TO©S Politie neemt zaak blinde man serieus Uitgebrande woning stond al op slooplijst Hosternokke l\ 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Liever wateroverlast dan hogere rioolbelasting. Uw Mening EENS ONEENS Ambulance vast in gras Rammekens dicht en open Aanhouding steekincident paul kusters KINDERBOEK OVER premier RUTTE donderdag Willem van Dam Er zijn van die onderzoe ken waarvan je denkt: wat moet een mens daarmee? Vorige week las ik de uitkomsten van een onderzoekje dat de Bond tegen het Vloeken en het telecom municatiebedrijf Vodafone had den verricht. Hamvraag: wie vloekt er het meest via de smart- phone? Daardoor weet ik nu, dat de Brabo's en de Limbo's met af stand het meest vloeken en schel den. Dat had ik natuurlijk kunnen raden, je zult maar in Helmond of Zouden Zeeuwen echt zo weinig vloeken als de onderzoekers beweren? Geloof ik niks van. in Venray moeten wonen. En de Zeeuwen? Die vloeken of schelden het minst van alle Ne derlanders. Ik moet bekennen dat ik zelf wel eens iets onbetame lijks roep. 'Jeminee', als ik mijn grote teen tegen de drempel van de slaapkamer stoot. Of'sakker ju', wanneer ik tijdens een potje tien over rood voor de zoveelste keer met mijn keu het biljartlaken doorboor. Maar zijn 'sakkerju' en 'jeminee' dan echte vloekwoorden?, vraagt u zich misschien af. Volgens de puristen binnen de Bond tegen het Vloeken wordt elke uiting van misprijzen (of wat daar ook maar enigszins op lijkt) jegens de Heer en diens familie als blasfe mie beschouwd. 'Sakkerju' Is een samentrekking van het Franse sac- re dieu en valt derhalve onder het vloekverbod. Voor 'jeminee' geldt het zelfde verhaal: een samenvoe ging van Jezus en Maria en dus on gewenst. Zo kan ik nog wat voor beelden noemen. Blikskaters, dek sels, jakkes, gossiemijne - alle maal (bastaard)vloeken. Zouden Zeeuwen echt zo weinig vloeken als de onderzoekers be weren? Daar geloof ik eerlijk ge zegd niks van. Heeft u die T-shirt- jes en mutsen met het opschrift 'Hosternokke' wel eens in de Zeeuwse souvenirwinkels zien hangen? En weet u nog welk woord tot een van de leukste Zeeuwse woorden werd gekozen? Precies: Hosternokke, oftewel so deju, oftewel potjandriedubbel- tjes. Sjeempie, denkt u nu. Fout, ook dat mag niet! Kinderen van asielzoekers stuur je niet terug. 463 reacties toosenhenk.nl E Een ambulance is gister middag vast komen te zit ten op een grasveld van het Ostrea Lyceum in Goes. De ambulance had geassisteerd bij een medi sche noodsituatie in een woning aan de Ruisdael- straat. Er kwam ook een traumahelikopter ter plaat se, die landde op het gras veld aan de Wilgenstraat, achter het Ostrea Lyceum. Toen de ambulance de arts weer had teruggebracht naar de helikopter, kwam het voertuig vast te zitten in het natte gras, meldde een ooggetuige. Een takel wagen moest de ziekenwa gen lostrekken. De brand weer heeft de patiënt met een brancard uit de wo ning gehaald. In verband met andere acti viteiten is Fort Ramme kens vrijdag 11 en zaterdag 12 september gesloten. Op zondag 13 september is het Fort in het kader van de (verlate) Open Monumen tendag van 12.00 tot 17.00 uur gratis toegankelijk. Om 14.00 uur en 15.30 uur zijn er die dag rondleidin gen op en rond het fort. In Goes is gisteren een nieuwe verdachte aange houden voor het steekinci dent van zaterdagnacht op de Grote Markt, waar een jongen en een meisje uit Yerseke met een mes wer den gestoken. Het gaat om een 19-jarige Goesenaar. Uit camerabeelden is geble ken dat de 16-jarige jongen die eerder werd aangehou den, niet heeft gestoken. Mensen Dingemanse, die een ernstige vi suele beperking heeft die inmid dels tot blindheid heeft geleid, liet deze week op zijn Facebook- pagina weten dat hij al meer dan tien jaar wordt getreiterd door volgens hem dezelfde personen. Het bericht is al duizenden keren gedeeld en leidt tot verontwaar digde reacties door het land. Ook vragen mensen zich af hoe het ge pest van Dingemanse en zijn blindengeleidehond zo lang onop gemerkt kan doorgaan. Zelf zei Dingemanse gisteren in deze krant dat hij het 'over zich heen heeft laten komen en zijn mond heeft gehouden', maar dat hij er nu klaar mee is en daar om zijn verhaal op Facebook heeft gezet. Wel is hij meerdere keren naar de politie gestapt. 