Colour Your Day kan nog lopers inschrijven Doens weet wel Kleine basisschool Hengstdijk 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Stadspark Axel zonder subsidie Directeur Theo Seghers van 't Vogelnest ergert zich groen en geel aan verhalen over sluiting. De school doet het goed. In de regio Zeeuwse Oesterparty in De Bourgondiër In De Bourgondiër in Absdale vindt donderdag 10 september voor het eerst De Zeeuwse Oester party plaats. Net zoals de Nationa le Zeeuwse Oesterpartij in Mid delburg is die in Absdale een net werkbijeenkomst voor zakenrela ties. De gasten in De Bourgondiër worden tijdens de party verwend met Zeeuwse oesters en wijn. De burgemeesters en wethouders van Hulst, Sluis, Terneuzen, Rei- merswaal, Sint Niklaas, Stekene, SintGillis-Waas en Beveren zijn uitgenodigd. Festival Crammerock is uitverkocht Meer dan 30.000 muziekliefheb bers reizen morgen en zaterdag af naar Stekene. De jubileumeditie van festival Crammerock is uitver kocht en dat komt door de grote namen die er dit jaar optreden: The Dandy Warhols, Stereop honies en Triggerfinger zijn de grote publiekstrekkers. Vijftig bands treden er in totaal op. De camping verwacht ondanks het wisselvallige weer ook een record aantal kampeerders van 6000. Mijn stad, mijn dorp Grote rommelmarkt Goede Herderkerk De Goede Herderkerk aan de Ko- ninginnelaan biedt morgen en zaterdag onderdak aan een grote rommel- en boekenmarkt. De openingstijden zijn vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur. Zaterdag zijn er ook gebruikte meubels te koop op het plein voor de kerk en beide dagen zijn in de kerk oliebollen, wafels, koffie, thee en frisdrank te verkrijgen. De op brengst is voor de Protestantse Gemeente in Terneuzen. Akkerfestijn gaat op voor vierde lustrum In woonzorgcentrum De Lange Akkers in Koewacht wordt zater dag het traditionele Akkerfestijn gehouden. Het is de twintigste keer dat het festijn georgani seerd is. De activiteiten zijn zo wel binnen als buiten het woon zorgcentrum. Er is onder meer een rommelmarkt. Iedereen is welkom tussen 10.00 en 16.00 uur. De opbrengst van het fes tijn komt ten goede aan activitei ten voor de bewoners. Shantykoren treden op in centrum Het Terneuzense centrum staat vrijdag tot en met zondag in het teken van het Vliegende Hollan der Shantyfestival. Dat wordt vrijdag geopend met een lezing in d'Ouwe Kercke aan de Noord straat. Zaterdag zijn er optredens van koren met 's avonds een Van der Decken Kampvuursessie bij café De Vliegende Hollander. Zondag vanaf 14 uur is een afslui tend concert bij Porgy en Bess. Markt, spelletjes en bonte avond In en rond een tent bij de steiger van Walsoorden vinden zaterdag de Walsoordense Feesten plaats. Om 10 uur begint een rommel markt, om 13 uur worden ballon nen opgelaten en om 14 uur be ginnen de kinderspelletjes, 's Middags is er verder een schie ting op de liggende wip. 's Avonds vindt in de tent een bonte avond plaats, met een play- backwedstrijd, bingo en een op treden van dansorkest Just 4 You AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Kaarten,biljarten; De Halle, 14.00- 16.30 uur: Open Deur Week Aan Z/Solo Dans; CLINCE. Malper- tuus, 13.00 uur: KBO biljarten; CRAAUW. Dorps huis, 13.30 uur: KBO kaarten; HEIKANT, 'tHeike, 13.15 uur: Kaarten; HENGSTDIJK. Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jarten, koersbal; 13.30 uur: Soos; HULST. Reynaertcol- lege Gildenstraat, 19.00 uur: Bewe gen en sporten (ex) hartpatiënten; De Serre, 10.00 uur: Geheugentraining; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 9.45 uur; Bloem schikken; 14.00 uur: Zangclub Chor a Muze; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, pedicure; 10.00 uur: Gymnas tiek; 13.00 uur: Handwerken, koersbal, pedicure, biljarten; 19.00 uur: Line dance; Curamus Zoute- straat 28,13.45 uur: Gymnastiek; Terrein bij brand weerkazerne, 19.30 uur. Circus Larz Ita- liano; Zorgcentrum Anto- nius, 14.00 uur: Zangers van Toen; De Binnendeur, 9.45 uur: Gymclub; 13.15 uur: Callanetics; LAMSWAARDE. Ca fé de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; Warande, 13.00 uur: Biljarten; SLUIS. Het Rondeel, 18.45 uur: Qigong; 19.45 uur: Taiji; TERNEUZEN. De Ves te, 9.30-10.30 uur: Open Deur Week Aan Z/wandel- groep Terneuzen; 12.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Sjoelen, handwerken, soos; 19.00 uur: Bridge; Oud Terneuzen, Tuinpad, 21.00 uur: Openluchtbios coop Sergio Her man Fucking Per fect. Leerlingen uit Osse- nisse, Kloosterzan- de, Vogelwaarde en in het recente verle den zelfs uit Clinge krijgen les op basis school 't Vogelnest in Hengst dijk. Omdat hun ouders speci fiek voor een kleine school kie zen of omdat ze zich er beter thuis voelen dan op een basis school in hun eigen woon plaats, betoogt directeur Theo Seghers. 