Bollenkweker vindt zijn grote liefde en een nieuwe baan als tuinman op tv CULTUUR SHOW 29 Hans Dulfer ontvangt Arena Jazz Award Nicky Jam komt naar Nederland Goed nieuws voor de vele aanbidders van Boer Zoekt Vrouw-hunk Tom. Hij is vanaf zaterdag weer op de tv. Show Entertainment Candy Dulfer reikt op 6 september de Are na Jazz Award uit aan haar vader, de saxofo nist Hans Dulfer. Hij krijgt deze voor zijn succesvolle nationale en internationale car rière. „Niemand anders verdient deze prijs meer dan hij", aldus de jury. Nicky Jam komt naar Amsterdam. De Dominicaanse artiest, die mo menteel met Enrique Iglesias bo venaan de hitlijsten staat met het nummer El Perdón, geeft op 18 ok tober een show in The Box. k wist niet dat het po- W ten van tulpenbollen I zo sexy kon zijn', I schreef AD-columniste I Angela de Jong eens .JL. over boer Tom. RTL 4 dacht er kennelijk net zo over. Zij boden de populaire Boer Zoekt Vrouw-deelnemer een baan aan als tuinman in Eigen Huis Tuin. Tom Groot is in het nieuwe sei zoen te zien naast onder meer Lo dewijk Hoekstra en Froukje de Both. Zelf staat hij niet zo stil bij zijn polderhunk-imago. „Dat imago is bedacht door de media, niet door mijzelf. Het is mij nooit om die aandacht te doen geweest." Of mensen straks speciaal voor hem op Eigen Huis Tuin afstem men? „Daar ben ik totaal niet mee bezig." Dat de boer de televisieklus überhaupt zag zitten, is opmerke lijk te noemen. Want wat was hij stellig, op de Boer Zoekt Vrouw Afterparty, toen hij het even hele maal had gehad met alle aandacht rondom zijn persoon. „Het is to taal niet mijn ambitie om bekend te worden", zei hij. Terug in de luwte, zonder camera's om hem heen, dat was waaraan hij behoef te had. Het was juist vriendin Marieke die hem een zetje in de juiste rich ting gaf. „Ze zei direct: hier moet je voor gaan, het is een superleuke uitdaging." De twee ontmoetten elkaar na Boer Zoekt Vrouw, toen bleek dat Toms relatie met Rimke geen standhield. „We kwamen elkaar tegen. Ge woon op een feestje, heel natuur lijk dus", lacht Tom. „We stonden daar gezellig te kletsen en van het een kwam het ander. Nu ben ik overtuigd: we hebben elkaar hele maal gevonden", vertelt de boer met glinsterende ogen. „Marieke past perfect bij mij. We lachen ontzettend veel, vin den dezelfde dingen leuk, maar kunnen ook goed met elkaar pra ten. Het gaat echt ontzettend goed." 'Marieke past perfect bij mij. We lachen veel, maar kunnen ook goed met elkaar praten' Niet alleen in de liefde, maar ook op zijn werk gaat het goed. Op de set van Eigen Huis Tuin, in het Gelderse dorpje Zoelen, grapt hij met presentatrices Froukje de Both en Evelyn Struik en slaat hij collega-tuinman Lodewijk Hoeks tra joviaal op de schouders. Duide lijk in zijn element toont hij came raploegen waar hij aan het werk gaat. „Ik blijf erbij dat ik niet per se be kend hoef te zijn", benadrukt de boer nog maar eens. „Maar toen ik het zo zei op de Afterparty was ik er ook gewoon even helemaal klaar mee", zegt hij. „Tijdens Boer Zoekt Vrouw leef je in een soort roes, je praat mak kelijk. Ik heb onderschat hoeveel belangstelling het zou opleveren voor mij, voor mijn thuissituatie, voor mijn privéleven. Zo heftig als het toen was, zal het niet meer worden. Eigen Huis Tuin is ook een ander soort programma. Het draait nu niet om mij persoonlijk, maar om mijn vakgebied. Hier kan ik laten zien wat mijn passie is en tegelijkertijd mensen hel pen." Zenuwachtig voor de eerste uit zending is hij niet, al is het zijn eerste presentatieklus op televisie. „Ik moest wel even wennen voor de camera, maar het voelde al snel goed. Ik heb coaching gehad, maar bij Eigen Huis Tuin willen ze toch dat ik vooral mezelf blijf. Wat helpt is dat Lodewijk (Hoeks tra, red.) en Thomas (Verhoef, red.) het al zo lang doen. „Zij helpen me waar nodig. We hebben een heel gezellig team, de sfeer is goed. Ik vind dat ik nu al veel relaxter voor de camera sta dan toen we een paar weken terug begonnen." DONDERDAG 3 SEPTEMBER 2015 Cultuur In Eigen Huis Sr Tuin is Tom te zien naast onder anderen Thomas Verhoef (links), Froukje de Both (midden) en Lodewijk Hoekstra (rechts), foto Remko de Waal/ANP Boer Tom nu echt gelukkig door Chantal Blommers Boer Tom: „Bij Eigen Huis Sr Tuin kan ik laten zien wat mijn passie is en tegelijkertijd mensen helpen." foto Remko de Waal/ANP Tom Groot boer en tuinman Eigen Huis Sr Tuin met boer Tom is van af zaterdag om 18.05 uur te zien op RTL 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29