'k snap dat het wat ongeloofwaardig kan overkomen, maar het is een goudeerlijke man die absoluut niet van liegen houdt' Woordvoerster Boot bevestigt dat. „We hebben de zaak in on derzoek. De wijkagent is hier heel serieus mee bezig en heeft contact met hem." Hoewel tot dusver geen strafbare feiten zijn geconstateerd, wil dat volgens haar niet zeggen dat die niet plaatsvinden. „Hij ervaart het, we proberen erachter te komen wat er om hem heen gebeurt." Dinge manse zegt zelf te weten wie hem treiteren, maar hij wil geen namen noemen. Sandy Keij, een schoonzus van Dingemanse heeft 'geen enkele reden' om aan zijn verhaal te twij felen. „Ik snap dat het wat onge loofwaardig kan overkomen, maar het is een goudeerlijke man, die absoluut niet van liegen houdt." Ook zij weet wie er ach ter het getreiter zitten en spreekt van een 'netwerk'. Keij is een keer met Dingemanse mee ge weest naar het politiebureau, ze is echter nooit getuige geweest van pesterij. „Op één of andere manier wordt hij in de gaten ge houden, want ze weten precies wie er op bezoek komt. Het moet een keer ophouden, want hij gaat eraan onderdoor." Kees Kuyper, manager bij het bedrijf Koninklijke Visio in Goes waar Dingemanse werkt, is even eens bekend met zijn verhaal. „Hij heeft daar in het verleden met ons over gesproken en ge zegd dat hij er meer ruchtbaar heid aan wilde geven. Ik twijfel niet aan Johan en wat hij ervaart, ik vind het heel vervelend wat er gebeurt en we leven mee", zegt Kuyper. „In zijn algemeenheid geldt dat dit soort zaken heel moeilijk is vast te leggen zolang er geen letsel ontstaat. Dat maakt het zo lastig om er een vinger ach ter te krijgen." „Mede op advies van de brand weer gaan we daar geen energie in steken", zei politiewoordvoerster Esther Boot gistermiddag. Het pand aan de straat Onder de Mo len stond al jaren te verloederen. Een jaar of zeven terug, toen er ook al brand woedde, werd het dichtgetimmerd. Inwoners haal den opgelucht adem toen ander halve maand geleden bekend werd dat de provincie 10.000 euro subsidie op de sloop had gezet, en dat het nu snel tegen de vlakte zou gaan. Want zo'n verloederd pand, precies bij de dorpsentree, is geen mooie reclame. De provin cie stelde de sloopsubsidie be schikbaar zonder dat bekend is wat er met de plek gaat gebeuren. De brand werd dinsdagavond om half negen ontdekt. Na ruim een uur had de brandweer het vuur onder controle. Een belen dend woonhuis liep 'minimale schade' op, maar vanwege de rook- geur en doorlekkend bluswater bracht de bewoner de nacht elders door. Reactie of tips? redactie@pzc.nl ...EN TERWIJL ALLE MENSEN KLAAS&EN BLEEF talKKE IK LACHEN ALSOF ER NIKS SEBEDRts WAS GOES RITTHEM GOES GOES Oud-gedeputeerde Hamelink trekt FBE Oud-gedeputeerde Frans Hamelink wordt de nieuwe voorzitter van de FBE, de fauna beheereenheid in Zee land. Hamelink volgt Jan Ra- mondt op die na twaalf jaar stopt. De FBE bestaat uit vertegenwoordigers van ja gers, grondeigenaren, boe ren en natuurbeheerders en regelt het wildbeheer en het voorkomen van schade aan gewassen. door Luc Oggel GOES. De politie neemt de ver meende pesterijen aan het adres van Goesenaar Johan Dingemanse en zijn geleidehond serieus. Dat zegt woordvoerster Esther Boot. Sandy Keij, schoonzus van Johan Dingemanse (foto) door Henk Postma OUD-VOSSEMEER. Omdat het dub bel woonhuis binnenkort toch ge sloopt zou worden, en het binnen te gevaarlijk is, ziet de politie af van onderzoek naar de oorzaak van de felle uitslaande brand die het krot bij de entree van Oud- Vossemeer dinsdagavond goed deels verwoestte. De vlammen slaan uit de leeg staande woning in Oud-Vossemeer. foto Ginopress

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2