Vlissingen gokt en verliest tienduizend euro in Sneek Sander de Bart beste Zeeuw in Zwintriathlon 14 ZK cross telt vijf wedstrijden Jan Brink staat zijn mannetje bij Vlissingse zeezwemrace Vlissingen mist zaalvoetballers Hoek-Zeelandia Middelburg 1 ri Jan Brink kende gisteravond een prima optreden tijdens de Vlis singse zeezwemrace. De Vlissin- ger werd bij de wedstrijd over een mijl (1852 meter) tweede, in een knappe tijd van 24.51 minu ten. De overwinning ging naar Timo Dinkelberg uit Rozenburg. De Zuid-Hollander realiseerde een tijd van 24.12. De Belg Yannick Mertens, afkomstig uit Wuustwe- zel, legde beslag op de derde plaats (26.40). Een opmerkelijke prestatie lever de Jan Veldhuizen uit Gorin- chem. Hij was met zijn 80 jaar de oudste deelnemer en noteerde een tijd van 34.06 minuten. Bij de vrouwen was Amy van Lier ongenaakbaar. De zwemster uit Kaatsheuvel won in een tijd van 26,55 minuten. Desiree Em- men (Dongen) werd op gepaste afstand tweede (27.43), Manon van Esch (Heukelom) finishte als derde. Nicko Kamphuis en Nikita Vos waren de sterksten bij de jeugd. In deze categorie kwamen d ebes- te Zeeuwse prestaties op naam van Thijmen van Beek (Koe wacht) en Céline Brink uit Vlis- singen. Er kwamen 114 deelnmeers in ac tie bij de wedstrijd die werd geor ganiseerd door de stichting Zwemmen Langs Walcheren. Open ZK mountainbike bij De Kreek De finale van de ATB Zomercup-com- petitie geldt tevens als het open ZK mountainbiken. Za terdag wordt de eind strijd gehouden op het parkoers De Kreek bij Westkapel- le. Voor deze titel ko men in aanmerking de renners en ren- sters die lid zijn van een Zeeuwse vereni ging of in de provin cie Zeeland wonen. De eerste wedstrij den beginnen om 12.00 uur. Dinja van Liere kiest voor een andere stal Dinja van Liere (25) vertrekt bij Stal Hexagon in Schore om zich per 1 okto ber zelfstandig te ves tigen op de Selevia Hoeve in Werken dam. Dat is het hip pisch evenementen centrum van de fami lie Van den Broek. „Ik wil een keer op eigen benen staan", zegt Van Liere. Sinds 1 juni heeft ook Laurens van Lie ren zijn stalactivitei- ten daar onderge bracht. Roemeratoe met Oranje naar Duitsland Godfried Roemera toe maakt deel uit van de definitieve se lectie van het Neder lands voetbalelftal onder 17 jaar. Bondscoach Kees van Wonderen heeft 22 spelers geselec teerd. Oranje onder 17 doet volgende week in Duitsland mee aan een vierlan- dentoernooi met Is rael, Italië en Duits land. De Souburger Godfried Roemera toe komt voor FC Twente uit. Bestuurslid Peter Snaaijer was net als vorige week behept met de randzaken rondom de KN- VB-bekerwedstrijd tegen ONS Boso Sneek. „Het kost ons 1450 euro voor de bus en 800 euro voor het eten", rekende Snaa ijer voor. „We kunnen een keer 1100 euro declareren bij Sneek, omdat we meer dan tweehon derd kilometer afleggen. Van de KNVB hebben we voor de eerste wedstrijd 2500 euro ge kregen voor de reis en 3000 eu ro startgeld." Snel optellen en aftrekken leert dat Vlissingen na de twee reisjes naar Sneek (303 kilome ter heen en terug) 2100 euro overhield aan het kortstondig avontuur in het KNVB-beker- toernooi. Want dat avontuur zat er na gisteravond alweer op. „Dit is grote-mannen-voet- bal...", somberde trainer Jur- 'Op dit niveau worden fouten gelijk afgestraft Dit is grote-mannen- voetbal...' riaan van Poelje na de 3-2-neder- laag na verlenging. De hoofdcoach doelde op de mo menten die voorafgingen aan de twee tegendoelpunten van Chris de Wagt, beide uit een standaardsi tuatie. „Ik hamer al sinds het begin van de voorbereiding op zakelijk heid", vertelde de opvolger van de naar Hoek vertrokken Ruud Pen- nings. „Op dit niveau worden fout jes direct afgestraft en win je wed strijden door goed te verdedigen." In de 78e minuut kon verdedi ger Milton Roemeratoe het toch niet laten om de voetballende op lossing te zoeken. Iets waar nu juist door Van Poelje op was geha merd om dat in deze situatie - een opportunistisch Sneek en een 2-1-voorsprong op het bord - niet Ook Dennis Florussen kwam bij de wedstrijd die de deelnemers van Sluis naar Knokke-Heist voerde, goed voor de dag. De Ter- neuzenaar kwam als 50e over de streep, goed voor een zesde plaats in de categorie mannen 40-44 jaar. Kobus Botman (Mid delburg) en Didier Buysse (Sluis) werden respectievelijk ze vende en achtste bij de mannen vanaf 60 jaar. Bij de vrouwen fi nishte