2 Finale van Festival der Culturen in De Piek Huisuitzetting dreigt Eerste voorstelling eind van 6 WALCHEREN In gesprek met verkeerswethouder Zingen op de golven van de zee Exploitant Frans Lievens hoopt met zijn nieuwe Studio A58 bij Middelburg per jaar zo'n 80.000 bezoekers te trekken. In de regio Veere krijgt een pumptrackbaan In Veere is begonnen met de aan leg van een pumptrackbaan. Een pumptrackbaan is een geacciden teerde, geasfalteerde baan voor skateboarders, mountainbikes en stepjes. Door handig gebruik te maken van het lichaam (pompen) kan op de baan snelheid gemaakt worden zonder bij te steppen of te fietsen. De financiering is na lange tijd eindelijk rond, na een bijdrage uit het nieuwe leefbaarheidfonds van de gemeente Veere. De Rabobank en de Heidemaatschappij hadden al eerder financiële ondersteu ning toegezegd en de kinderen van basisschool de Magdalon heb ben bijna 1900 euro opgehaald om het project te verwezenlijken. Begin oktober wordt de baan geo pend. Citaarduo brengt 18e eeuws werk De serie miniconcerten van Het Lange Jan Project gaat vandaag verder met een optreden van het Zeeuwse gitaarduo Maria Huis man en Maarten Janse. Ze geno ten lessen klassiek gitaar bij Rein Kooien en presenteren een geva rieerd programma met onder meer 18e en 19e eeuwse muziek uit Hongarije en Italië, een Ierse traditional en het hoofdthema uit de film The deer hunter. Het Lange Jan Project is een initia tief van de Raad van Kerken Mid delburg en begint om 15.00 uur. De toegang is vrij. Mijn dorp, mijn stad Een elektrische fiets proberen, een virtuele remwegtest doen en/of in discussie met verkeers wethouder Chris Simons over het verkeer in Middelburg. De ge meente houdt zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur een grote verkeers- dag op de Markt. „Met de invoering van 30-kilome- terzones in de binnenstad zijn de verkeersregels en -situaties sterk veranderd. Reden genoeg om er nog eens extra aandacht aan te be steden", vindt de gemeente. Wie vindt dat het anders moet en vooral hoe het beter kan, kan te recht bij één van de vier rondeta felgesprekken. Die duren twintig minuten en beginnen om 11.00, 12.00,14.00 en 15.00 uur. Verschillende loca ties, 10.00-18.00 uur - Kunstroute Vismarkt, 09.00-16.00 uur - Weekmarkt; Oost- kerk, 10.30-11.45 uur - Foto Excursie door monumenten- stad Middelburg; Koorkerk, 15.00-15.30 uur - Miniconcert Maria Huisman en Maar ten Janse (gitaar); Zeeland Nazomer festival, Abdij plein, 18.45 uur - Voorstelling Oud en Wit; Cinema Middel burg, 20.00 uur - Documentaire 'The Look of Silen ce'; Abdijplein, 20.30 uur - Optreden Keaton; 21.00 uur - Optreden Novastar Van Hogendorp- weg 58A, Campus de Ruyter, 19.30-22.00 uur - In loopavond Hobby Computer Club Zeeland met als thema 'Genealo gie'; Zeeland Nazo merfestival, Bin- nenhavenweg, Las- loods, 20.30 uur - Locatievoorstelling Saul Hoeve Christina, 13.00-17.00 uur - Workshop 'Van Spetter tot Aqua rel', onder begelei ding van kunstena res Ida Groene- veld-Nauta Zeeland Nazomer festival, Polder huis, Zuidstraat 154,20.15 uur - Lo catievoorstelling 'Een zomerdag' Minicamping De Visser, 10.00-11.30 uur - Goedgemut ste breicampagne ouderenfonds In Studio A58 zullen per jaar zo'n 25 grote pu- blieksvoorstellingen wor den gegeven. Exploitant Frans Lievens wil op voorhand nog geen na men noemen van artiesten en groepen die hij op het oog heeft om op te treden in de eve nementenhal, in de oksel van de A58 en de Schroeweg op ZEP in Middelburg. „Het wor den de bekende namen", zegt hij, „zoals Nick en Simon." Lievens is om verschillende redenen terughoudend in het noemen van namen. Om te be ginnen moeten zijn plannen Frans Lievens is terughoudend in het noemen van namen, want plan moet nog worden goedgekeurd. voor de Studio A58 nog goedge keurd worden door de gemeente raad. Een raad die al eerder heeft laten zien dat het op het laatste moment een voorstel kan afwij zen. En daarnaast, aldus de exploi tant, drijft het noemen van na men direct de prijs op. Maar als het aan hem ligt kan eind dit jaar een bezoek worden gebracht aan de eerste voorstelling. Lievens verwacht dat hij met voorstellingen in Studio A58 zo'n 40.000 bezoekers per jaar kan trek ken. Hij denkt dat te kunnen berei ken met onder meer pop en dan- ce-concerten. Dat blijkt uit een no titie van het college van burge meester en wethouders. En na een aantal aanloopjaren wil hij ook nog eens 40.000 mensen trekken met