Zondagsrust wint het van winkels in Kapelle TOMlCff project in Nieuwdorp BEVELANDEN en THOLEN 7 Zangeres Berget Lewis op MuziKade Uitnodiging PLAFONDSHOW Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. een unieke kans om van ervaren timmermannen en metselaars de details te leren", zegt Lourens. „En we hebben natuurlijk een band met het oorlogsmuseum." Zowel de noodkerk als de bun ker worden gebouwd in het toe komstige Bevrijdingspark. De oude Noodkerk van Ellewoutsdijk komt vlak bij het herinnerings- bos. Ze heeft jaren dienst gedaan 'Normaal bouwen ze iets op en breken het weer af, maar hier mag het blijven staan als opslag bij een boerderij en kwam onlangs in het bezit van het Bevrijdingsmuseum. Het pand werd in 1946 gebouwd in El lewoutsdijk omdat de kerk daar in de laatste maanden van de oor log in puin was geschoten. Nadat in 1951 een nieuwe kerk was geo pend, werd de noodkerk overbo dig en kreeg het gebouw een tweede leven als boerenschuur. Daarbij is een deel van de oor spronkelijke kerk verloren gegaan, dat wordt nu opnieuw opge bouwd. De militairen werken ook aan een replica van een bunker die op de Sloedam staat. „Om een goed beeld te krijgen hebben we de jon gens gisteravond meegenomen naar de Sloedam", vertelt Stef Traas van het Bevrijdingsmu seum. „Dan konden ze met eigen ogen zien hoe het gaat worden." De militairen blijven drie we ken in Nieuwdorp. „Dan hopen we het een eind af te hebben." Het is niet de eerste keer dat ze helpen. Vorig jaar hebben ze al ge holpen met het grondwerk op het terrein in het Bevrijdingspark. GOES. Zangeres Berget Lewis, in 2012 winnares van het tv-programma De beste zan gers van Nederland en bekend van Ladies of Soul en de musi cal Dreamgirls, treedt zaterdag op tijdens het evenement Muzi Kade in de Goese stadshaven. Dit jaar is Muzikade één dag in plaats van twee, omdat er van uit de organiserende Stichting Goes Marketing minder budget beschikbaar was vanwege een bijdrage aan het Mural Art festi val. Desondanks is er tussen 13.00 en 23.45 uur een vol pro gramma. MuziKade is gratis toegankelijk. Meer info: www.muzikade.nl KAPELLE. De gemeente Kapelle verandert niets aan de zondags rust. Waar in veel gemeenten su permarkten alle zondagen open zijn, blijft het in Kapelle, Bieze- linge en Schore beperkt tot vier zon- en feestdagen per jaar. In Wemeldinge mogen de winkels 'De SCP is principieel tegen de openstelling op zondag, maar gedoogt hetgeen er was.' twaalf zondagen open. Dat staat in de geactualiseerde verordening winkeltijden, die no dig was omdat in 2013 de winkel tijdenwet is aangepast. Alle fracties konden zich vin den in de verordening, ook de SGP. „De SGP is principieel tegen de openstelling van winkels op zondag. Maar daarnaast zijn we dankbaar dat de actualisatie niet is aangegrepen om mogelijkhe den te bieden tot openstelling van meer zondagen. De SGP ge doogt hetgeen er op dat moment aan activiteiten was", aldus SGP-raadslid Henk Keurhorst. Plafonds Sierlijsten Verlichting BEVRIJDINGSPARK Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl DONDERDAG 3 SEPTEMBER 2015 bij bouw van kerk en bunker Dennis Lourens, luitenant door Willem Adriaansens Henk Keurhorst. SGP Vrijdag 4 september, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 5 september, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. PLAFONDS De restauratie van de Noodkerk van Ellewoutsdijk vordert snel. De eerste spanten van de halfronde constructie staan overeind, foto Mechteld Jansen Het Bevrijdingsmuseum in Nieuw dorp breidt uit. Het museum heeft behoefte aan meer ruimte om spullen te expose ren en bezoekers te kunnen ont vangen Achter het huidige museum komt het Bevrijdingspark met daarin de uitbreiding van het museum, hore ca en een grote buitenruimte. Een plek waar de bezoeker kan rondlopen en waar kinderen kun nen ontdekken hoe het is om door een loopgraaf te lopen of in een bunker te staan. In het drie hectare grote Bevrij dingspark krijgen de Slag om de Schelde en alle regio's waar ge vochten is tijdens de Tweede We reldoorlog een plaats. Het buitenterrein is ingericht met de Zeeuwse elementen. Water symboliseert de Wester- schelde, er is een strand waar de houten en betonnen constructies staan die een landing vanuit zee moesten verhinderen. In het park ligt ook een oude noodbrug uit 1944 en wordt een polder inge richt waar houten versperringen komen te staan die destijds moes ten voorkomen dat vliegtuigen konden landen. Achter in het park wordt de Nood kerk herbouwd. In de kerk komt een online database met daarin al le namen van Zeeuwse oorlogs slachtoffers. Naast de kerk komt een stiltebos. Straks zijn in het park ook tanks te zien en staat de replica van de manschappenbunker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76