Joyce Haerens (Sluis) als zevende in de categorie 35-39 jaar, terwijl Karen Buysse tiende werd bij de vrouwen vanaf 24 tot en met 29 jaar. De overwinning bij de Zwin triathlon ging naar de Belg Pie- ter Heemeryck. Bij de vrouwen stond er geen maat op Katrien Verstuyft. te doen. Hij verloor de bal, beging een overtreding en uit de vrije trap maakte Chris de Wagt de 2-2. In de verlenging maakte diezelf de De Wagt er met een kopbal uit een corner ook nog 3-2 van, waar mee de aanvoerder zijn club een ticket naar de tweede ronde van de KNVB-beker bezorgde. Daarin treffen zij eredivisionist FC Utrecht. Zijn treffer leverde boven dien (minstens) tienduizend euro startgeld op. „Dat was voor ons ook een aardige plus geweest", kon Van Poelje niet ontkennen. „Wij konden door het opportu nistische spel dat Sneek speelde niet het spel maken. Maar we heb ben als hoofdklasser heel goed par tij geboden tegen een topklasser. Dat we verliezen is geen schande. Zo pakken wij het nu op richting de competitiestart van zondag." KARAKTERISTIEK VLISSINGEN. VC Vlissingen moet in de september de drie zaalvoetbalinternationals Kha- lid El Hattach, Said en Hoes sein Bouzambou vaak missen. Het drietal heeft in die maand verschillende trainingen van het nationale zaalvoetbalteam. De eerste sessie is komende zondag, volgende week dins dag is de tweede. Het Nederlandse zaalvoetbal team speelt op 21 en 22 septem ber tegen Wales in het kader van de kwalificatie voor het WK van 2016. HOEK. In de krant van gisteren is een storende fout geslopen. Bij het verhaal van de beker wedstrijd tussen Hoek en Zee- landia Middelburg (3-1) zijn de verkeerde opstellingen gepubli ceerd. De juiste formaties zijn: HOEK. De Jonghe; Roemeratoe (77. Beshliaha), Siereveld, Van- depitte, Pessemier; De Groote, Martens, De Vreeze (68. De Munter), Kuzmicki; Doesburg, Clinckemaille (46. Van Renter- ghem). ZEELANDIA MIDDELBURG. Van der Maas; Sass (73. Wissel), Van Winkelhof, Ouwerkerk, Kor oma (68. Luteijn); Kovacevic Dogan, Lockefeer, De Regt; Huisson, Haeck (58. Eiken hout). Sport sport@pzc.nl VLISSINGEN. Het Open ZK motorcross bestaat dit seizoen uit vijf wed strijd. Zaterdag wordt op het Sloehavencircuit in Vlissingen-Oost het spits afgebeten. Inmiddels is het Finlandcircuit in Westdorpe in ver nieuwde vorm ook weer aangesloten. Er wordt in negen categorieën gereden. De negen klassen zijn de 50cc, 65cc en 85cc (kleine en grote wielen), MX 2 twee- en viertakten, MX 1 en veteranen. De kalender ziet er als volgt uit: 5 september: Vlissingen-Oost, Sloeha vencircuit, MSV de Uitlaat; 12 september: Westdorpe, Finlandcircuit, Stichting Finlandcircuit; 19 september: Rilland-Bath, Scheldecircuit, MC Rilland; 26 september: Wemeldinge, Oude Polderweg, MC de Sproeier; 3 oktober Axel, Lageweg, RES-Axel. (finale) Na afloop van de finale wor den de kampioenen gehuldigd, foto Ronald den Dekker VLISSINGEN WESTKAPELLE SCHORE ZEIST door Mitchell Minnaard SNEEK. Vlissingen kon bogen op een 2-1-voorsprong tegen ONS Boso Sneek, maar werd in het restant van het bekerduel met de Friezen gisteravond toch nog uitgeschakeld in de eerste ron de van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Jurriaan van Poelje ging na verlenging nog met 3-2 onderuit. Daardoor liep de Walcherse zondag-hoofdklas ser niet alleen een wedstrijd te gen FC Utrecht, maar ook tien duizend euro mis. Jurriaan van Poelje door Job de Feijter KNOKKE. Sander de Bart is als 22e gefinisht in de Zwintriathlon. De 28-jarige triatleet uit Aarden burg zwom ijzersterk en kwam als eerste van zijn groep uit het water. Uiteindelijk deed hij ruim twee uur en drie minuten over één kilometer zwemmen, 45 kilo meter fietsen en tien kilometer lo pen. De Bart werd achtste in zijn categorie. Sander de Bart komt als één van de eersten van zijn groep uit het water in Sluis, foto Thomas Doolaege ONS Boso Sneek - Vlissingen 3-2 (1-2). 19. Yumé Ramos 1-0,23. Ab- doe Abdenbi 1-1,31. Regilio Pinas 1-2, 78. Chris de Wagt 2-2,101. Chris de Wagt 3-2. Scheidsrech ter: T. Koekoek (Almere). Gele kaart: Frits Dantuma (Sneek). Vlissingen: Ariën Pietersma; Daniël Jansen, Perry Bierkens, Roycel Ja mes (115. Said Bouzambou), Mil ton Roemeratoe; Thomas Ragut (106. Geraldi Geerman), Hoessein Bouzambou, Salim Ben Sellam; Re gilio Pinas, Josimar Pattinama, Ab- doe Abdenbi. t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68