k Vergeefs pleidooi voor kitespot Rilland Troepen oefenen én leren met 6 BEVELANDEN en THOLEN Praiseavond in hervormde kerk Zingen op de golven van de zee Militairen helpen het bevrijdingsmuseum met de (her)bouw van een bunker en van de Noodkerk van Ellewoutsdijk. In de regio Inboedels De Hoogte en Bonte Koe te koop In de kerk De Hoogte aan de Po pulierenstraat in Goes worden za terdag de inboedels van De Hoog te en De Bonte Koe verkocht. Daarnaast zijn veel boeken en speelgoed te koop. De 'boeldag' is van 10.00 tot 16.00 uur. Voor kin deren zijn er spelletjes en er is een verloting. De opbrengst van de verkoping is bestemd voor de aanschaf van zonnepanelen op de Vredeskerk. Tweedaags feest rond Galliërs en Romeinen Het Kats Festijn staat dit week end in het teken van Galliërs en Romeinen. Start is zaterdag om 16.00 uur met een rondgang. Daar na: muziek van de Millemmanos, El Combo en the Dummies, met om 19 uur eten van bout van het spit. Zondag om 11 uur starten een gewone en een curiosamarkt met attracties als servies kapot gooien, massages in een badhuis, de Funrun (14 uur), theater en muziek: Sax@work en Trio Tony Wesdijk. Raad beëdigt tien steunfractieleden Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Kapelle zijn dinsdag avond tien steunfractieleden beë digd. De negen mannen en één vrouw zullen de huidige vijftien raadsle den steunen in hun werk en deel nemen aan werkgroepen en infor mele bijeenkomsten. De steun fractieleden hebben een formele status en moeten aan dezelfde ei sen voldoen als een raadslid. Daar voor legden zij alle tien de eed of belofte af. Mijn dorp, mijn stad Nieuw cursusseizoen Voor volwassenen en kinderen zijn er vanaf 7 september weer cur sussen in Lesatelier Lu cy de Graaf op de eer ste verdieping van Evertsenstraat 15 in Goes-West. Het volle dige aanbod is te vin den op de website. www.lucyde.nl Gospel@Sea begint morgenavond aan een nieuw seizoen met een praiseavond in de Hervormde kerk van Kapelle. Een bijdrage wordt verleend door Hanne de Vries met zijn band en Henk Stoorvogel. De Vries is onder andere bekend als aanbiddingsleider van de EO Jongerendag. Ook Henk Stoorvo gel spreekt deze avond. Hij is be kend als organisator bij de vierde Musketier, een internationale mannenbeweging, en als schrij ver van een groot aantal boeken. Daarnaast is hij voorganger van een gemeente in Zwolle. Kaartverkoop vindt plaats via www.gospelatsea.nl, via Pelgrim Boeken en Muziek te Goes, boek handel De Bron te Kapelle en aan de deur van de zaal. Toegang kost 5 euro. De avond begint om 20.00 uur, deuren open om 19.30 uur. Erasmuspark, 10.00-11.00 uur - In loopspreekuur van wijkverpleging; 10.30-11.30 uur - Koffieochtend voor senioren; 13.30-16.00 uur - Koersbal; Kunstuit leen De Bevelan- den, Westwal 45, 13.00-17.00 uur - Expositie 'Ge kleurd'; Stations plein 15, Dans school Moves, over dag - Gratis try out dansdagen: De Spinne, 13.00-16.30 uur - Seniorenbin go; 20.00-22.00 uur - Biljarten; Atletiek vereniging AV'56, 20.00 uur-21.00 uur - Starterscur- sus hardlopen van af 14 jaar; Magda- lenastraat 2,19.00 uur - Training 'Di- giveilig' voor on dernemers; Zee land Nazomerfesti val, De Mythe, 19.00 uur - Rock- concert en Dans voorstelling 'Café Ed Sanders'; Man- huistuin, 19.30- 20.30 uur - Laatste zomeravondcon cert, Klaas de Haan bespeelt carillon; Sportzaal Thor- beckelaan, 20.00 uur - Volksdansen Woonzorgcen trum Fonteyne, Hoefbladstraat 1, 13.30-16.30 uur - Scootmobieltocht georganiseerd door de Minder Validen Belanggroep Borse- le met een tussen stop bij schapen boerderij de Schaapskooi De Levensbron, 's middags-inloop middag bloem schikken Een kleine 30 militai ren zijn neergestre ken bij het Bevrij dingsmuseum in Nieuwdorp. In drie weken tijd restaure ren en herbouwen ze de oude Noodkerk van Ellewoutsdijk en bouwen ze een replica van een Flak-opstelling, een bunker met manschappenverblijven zoals die nu nog op de Sloedam staat. Voor de mannen van de 105 Geniecompagnie waterbouw niet alleen een oefening, maar ook een manier om de fijne kneepjes van het timmeren en metselen te leren. Een