't Vogelnest viert deze week, bij het begin van het school jaar, zijn eerste lustrum. De 'Kinderen zitten beter in hun vel door zaken als gemoedelijkheid, zwemmen als gymles en schaaklessen' Hulster gemeenteraad besloot, on danks tegenwerpingen van be stuurders van onderwijskoepel De Linie destijds, zo'n zes jaar terug om de vervallen Sint Jozefschool in het dorp te vervangen door een nieuwe school. Na vijf jaar is echter ook in de wandelgangen van het Hulster stadhuis wel eens te horen dat de investering in een nieuwe school misschien niet zo'n goed idee is geweest, omdat de school in het kleine Hengstdijk binnen een paar jaar toch ten dode is opge schreven. In bespiegelingen over de toekomst van het basisonder wijs in de regio komt ook vaak naar voren dat 't Vogelnest binnen afzienbare tijd wordt leeggehaald. Seghers baalt van dat soort ana lyses. Omdat de beweringen vol gens hem kant noch wal raken. „Ik kan niet precies voorspellen hoeveel leerlingen 't Vogelnest over tien jaar telt. Maar op het ogenblik zijn het er 39. In de groe pen een en twee zitten momen teel elf leerlingen, waar dit school jaar zeker twee kinderen bij ko men. De komende drie jaar ver trekken telkens vijf kinderen uit TERNEUZEN. Daags voor de start van de derde Colour Your Day in Terneuzen heeft organisator Rotary nog een paar honderd startbewijzen te verkopen. Het aantal inschrijvingen voor de vijf kilometer lange Colour Run ligt nu rond de 1700 en er kunnen maximaal 2500 lopers meedoen. Kees de Regt, namens de Ro tary, verwacht dat er morgen toch zo'n tweeduizend in wit gestoken lopers aan de start op de Markt verschijnen om zich tijdens hun wandeling voor het goede doel te laten bestuiven met kleurpoeder. „Vorig jaar was het langere tijd achter elkaar mooi weer. Ik denk dat mensen dit jaar iets langer afwachten wat het weer doet." Het programma is deze editie uitgebreid met een grotere, kleur rijke afterparty. Colour Your Day steunt dit jaar de goede doelen Prinses voor een Dag en Stichting Mascura. Al zestien jaar nodigt Charlotte bezoekers het eerst weekend van september uit om te komen kij ken wat je allemaal kunt doen met een pompoen. „Sinds acht jaar is het een culinair pompoen festijn", vertelt de beschermvrou we van de pompoen. Want de vrucht is zo veelzijdig dat er ein deloos te variëren is met recep ten. „Eigenlijk is het een verge ten groente. In tegenstelling tot wat vaak gedacht wordt, is pom poen bereiden helemaal niet veel werk omdat hij niet geschild hoeft te worden", vertelt ze met aanstekelijk enthousiasme. Nieuw dit jaar is de pompoenpit- tenolie. „De smaak is vol en ro mig. Ook is het gezond omdat er veel caroteen en vitaminen in zit ten." Het Pompoenfestijn gaat niet alleen over eten. Er zijn rondleidingen, activiteiten voor Het Pompoenfestijn gaat niet alleen over eten. Er zijn rondleidingen, kramen en alles heeft een link met de pompoen. ABSDALE De party begint om 16.00 uur. Kaar ten a 17,50 euro zijn te bestellen via: info@debourgondierhulst.nl. 44 Vier keer het zottengetal elf: zo lang bestaat carna valsstichting De Koeters in Westdorpe. Dat jubileum wordt morgen en zaterdag gevierd. Allereerst is er vrijdag om 14.00 uur een bingo in zorgcentrum 'tVerlaet. Kinderen kunnen zich zaterdag vanaf 14.00 uur uitleven in café 't Oude Raedthuys, om 17.00 uur gevolgd door hét jubileum feest in de Nissenhut aan de Fortstraat, met een koud buffet, receptie en party met de Maffoos en dweilband Tandjen Bei. De Koeters hebben sinds twee jaar een prinses carnaval, Il se van Hurck. Zij is de elfde 'kartrekker'. Edwin de Bock is recordhouder. Hij was al met al 23 jaar prins. STEKENE TERNEUZEN KOEWACHT TERNEUZEN www.shantyterneuzen.nl WALSOORDEN AXEL. De initiatiefgroep die de vroegere rooms-katholieke begraafplaats aan de Walstraat in Axel wil omvormen tot stadspark, zal het zonder fi nanciële bijdrage van de gemeente Terneuzen moeten doen. „We zijn niet verantwoordelijk voor kerkelijke begraafplaatsen", verklaart wethou der Frank Deij de beslissing. Dat de begraafplaats in Axel een stadspark wordt, doet daar niets aan af, aldus Deij. „We hebben in Terneuzen al veel openbaar groen." Co van Schaik, voorzitter van de stichting die het kerkhof wil herinrichten en voormalig wethouder, vindt het jammer dat de gemeente geen eenmalige bijdrage geeft. Bedrijven, particulieren en nabestaanden zijn wel bereid in de buidel te tasten, meldt Van Schaik. „We hebben al 10.000 van de benodigde 25.000 euro." De begraafplaats moet met de oude pastorietuin langs de Nassaustraat, vlakbij de Albert Heijn van Axel, een nieuwe groene long worden. Dat groen moet aanslui ten op de herinrichting van het Szydlowskiplein en omgeving, die AH-on- dernemer Daniel Luitjens voor ogen heeft, foto Camile Schelstraete KLOOSTERZANDE. SINT JANSTEEN. De 't Vogelnest door René Hoonhorst Theo Seghers, directeur Inschrijven kan nog via www.colour- yourday.nu. De lopers worden mor gen om 18.00 ontvangen. door Sophie Stockman IJZENDIJKE Kaas, bier, likeur, sap, bonbons: de pompoen is overal voor te gebruiken. Dat laat Char lotte Doens dit weekend zien op het Culinair Pompoenfestijn in IJzendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 78