congressen, tentoonstellingen en beurzen. In de hal komt een multifunc tionele zaal met een deels uit vouwbare tribune met duizend stoelen. Het gaat om een vlak- ke-vloer-zaal met een podium van maximaal twintig meter breed en tien diep. Lievens heeft de gemeente ge vraagd om een nachtvergunning, VLISSINGEN. In poppodium De Piek wordt zaterdag bepaald wie de hoofdact mag zijn bij het Festival der Culturen, zater dag 26 september op het Weye- vlietplein in Vlissingen. De zes finalisten treden vanaf 19.00 uur op in De Piek. Sanne Pronk, Sinedu, Thali- ta, Willy the Poet, Vytal Mykal en publiekswinnaar DJ Timo krijgen elk een plaats op het wijkfeest dat is uitgegroeid tot een festival verspreid over drie pleinen tussen het zorgcentrum en schoolgemeenschappen CSW en Scheldemond. Het feestterrein wordt mede ingericht op toegan kelijkheid voor senioren, meldt wijkverenigingsvoorzitter Michel Pieters, met harde paden en zitge legenheid. Het feest viert de 700 jaar stadsrechten van Vlissingen met een enscenering van Middel eeuwse gevechten. Er is veel mu ziek, spelactiviteiten, een rockabil- lyplein met rodeostier en wedstrij den: broodje Bossenburgh en de origineelste uitwerking van het thema Vlissingen 700. Dinsdag vocht een inwoner van de Middelburgse wijk Dauwen- daele zijn gedwongen huisuitzet ting aan bij de rechtbank. De bur gemeester vindt dat die man drie maanden uit zijn eigen wo ning moet worden gezet omdat hij geluidsoverlast zou veroorza ken. Buren hebben daar last van en de buurt heeft zelfs een op het punt gestaan om in actie te ko men tegen hem. Tijdens die zit ting van de rechtbank bleek dat een psychiater de bewuste man heeft onderzocht en dat deze niet vindt dat de man gedwongen op genomen moet worden. Advocate 'Mijn cliënt wordt uit haar woning gezet terwijl haar schuld nog helemaal niet vaststaat' VEERE In de serie miniconcerten van Het Lange Jan Project geeft het Zeeuwse gitaarduo Maria Huisman en Maarten Janse morgen een optreden. De twee presenteren een gevarieerd programma met achttiende- en negentiende-eeuwse muziek uit Hongarije en Italië, een Ierse traditional en het hoofdthema uit de film 'The deer hunter'. Het Lange Jan Project is een initiatief van de Raad van Kerken Middelburg en begint om 15.00 uur. De toegang is vrij gratis. MIDDELBURG VLISSINGEN Dag van de Democratie De Partij Souburg Rit- them is elk jaar pre sent op de Souburgse Karolingenmarkten. De markt in septem ber is een uitzonde ring. Op die dag wordt de Internationale Dag van de Democratie ge vierd. De PSR is die dag van 10.00 tot 14.00 uur aanwezig op het stadhuis. De Dag van de Demo cratie is in het leven geroepen door de Ver enigde Naties om te MIDDELBURG benadrukken hoe be langrijk het is dat men sen in vrijheid hun stem kunnen uitbren gen. Ook in Vlissingen wordt deze dag ge vierd op 12 septem ber. VROUWENPOLDER Workshop aquarel Kunstenaar Ida Groene- veld-Nauta geeft van daag van 13.00-17.00 uur de workshop 'Van Spetter tot Aquarel' bij Hoeve Christina in Vrouwenpolder. Meer informatie en aanmel den op de website: www.idanauta.nl MIDDELBURG Vivo trekt in bij Zeeland Gezond Sinds 1 september heeft Vivo een eigen praktijkruimte in Zee land Gezond in Middel burg. Bij Vivo wordt lichaamsgericht ge werkt en de ervarin gen kunnen direct in de praktijk worden toe gepast. Het aanbod be treft trainingen en indi viduele begeleiding. Op 5 september is er een open dag van 9.00 tot 12.00. MIDDELBURG. Tientallen kinderen kwamen gistermiddag af op de avon turen van Kapitein Winokio op het Abdijplein in Middelburg. Tijdens de voorstelling Ankers en Roeren nam Kapitein Winokio de kinderen mee aan boord en liet ze kennismaken met het leven op zee: zwemmen, zee ziek, heimwee, zeemansmoppen: het hoorde er allemaal bij. Er werd ge zongen op de golven van de zee. De voorstelling werd georganiseerd door Kinderopvang Walcheren, foto Lex de Meester tips? mail naar redactie@pzc.nl KOUDEKERKE MIDDELBURG VLISSINGEN VROUWENPOLDER WESTKAPELLE ZOUTELANDE Dance, pop door Emile Calon door Claudia Sondervan door Emile Calon MIDDELBURG. Advocaat Eduard Smit vindt het heel zorgelijk dat burgemeesters kiezen voor een gedwongen tijdelijke huisuitzet ting. Ook als blijkt dat een des kundige zo'n uitzetting niet nodig vindt of als er nog niet vaststaat dat een bewoner zich daadwerke lijk schuldig heeft gemaakt aan een strafbaar feit. Eduard Smit, advocaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38