bijzonder De compagnie Waterbouw bestaat eigenlijk uit bruggenbouwers. project voor de groep. „Je ziet dat de jongens het heel leuk vin den. Normaal bouwen ze tijdens een oefening iets op en breken het daarna weer af, maar hier mag het blijven staan", zegt lui tenant Dennis Lourens. „Een aparte klus", zeggen Eric Bruins, Thijs Huurman, Hein Herman en Stijn van Lierop. „Het is weer eens iets anders." Ze zijn net klaar met de lunch en lopen het terrein op dat door de overvloe dige regen is veranderd in een grote modderpoel. Het slechte weer en de troep maakt hen niet echt uit. „Ach ja", zeggen ze schouderophalend. De compagnie Waterbouw be staat eigenlijk uit bruggenbou wers. „Dat doen we bijvoorbeeld tijdens de vierdaagse of 5 mei", vertelt Lourens. Maar om te kun nen blijven bestaan, zal de com pagnie meer moeten kunnen dan alleen bruggen bouwen. Tij dens uitzendingen bouwen de manschappen bijvoorbeeld het kampement voor de hoofd macht. „Dit is voor ons dan ook RILLAND. De fracties van het CDA en de PvdA hebben tever geefs bij het Reimerswaalse colle ge van B en W aandacht ge vraagd voor het behoud van de kitesurfspot bij Rilland. Momenteel is een nieuw be- heerplan voor de Deltawateren in de maak. De gemeente Rei- merswaal heeft hierop gerea geerd en daarbij aandacht ge vraagd voor het behoud van de kitesurflocatie Roelshoek bij Krabbendijke. Peter Koeman van het CDA vroeg zich af waarom het college niet bij het Rijk heeft aangedrongen op het legaliseren van de kitesurfspot Zimmerman- polder aan de Westerschelde. „De zeehonden hebben daar nau welijks last van de kitesurfers, die zich heel goed aan zelfge maakte regels houden." Ook Dieuwke Louwrink van de PvdA vond de populaire spot het behouden waard, omdat de sport er relatief veilig te beoefe nen is. Wethouder Izak Vogelaar vond dat de opstellers van het be heersplan in dit geval een 'zorg vuldige afweging' hadden ge maakt. „De vraag is of je altijd het onderste uit de kan moet wil len halen." GOES 8 Rilland staat zaterdag voor de achtste keer in het teken van de Nazomerfair. Deze is op het terrein van De Knalpot, bij het station, van 10.00-17.00 uur. Gelijktijdig is er een open dag van BMW motoren met als thema 'zijspan'. Een troubadour zorgt voor muzikale omlijsting en voor kinderen zijn er speciale activiteiten. KATS KAPELLE GOES GOES Expo in stadskantoor In de publieksruimte van het Stadskantoor wordt in september werk van Gerhard de Witte getoond. De ex positie is te bekijken tijdens de openingstij den van het Stadskan toor. De schilderijen in acrylverf op canvas KAPELLE van Gerhard de Witte zijn veelal realistisch en omvatten vaak her kenbare stadsgezich ten, landschappen en zeegezichten uit de omgeving van Goes. Ook bloemen en vo gels zijn te zien. WOLPHAARTSDIJK Nationale dansweek Tijdens de Nationale Dans Week, van 5 tot en met 13 september, staat Balletschool Dan- cepoint uit Goes en Heinkenszand even stil bij het aan deze week verbonden goede doel: het Prinses Bea trix Spierfonds. Van alle nieuwe leerlin gen die zich deze pe riode inschrijven zal na mens Dancepoint 1,50 euro worden gedo neerd aan het Prinses Beatrix Spierfonds. Alle lessen bij Dance point zijn in deze pe riode probeerlessen en daarom kunnen geïnteresserden gratis meedansen. Op 9 en 12 septebmer is er gra tis proefdansen in de twee nieuwe peuter- danscursussen 'Dansen op je eigen wijs'. www.balletschool dancepoint.nl MIDDELBURG. Tientallen kinderen kwamen gistermiddag af op de avon turen van Kapitein Winokio op het Abdijplein van Middelburg. Tijdens de voorstelling Ankers en Roeren nam Kapitein Winokio de kinderen mee aan boord en liet ze kennismaken met het leven op zee: zwemmen, zeeziek, heimwee, zeemansmoppen: het hoorde er allemaal bij. Er werd gezongen op de golven van de zee. De voorstelling werd georganiseerd door de Kinderopvang Walcheren, foto Lex de Meester tips? mail naar redactie@pzc.nl GOES HEINKENSZAND RILLAND Leger helpt door Melita Lanting De militairen bouwen ook een replica van een bunker. door Joeri Wisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 75