2 IIS Broers Blaak: vier handen op één piano Kennismaken met de Jeugdtheaterschool Zeeland In Grote Kerk Veere 'De Gentse Feesten in het superklein'. De organisatie van Groecle Festival gebruikt een mooie term om de veelzijdigheid van het evenement te benadrukken. De variatie in het programma is immers groot. Flet Festival is komend weekeinde toe aan de negende editie. We denken dat Nico Dijkshoorn een breed publiek aanspreekt OPEN DAG Twee broers die een diepe liefde hebben voor de piano en bovendien graag samen spelen. Speciaal. Martijn en Stefan Blaak oogstten roem voor hun spel op twee piano's en nog meer voor hun quatre-mains spel. Bij deze broers dus vier handen op één piano. Martijn en Ste fan Blaak studeerden cum laude af aan de Mes- siaen Academie in Zwol le bij onder anderen Fred Oldenburg. Als pia noduo wonnen zij diver se prijzen zoals het Prin ses Christina Concours. Zij kregen een beurs waardoor zij mochten studeren bij Ton Hartsui ker en zij speelden in 'Het Debuut', een con certtournee in alle grote concertzalen van Neder land. Het tweetal concerteert regelmatig in binnen- en buitenland. Afgelo pen jaar vooral in Duits land en België. De broers speelden op festi vals in Frankrijk, Duits land, Oostenrijk, Italië, Spanje en de Verenigde Staten. In Nederland kre gen ze veel aandacht bij het Grachtenfestival en in Vrije Geluiden. Zij tra den op in de bekende se rie Het Zondagochtend concert in het Amster damse Concertgebouw, live uitgezonden door Radio 4. De broers Blaak zijn spe cialisten in het qua tre-mains spel. Het duo wordt, net als de broers Jussen, gezien als een aanwinst voor de Neder landse kamermuziekcul tuur. Samenspel op één instrument was eeuwen geleden al populair en daarom is het repertoire ook breed. Van barok tot en met hedendaagse mu ziek. Het is voor dit duo een uitdaging om zowel originele werken in ver schillende muziekstijlen als transcripties van or keststukken op eigen wijze te spelen. Boven dien worden de heden daagse componisten niet vergeten (Chiel Mete ring, Diderik Wagenaar, Francis Shaw en David Rowland). Hun optre den is een voorbeeld van muzikaal genot, speelplezier en is tevens een visueel spektakel. In Veere worden de ou verture 'La gazza ladra' van Rossini, 'Variaties op een Waldstein the ma' van Beethoven en 'Variaties op een origi neel thema' van Schu bert, zes stukken van Rachmaninov en de he dendaagse 'Suite Vesa- lius' van Piet Swerts ge speeld. Martijn en Stefan Blaak: zondag 6 september in de Grote Kerk in Veere, aanvang 15.30 uur, en tree: 15 euro/12 euro. eel verandert er niet ten opzichte van de af gelopen jaren, vertelt Jeanine Klaaijsen van de organiserende werkgroep van Groede Festival. Dat hoeft ook niet. Het festival, dat jaar lijks enkele duizenden bezoekers naar Groede trekt, biedt immers 'voor elk wat wils'. De organisatie houdt vast aan het concept met twee dagen gratis toegang en een enkele betaalde voorstelling op za terdagavond in de Grote Kerk. Na El len ten Damme vorig jaar werd nu Nico Dijkshoorn met zijn band The Hank Five gestrikt voor het zater dagavondoptreden. „We denken dat hij een breed publiek aanspreekt, met een mix van muziek, vertellin gen en entertainment", verwacht Klaaijsen. Kaarten a 15 euro zijn nog te reserveren via www.groedefesti- val.nl. De rest van het programma is, vooral dankzij gulle sponsoring van lokale en regionale bedrijven, gratis. Donderdag 3 september 2015 De Jeugdtheaterschool Zeeland. De Jeugdtheaterschool Zeeland (JTSZ) aan de Westwal 45 in Goes begint eind deze maand weer met de toneellessen. Komen de zaterdag is iedereen die alvast wat sfeer wil proeven welkom tijdens de open dag. Op de JTSZ kunnen leerlingen vanaf 7 jaar terecht. Sinds vorig jaar kunnen ook volwassenen een toneelopleiding volgen. Dit jaar is er voor het eerst ook een cursus Kleintje Toneel, die bestaat uit twaalf les sen voor kinderen van 7 en 8 jaar. Voor jongeren is er de mogelijkheid om het improjaarte doen. Daarnaast is een talen- tengroep samengesteld van leerlingen die al een certificaat hebben behaald en nog meer ervaring willen opdoen. Voor zanglief hebbers is er de mogelijkheid om mee te doen met de stemgroep. Twee keer per jaar treden alle leerlingen op tijdens presentatieweekends in podium 't Beest in Goes. De lessen vinden plaats in Middelburg, Vlissingen, Zierikzee en Goes. Op de JTSZ werken tien professione le theaterdocenten, een dansdocente en twee zangdocenten. Tijdens de open dag, die om 11.00 uur begint, wordt uitgebrei de informatie verstrekt over de verschillen de disciplines en een aantal theaterspelle tjes gedaan. Programma: 11-12.00 uur: Kleintje Toneel; 13-14.00 uur: basisgroep 9+; 14.30-15.30 uur: Improjaar jongeren 12t/m 15 jaar; 16-17.00 uur: improjaar jongeren 16 en 17 jaar; 17-18.00 uur: Am bitie volwassenen eerste jaar vanaf 18 jaar.Meer informatie: www.jtsz.nl of mail naarjosien@tbeest.nl. GROEDE FESTIVAL DOET door Jeanette Vergouwen Martijn en Stefan Blaak. Groede Festival ver geet ook dit jaar de kinderen niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54