar Patiëntenorganisatie: deal geeft uitbehandelde patiënten weer hoop Fabrikant en zes zorgverzekeraars sluiten akkoord over kosten van nieuw medicijn tegen beenmergkanker. Dit meisje wacht met haar familie aan de Grieks-Macedonische grens op toestemming om verder te reizen naar Noord-Europa. De steeds groter wordende stroom vluchtelingen schokt Europa. Ook in Zeeland rijst de vraag: Wat kan ik doen? In Binnen Buiten Verbouwen met de buren Goedkoper, en leuker PAGINA 6,7,16 17 ZEELAND 2 3 NIJMEGEN. Afspraken tussen medi cijnfabrikant Celgene en zes zorg verzekeraars kunnen verandering brengen in de trend dat ondanks de voortdurende stijging van de zorgkosten in ons land, nog steeds nieuwe, peperdure medicijnen het zorgpakket binnenstromen. De afspraken gaan over het prijskaartje van een nieuwe rem mer van beenmergkanker, de ziek te van Kahler. De kosten van deze kuur kunnen normaal oplopen tot ruim een ton per patiënt. Het mid del wordt vergoed, maar als de kuur bij een patiënt faalt, dan geldt nu: niet goed, geld terug. Mochten gebruikers langdurig veel baat hebben bij het medicijn, dan ontvangt de zorgverzekeraar korting. Hoe hoog die is, blijft ge heim. Zo'n 300 patiënten kunnen voor het middel in aanmerking ko men. Fabrikant Celgene profiteert ook. Voorwaarde van de deal is dat verzekeraars de kuur bij 29 zie kenhuizen sowieso betalen. Volgens Lonneke Timmers, ad viserend apotheker van zorgverze keraar Menzis, smaakt de afspraak naar meer. „Er komen veel nieuwe middelen aan. Dus we zijn zeker verder aan het kijken." Minister Schippers juicht initiatieven toe die bijdragen aan betere betaal baarheid van de zorg. De proef kan helpen tegen de oplopende zorgkosten. 'Bovendien is het bij weinig voorkomende ziekten als deze, normaal gesproken onaan trekkelijk voor medicijnfabrikan ten een geneesmiddel te ontwik kelen', zegt professor Nicole Blijle- vens, voorzitter van de Nederland se Vereniging voor Hematologie en bestuurslid van onderzoeks- stichting HOVON. Patiëntenorganisatie Hematon ziet dat de deal hoop teruggeeft aan uitbehandelde patiënten. jm -/#k /(HA. PAGINA 18 19 www.pzc.nl Editie WALCHEREN VRIJDAG 4 september 2015 257e jaargang nr. 208 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Bewolkt met regen foto ANP I Robert Ceiss HELPEN? Medicijn niet goed, geld terug door Edwin van der Aa pagina 9: Hoop uit blauwgroe ne pil 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1