De halve natie is zenuwachtig voor Oranje-IJsland Marcel maakt leren leuker door apps Grachtengordel is hotspot Wen er maar aan! Ï€289, (ED iJU 0 UDeStem Een kwart van de organisaties heeft een kantoor op dure toplocatie. Ongepast, oordeelt hoogleraar Theo Schuyt. Vlissingen voor niks naar Sneek In Uit Thuis Dijkshoorn topper op Groede Festival AMSTERDAM. Van het geld dat door donateurs wordt opgebracht huren sommige goede doelen sta tige grachtenpanden in het hartje van Amsterdam. Dat blijkt uit on derzoek door deze krant. Greenpeace was vorig jaar het meeste kwijt aan huur: bijna een half miljoen euro. De milieuorga nisatie verhuisde naar een hip kan toorpand aan het IJ in Amster dam. Voor ruim 2 ton liet Green peace het verbouwen en inrich ten. Ook het Aids Fonds, Plan Ne derland en het Prins Bernhard Cultuurfonds spenderen jaarlijks tonnen aan kantoorruimte. Het Aids Fonds gaf in 2014 ruim 230.000 euro uit aan de huur van twee panden aan de Keizersgracht en de Herengracht in Amsterdam. Ook Amnesty International en Hu- man Rights Watch vertoeven bin nen de grachtengordel. „Ongepast", oordeelt Theo Schuyt, hoogleraar filantropie aan de Vrije Universiteit Amsterdam. „Fondsen die afhankelijk zijn van donateurs moeten zich afvragen Greenpeace betaalde vorig jaar bijna een half miljoen euro huur en verhuisde naar een hip kantoor aan het IJ. of het nodig is om op zo'n toploca tie te zitten. Als de huisvestings kosten hoog zijn, voelt dat alsof er geld aan de strijkstok blijft han gen." De gemiddelde huurprijs in Amsterdam bedroeg vorig jaar bijna 200 euro per vierkante me ter. Het landelijk gemiddelde is 125 euro. Zelfs voor Amsterdamse begrippen zijn het Aids Fonds en Greenpeace veel kwijt: zo'n 220 eu ro per vierkante meter. De goede doelen zijn zich van geen kwaad bewust. „Ons repre sentatieve kantoor maakt succes- 'Als de huisvestings kosten hoog zijn, voelt dat alsof er geld aan de strijkstok blijft hangen' volle fondsenwerving mede moge lijk", zegt een woordvoerder van het Prins Bernhard Cultuurfonds. Brancheorganisatie VFI, waar bij alle goede doelen zijn aangeslo ten, is niet van plan om extra ei sen te stellen aan de kosten van kantoren. „Goede doelen maken hun eigen afwegingen, waarbij de kosten voor huisvesting een van de aandachtspunten is", zegt een woordvoerder van VFI. „Voor ie der goed doel kunnen de afwegin gen weer anders zijn." Niet alle goede doelen zitten in peperdure kantoren. Zo betaalt War Child, dat zich inzet voor kin deren in oorlogsgebieden, 127.000 euro voor een kantoor in een woonwijk in Amsterdam-Zuid oost. Omgerekend is dat 93 euro per vierkante meter: fors minder dan de gemiddelde huurprijs in Neder land. Het weer wordt extremer en wat blijkt: het Zeeuwse riool kan de zware regenbuien niet aan. Niks aan te doen, zeggen experts; er zal steeds vaker water op straat komen te staan. vanaf Unieke 4-daagse busreis - 70 jaar bevrijding in Berlijn! de Gelderlander PZC S Tub an t ia SNEEK. De hele dag in touw, 6oo kilometer gereisd, om aan het ein de van de dag met lege handen te staan: het overkwam de voetbal lers van VC Vlissingen gisteren. Ze reisden naar Friesland voor het uitspelen van het laatste half uur van het gestaakte bekerduel met ONS, verspeelden de vorige week opgebouwde 2-1 voorsprong en liepen door de nederlaag (3-2) een premie van 10.000 euro mis. www.effeweg.nl/wegener of bel 0529 - 46 96 67 fotoThinkstock PAGINA 6 7 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 3 september 2015 4 7° Wisselvallig 257e jaargang nr. 207 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 weerbeeld ZEELAND 5 Goed doel woont vaak duur door Peter Winterman Theo Schuyt, hoogleraar filantropie pagina 3: Liefdadigheid heeft een prijs Wateroverlast? -\ per persoon ii Tijdens dit themajaar zijn er vele herdenkingen en feestelijkheden. Berlijn is historisch gezien onlosmakelijk verbonden met de Tweede Wereldoorlog. Vier met ons 70 jaar vrijheid in Berlijn! Vertrekdata: 30 oktober, 6 november, 13 november, 27 november de Stentor i___ BRABANTS DAGBLAD Zeeland 14: Gegokt en verloren Fouten voorbehouden. Prijzen vanaf p.p. o.b.v. 2 pers. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. ^31 7 11688 5 5 5 5 30 ZEELAND 2 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1