m Oefenmeester Fortuna Sittard voor een dag terug in Zierikzee 16 SPORT Tijdens een clinic in Zierikzee vertelt Peter van Vossen over zijn droom: hij wil met Fortuna Sittard naar de eredivisie. Jonge gastjes genieten van voetbalclinic oud-international fïr Hoewel Fortuna Sittard het afgelopen seizoen voor laatste werd in de eerste di visie, wil de uit Zierikzee afkomstige trainer Peter van Vossen (47) over twee jaar naar de eredivisie. Gisteren was hij voor een clinic in Zie rikzee. Tussen alle bedrijven door deed hij zijn verhaal. „Ik zal nooit de makkelijkste weg kiezen." Enigszins verlegen snelt Peter van Vossen deze woensdagmiddag vanaf de tribune van MZC'11 naar beneden. Zingend bedanken 78 kinderen de Oranje-international (31 interlands) voor het geven van een voetbalclinic. „Dit hoeft voor mij niet hoor", klinkt het bescheiden. „Ik ben hartstikke blij dat ik dit heb mogen doen. Door mijn werkzaamheden bij Fortuna Sittard heb ik hier eigenlijk nooit tijd voor." De uit Zierikzee afkomstige Van Vossen maakte het afgelopen seizoen zijn debuut als hoofdtrainer in het be taalde voetbal. Zijn dagen zijn zo goed als volgepland, waardoor hij bijna nooit meer in Zeeland te vinden is. „Het begon vanochtend toch wel te kriebelen. Dit voelt voor mij als thuis komen. Ik zie weer allemaal familie en andere bekende gezichten. Ik kom hier veel te weinig." Overmacht kun je zijn absentie ech ter niet noemen. Het was een bewuste keuze om voor het fulltime bestaan als hoofdtrainer te kiezen. Tot nog toe heeft hij daar geen spijt van. „Het is voor mij een leerzaam seizoen ge weest. Elke ervaring was nieuw voor me. Het is me heel goed bevallen, be houdens de resultaten dan." Moeras Fortuna Sittard eindigde vorig seizoen voorlaatste in de eerste divisie met het zelfde puntentotaal als hekkensluiter RKC Waalwijk. „Ik wist waaraan ik be gon toen ik in dit project stapte. Ik zal nooit de makkelijkste weg kiezen. We hebben met z'n allen gewerkt om de club uit het financiële moeras te trek ken. Ik was meer dan alleen trainer. We hadden geen geld en moesten met eigen jeugd werken. Dan weet je dat je het lastig gaat krijgen. Desondanks heb ik veel voldoening gehaald uit het afgelopen seizoen." Het huidige voetbaljaar van Fortu na Sittard is inmiddels vijf competitie wedstrijden onderweg. De club be haalde tot dusver zeven punten - alle maal in uitwedstrijden - en staat daar mee op de negende plaats op de rang lijst. „Vooraf tekenden we hiervoor", 'Het begon vanochtend wel te kriebelen. Dit voelt voor mij als thuiskomen' stelt Van Vossen. „Maar we hadden zes punten meer moeten hebben." Het jarenlang in financiële nood verkerende Fortuna Sittard durft te genwoordig weer omhoog te kijken. Tijdens de zomerse oefencampagne maakte voorzitter Martin Masset be kend dat de club door de licentiecom missie van de KNVB overgeheveld is naar categorie 2. Dat houdt in dat de Limburgers niet meer in directe finan ciële nood verkeren en dat de profli centie (voorlopig) veilig is. Rust Van Vossen wist dat Fortuna in ont wikkeling was toen hij zijn jawoord gaf aan de club. „Ik wist dat er op ter mijn weer mogelijkheden lagen. Dat gaat altijd langzamer dan je vooraf hoopt. Soms was het lastig om dat ge duld en die rust op te blijven breng en." Het huidige seizoen ziet de oefen- meester als een tussenjaar. „Als alles een beetje meezit, hopen we mee te doen om de play-offs." Het seizoen er op moet er geoogst worden. „Dan wil ik met Fortuna Sittard naar de eredivi sie. Dat is zeker mogelijk. Die ambitie dragen we allemaal uit." Om dat te be werkstelligen, heeft Van Vossen een duidelijke voetbalvisie voor ogen „Ik wil voetbal zien dat gebaseerd is op het spelen van balbezit, met druk op de helft van de tegenstander en veel lo pende mensen. Ik wil dat iedereen kan genieten van ons spel. Het moet plezier uitstralen. Ik zie nu al dat we de goede weg zijn ingeslagen." In het Zeeuwse zullen we Van Vos sen voorlopig niet meer zien. „Een ad viserende rol bij Zierikzee en Mevo (tegenwoordig gefuseerd tot MZC'11) zou kunnen. Maar dan wel op afstand. Mijn toekomst ligt in Limburg bij For tuna Sittard." In totaal 78 kinderen, tussen de vier en twaalf jaar, genoten gisteren van een voetbalclinic die werd verzorgd door oud-international Peter van Vossen. De clinic vond plaats op het ter rein van MZC'11 en stond in het teken van spel, plezier en een goed doel. De opbrengst van de cli nic gaat naar de BAS Stichting, die geld inza melt voor onderzoek naar juveniele derma- tomyositis (JDM). Aan deze chronische ontste kingsziekte overleed de pas negen jaar oude Bas van den Ouden uit Zie rikzee op 5 juli 2010. Van Vossen is ambassa deur van de stichting. „Het is voor mij een erg leuke en dankbare dag", sprak de Fortuna-trai- ner na afloop. „Ik heb de ouders van Bas ruim een jaar gele den ontmoet via mijn nichtje. Ik was diep ge raakt door hun verhaal. Ik heb erg veel respect voor hen, dat ze deze stichting op poten heb ben gezet." De clinic leverde tot dus ver 750 euro op. Dit be drag werd symbolisch overhandigd. Enkele kinderen gingen, op verzoek van hun va der, op de foto met Van Vossen. „Die jonge gast jes kennen mij natuur lijk niet. Maar daar gaat het ook niet om. Het doel was om ze een leu ke dag te bezorgen." Van Vossen kiest nooit de makkelijkste weg door Len Wolters Peter van Vossen heeft plezier tij dens de clinic op het veld van MZC'11 in Zierik zee. foto Dirk-Jan Gjeltema Peter van Vossen, trainer Een high-five voor één van de deelnemers aan de clinic. FM i-'-gn f* HW zza*. 1 j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70