Waarom de mbo'ers in Brabant goedkoper reizen Bij Mister and Mississippi is het heerlijk wegdromen op het plein 4 ZEELAND fc rL Spijkerbroekenpremière Marigje @MJPersonalCoach Om te janken....fast food nu overal en altijd te verkrij- gen...lekkere vooruitgang #frietautomaat Nieuwsbrief Meest gelezen Instagram vragen aan gedeputeer de Harry van der Maas over de kosten van het openbaar vervoer voor mbo'ers. Harry van der Maas: „Studenten onder de 18 krijgen nog geen stu diefinanciering en dus geen OV-kaart. Veel mbo'ers lopen daarmee achter op hbo'ers. Dat is een landelijke problematiek die mijn voorganger Van Heukelom herhaaldelijk heeft aangekaart in Den Haag, omdat het natuurlijk speelt in Zeeland waar de afstan den naar scholen lang zijn. Mede door Zeeuwse protesten wordt die oneerlijkheid opgeheven. In 2017 krijgen mbo'ers ook een OV-kaart." „Laat ik zeggen dat Noord-Bra bant op dit punt goed gezorgd heeft voor mbo'ers. Maar in Zee land hebben we ook een korting. Via Stichting Scholierenvervoer Zeeland zorgen we voor een re ductie van veertig procent. Kun nen we die reductie groter ma ken? Ja, maar dan zouden we bus lijnen moeten schrappen, wat ik absoluut niet wil, of de rekening neer moeten leggen bij andere ge bruikers. Dat is een politieke af weging. Als Provinciale Staten dat willen, moeten we dat doen, maar het ligt niet in de lijn der verwachtingen dat het gaat ge beuren." „Een paar geleden, toen nog niet duidelijk was dat het Rijk dit per 2017 ging oplossen, heeft de pro vincie berekend dat het ongeveer 500.000 euro per jaar zou kosten. Dat was structureel niet op te hoesten. En de vraag is of er ook studenten weglekken, bijvoor beeld naar het onderwijs in Bra bant. Daar zijn geen cijfers van, maar vergeet niet dat je voor je in Brabant voordeliger reist, in Zee land eerst nog het gewone tarief moet betalen." „Als verantwoordelijk gedepu teerde zeg ik: zoals het nu gere geld is voelt het niet goed. Ik ben heel blij dat het straks wordt op gelost, maar ik heb geen mogelijk heden het hier eerder op te los sen." einig bands passen beter op het sfeer volle Abdijplein in Middelburg dan Mister and Mississippi. De Utrechtse groep maakt wonder schone liedjes die het veelal moe ten hebben van een dromerige sfeer. Dat pakte prachtig uit onder de verlichte bomen. Ze hadden wat tijd nodig om erin te komen. Bij de openers 'Shape Shifter', 'Gloom' en 'Filthy Youth' verdronk de stem van Maxime Barlag - een van de mooi ste troeven van de groep - nog wat in de harde galm van de mu ziek, maar met 'Northern Sky' was het eerste kippenvelmoment je aangebroken. De samenzang met drummer Samgar Jacobs was prachtig en fragiele gitaarlijnen kleurden het geluid; je kon zo maar staan wegdromen. Net als bij het begin van 'Circulate', maar met 'Where the wild things grow' liet de groep horen ook stevig te kunnen rocken. Zo werden de pa reltjes aaneengeregen, zoals 'We only part to meet again' als prach tig hoogtepunt. Een sfeervol slot van een lange avond met muziek en dans. Het spits was afgebeten door de dans groep Aya die met hulp van zes jonge Zeeuwse danstalenten de choreografie 'Bruid van de aarde' opvoerde, op muziek van de Mid delburgse DJ Aryss. Daarop volg de Café Ed Sanders met een heer lijke mix van vuige gitaarrock door drie multi-instrumentalis- ten, waarop zes dansers een explo sieve en soms bijna agressieve dansshow opvoerden. Twee van de drie muzikanten doken daarna op in La Corneille, de groep die met gedragen, meer stemmig gezongen popliedjes het iets te karig opgekomen publiek warm maakte voor Mister and Mississippi. film feftiv* 17th interna Feestelijke publieksopening zaterdag 12 september Twitter Marigje is niet zo blij met de frietautomaat die studenten van Wageningen University hebben gemaakt. Met de frietmachine heb je in 120 seconden een bakje friet in handen, inclusief vorkje, zout en ketchup, mayonaise of een andere saus naar keuze. Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Abonneer je dan op onze nieuwsbrief en krijg dagelijk een overzichtelij ke en actuele selectie van het nieuws in Zeeland. Meld je aan op pzc.nl. 1Blinde Goesenaar is klaar met ja renlang getreiter 2. Burgemeester Middelburg pro beert inwoner Dauwendaele uit zijn woning te zetten 3. Vrouw dreigt met zelfmoord als ze de gevangenis in moet 4. Groter kan een contrast op één dag niet zijn (video) 5. Broers maken succes van molen de Jonge Johannes en Hof Poppen- damme Tja, waarom zou je op het zachte gras gaan liggen als de betonnen trap ook vrij is? De credits voor dit grappige beeld gaan naar Jan, die de foto maakte bij het strand van Baarland. Kijk voor meer mooie fo to's op de Instagram van de PZC: instagram.com/pzcredactie. Kijk op www.pzc.nl of O (Dpzcredactie ti facebook.com/depzc (Dpzcredactie 4 Columniste Marleen Blommaert schreef deze week dat Brabant het OV voor mbo'ers subsidi eert. Waarom Zeeland niet? In Brabant zijn mbo'ers nooit meer dan 42,25 euro per maand kwijt aan openbaar ver voer. Waarom in Zeeland wel? Maar Zeeland had dus ook zelf iets kunnen doen. Zeeland wil ook de kenniseconomie ontwikkelen. Zijn daar geen potjes waar het geld uit kan worden ge haald? Nu gaat het nog maar om anderhalf jaar, dat is 750.000 euro. w Mister and Mississippi is thuis op het sfeervolle Abdijplein in Middelburg, foto Lex de Meester door Ernst Jan Rozendaal w Vandaag kunnen alle locatievoor stellingen worden bezocht: Saul in de lasloods in Vlissingen (20.30 uur), Soeur Sourire in de Sint Baafs in Aardenburg (20.30 uur) en Een Zomerdag op de dijk bij Westkapelle (20.15 uur). Op het Abdijplein de Middelburg se band Keaton (20.30 uur) en Novastar (21.00 uur). Bij het festivalhart (vertrek 18.45 uur) ook de toneelvoorstelling Oud en wit. In de Mythe in Goes Café Ed San ders (19.00 uur). 'Schone Handen' van regisseur Tjebbo Penning is een spannend misdaaddrama naar de bestseller van René Appel. Gevolgd door een spetterend optreden van 3FM Serious Talent Award-winnaar Rondé.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36