Tegenslag in Dokhaven ook in Vlissingen Ontwerp gevraagd voor beeld op rotonde TOMlCff dit jaar, maar exploitant houdt het programma nog even voor zich WALCHEREN 7 Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Uitnodiging PLAFONDSHOW zodat voorstellingen tot maximaal vijf uur in de ochtend kunnen du ren. Het gaat om een vergunning voor alle nachten, omdat hij op voorhand niet kan aangeven wan neer hij van die vergunning ge bruik gaat maken. In de notitie staat dat de Mortie- re-bewoners naar verwachting In de hal komt een multifunctionele zaal met een deels uitvouwbare tribune met duizend stoelen. geen overlast zullen ondervinden van de activiteiten in en om Stu dio A58. „Met betrekking tot de aan- en afvoer van het publiek zijn er op voorhand geen proble men te verwachten. Het gebouw schermt de parkeerplaats af van de woonwijk. De afstand van het gebouw tot de wijk is circa 230 me ter. Bovendien zullen bij groot schalige evenementen verkeersre gelaars worden ingezet." Het geluid in de Studio zelf mag maximaal 90 dB bedragen. Donderdag 10 november is er in Mini Mundi een informatieavond over Studio A58. Die bijeenkomst begint om 19.30 uur. joen euro. Sinds de winter is de waterkant aan de Houtkade afge schermd met hekken en kunnen schepen er niet afmeren. De ver ankering van de damwanden bleek het bijna te begeven waar door de kade - waarop bedrijven in de haven zware lasten willen kunnen hijsen - in de haven dreigde te glijden. Bij gebrek aan kaderuimte moest de driemas ter Mir afgelopen weekeinde aan de Koningsweg afmeren. De slechte kade zorgt er ook voor dat de Koningsbrug na opening soms met grote moeite te slui ten is. Ook in de binnenhavens is veel achterstallig onderhoud aan de kades. VLISSINGEN. Tegenslag bij de ver vanging van de rotte kades rond de Dokhaven in Vlissingen: de ondergrond blijkt te slecht voor het aanvankelijke plan om de damwanden te vervangen. Een nieuwe aanpak is 25.000 eu ro duurder, maar er wordt ook 50.000 euro bespaard omdat het munitieonderzoek in de onder grond overgeslagen kan worden, verklaart wethouder John de Jon ge. Het vervangen van de dam- wand van de kade van Het Dok - van het Dok van Perry tot even voorbij de Koningsbrug richting Amels - kost rond de één mil- Femke van den Berg zei na af loop dan ook dat de Middelburg se burgemeester het wetsartikel waarin geregeld is wanneer over gegaan mag worden tot een ge dwongen huisuitzetting 'pro beert op te rekken'. Smit staat momenteel een Vlissingse vrouw bij die ook haar woning voor drie maanden moet verlaten. In haar woning zijn drugs gevonden. Volgens de vrouw en haar advocaat heeft haar ex haar woning, 'zonder dat zij dat wist', gebruikt als opslag plaats. Smit vindt het zorgelijk dat de burgemeester overgaat tot een gedwongen woninguitzet ting terwijl de strafrechter zich nog niet over de zaak heeft uitge sproken. „Het staat nog helemaal niet vast dat zij ook daadwerke lijk schuldig is." In een reactie laat de gemeen te weten dat in die bewuste wo ning een handelsvoorraad hard drugs is gevonden. En dat op ba sis van de geldende regels er dan overgegaan wordt tot een tijdelij ke sluiting. De sluiting staat volgens de gemeente helemaal los van de strafrechtelijke afhandeling van deze zaak. In een reactie schrijft de gemeente: „Het doel van de sluiting is om de naamsbekend heid van het pand als drugspand teniet te doen, zodat 'de loop' van mensen die drugs komen ha len en de bijbehorende overlast wordt beëindigd." VLISSINGEN. Vlissingse kunste naars kunnen binnenkort hun ont werp indienen voor het stand beeld 'Mannen tussen staal' in Vlissingen. Voor het monument voor de werknemers van scheeps werf De Schelde is de rotonde tus sen De Willem Ruysstraat, de Scheldestraat en de Aagje Deken straat gereserveerd. Een werkgroep van ambtena ren komt met een aantal voorwaar den waaraan het monument moet voldoen. Uit de inzendingen wor den met hulp van het Centrum Beeldende Kunst Zeeland twee of drie ontwerpen gekozen. Die wor den gepresenteerd in het stadhuis. Mensen kunnen hun stem uit brengen op wat hen het meest aanstaat, maar het college bepaalt welk ontwerp het wordt. De gemeente heeft 25.000 euro uitgetrokken voor het monument, voornamelijk provinciaal subsidie geld voor de inrichting en aankle ding van de De Willem Ruys straat. Nog eens 20.000 euro aan bijkomende kosten voor plaatsing moet van sympathiserende Vlis- singers komen via crowdfunding. De gemeente neemt het voor touw bij die actie, maar pas als er een ontwerp is gekozen, zegt wet houder Sem Stroosnijder. „Men sen willen niet doneren aan slechts een idee." Koninklijke Schelde Groep heeft al toegezegd bij te dragen. Plafonds Sierlijsten Verlichting Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl DONDERDAG 3 SEPTEMBER 2015 in Studio A58 en beurzen Vrijdag 4 september, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 5 september, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! door Claudia Sondervan Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. PLAFONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39