Hannes Halldórsson wil weer Nieuwe aanvoerder van Nederlands elftal heeft 18 speelde ze wel vaker. Arjen Robben is er dan ook helemaal klaar voor. Wasmachineselfie voor Strootman Wedstrijden van de waarheid, hij Tuitert commercieel Braafheid mag niet directeur bij iSkate Europa in met Lazio Mark Tuitert gaat aan de slag bij schaatskoepel iSkate. De olym pisch kampioen gaat aan de slag als commercieel directeur van de organisatie waar onder meer Team beslist.nl, Team AfterPay, Koopjesdrogisterij.nl en de mara- thonploeg onder vallen. De nu 35-jarige Tuitert stopte in 2014 met schaatsen. Zijn grootste suc ces was op de Olympische Spe len in Vancouver. Daar won hij goud op de 1500 meter. Edson Braafheid is door Lazio Roma niet ingeschreven voor de Europa League. De Italianen moesten, net als alle andere clubs die meedoen, een lijst met 25 spelers opgeven die ze in wil len zetten. Stefan de Vrij, Ricar- do Kishna en Wesley Hoedt staan er wel op. Ook Jonathan de Guzman is door zijn club Napoli niet ingeschreven. Deze week ketste een transfer van de mid denvelder naar Bournemouth af. Alle spelers zijn al naar binnen. Als laatste blaast Ar jen Robben de af tocht op het trai ningsveld bij Quick Boys. Hij wil nog even een paar minuten voor zichzelf, op deze laatste dag voor de grote af spraak tegen IJsland. Even een paar keer aanzetten en dribbelen met de bal. Een paar schijnbewegingen oefenen. Kort versnellen nog. Daarna rekken en strekken en hup, naar de klaar staande bus. Wedstrijden van de waarheid, Robben speelde er al veel in zijn carrière. „Maar deze had ik al we ken geleden in mijn agenda staan", brengt hij toch iets van een gradatie aan. Van Louis van Gaal leerde hij hoe je de voorbe reiding op zo'n kraker doet. „Louis heeft daar een mooi woord voor: imagineren. Bepaal de spelsituaties en acties neem je in gedachten alvast door." Iemand merkt op: „Als je ken nelijk alles al hebt doorgenomen, vertel dan ook de afloop maar. Gaan we winnen?" Robben, ge vat: „Ik was nog niet tot de 90ste minuut gekomen." Dan serieu zer: „In je hoofd win je zulke wedstrijden natuurlijk altijd. En ik moet zeggen: Dat vertrouwen heb ik ook in het echt." Wilhelmus Het wordt zijn 87ste interland. Let als kijker alvast maar op Rob ben tijdens de volksliederen. Nie mand bij Oranje zingt altijd zo in tens het Wilhelmus mee. Samen met Dirk Kuyt was hij tot voor kort onze meest gepassioneerde international. Nu heeft Robben het rijk alleen. Hoe de wedstrijd vanavond moet gaan lopen is voor hem duidelijk. „Ik heb de beelden van de heenwedstrijd te ruggezien. Toen stond ik inder daad veel te geïsoleerd bij de zij lijn. Maar we hebben twéé vleu gels. Als er dit keer ook over links genoeg dreiging is, dan wint ons spel aan variatie. Dan wordt het al makkelijker voor mij. IJsland mag nooit de tijd krijgen om een driedubbele dekking te forme ren. Dat is cruciaal." Op die andere flank speelt Memphis. Ook op hem is de druk ineens maximaal. Maandag avond, tijdens de eerste training, liep Robben alvast een eindje op met zijn natuurlijke opvolger. Beetje praten, beetje dollen. Over dat hij de nieuwe aanvoerder is, doet Robben liever niet gewich tig. Of zijn contact met Blind an ders is dan met Guus Hiddink hiervoor? Weer een kwinkslag: „Ja, ik heb de opstelling gemaakt dit keer. En Danny is het ermee eens." Uitgesproken ideeën Maar toch: wie Robben kent, weet dat hij uitgesproken ideeën heeft. Het systeem van het WK paste hem als gegoten. IJsland-thuis is er de wedstrijd niet naar om 5-3-2 te spelen. Maar hij zal dat concept nooit weggooien voor de nabije toe komst. Want Robben heeft nog grote plannen met Oranje. Het EK van 2016 hoeft voor zijn ge voel nog niet het eindstation te zijn. Een WK in 2018 in Rusland meemaken, als 34-jarige, dat zou het ultieme afscheid zijn. Maar dat is allemaal nog ver weg. Eerst maar eens deze klus klaren. Winnen van IJsland en daarna zondag ook van Turkije. Falen is geen optie meer. Daarom belooft hij een avond vol passie en vuur. „We zijn goed, maar tot de beste landen van de wereld be hoort Nederland niet meer", zegt Robben. „Maar dat was op het WK ook al zo, toch haalden we daar de laatste vier. Ik heb deze week genoeg goeie dingen gezien om met vertrouwen deze wed strijd in te gaan. Hoe er is ge traind, daaraan zie je dat ieder een doorheeft wat er moet gebeu ren. Volgens mij zijn we zelfs zo scherp met dat we moeten oppas sen dat het niet té enthousiast wordt in het veld." Moetko nieuwe voorman van Russische bond De Russische minis ter van Sport Vitali Moetko is aangesteld als president van de Russische voetbal bond. De 56-jarige politicus was de eni ge gegadigde. Hij is opvolger van Nikolai Tolstitsj, die eind mei werd wegge stemd bij de bond. Adebayor blijft bij Spurs na advies pastoor Emmanuel Adebayor (31) heeft op advies van zijn pastoor geen nieuwe club uit gekozen. De spits van Tottenham Hots pur kon naar Aston Villa en West Ham United maar hield een overgang af, om dat hij 'een teken van God' nodig had. Sintnicolaas gehinderd door ontsteking De blessure van tien kamper Eelco Sintni colaas valt mee. Een MRI-scan bracht slechts een ontste king op de rand van het hielbot en het kapsel aan het licht. Medicijnen en rust moeten uitkomst bie den. De atleet gaf op bij de WK in Peking. Waarom zou hij ook? De doelman van NEC is een sleutelfiguur in de EK-kwalificatiereeks van IJsland. Met Hannes Halldórsson (31) als sluitpost leiden de Scandinaviërs de groep met topfavoriet Neder land. De basis ligt in krachtpatser voetbal. Een solide defensie en on gekende geestdrift. Maar het gat is wel mooi vijf punten. Geen won der dus dat het eiland van rots, ijs en lava op zijn kop staat. Een dwergstaat droomt van een mooie voetbalzomer in Frankrijk. „Echt het hele land leeft met ons mee", vertelt Hannes Halldórsson enthousiast. „IJsland heeft op mondiaal niveau nooit een rol van betekenis gespeeld. Maar dit is een bijzondere lich ting. Een generatie vol kwaliteit. Voor IJsland kan een sprookje wer kelijkheid worden. Dat alleen al is sensationeel." In de Scandinavische saga is Halldórsson een held. Hij heeft zich opgewerkt uit de krochten van het IJslandse voetbal en is nu al vier jaar de onbetwiste num mer 1 op het eiland. In deze kwali ficatie overlegt hij ook vier clean sheets. De keeper van het beschei den NEC vormt vanavond het laat ste, lastige, obstakel naar succes 'Ik heb in eredivisie zeker geblunderd, maar laat me daardoor echt niet uit mijn evenwicht brengen' voor Oranje. „Ik zit voor de wedstrijd heus wel met gezonde spanning in de kleedkamer", stelt Halldórsson. „Ik sta voor het eerst in mijn le ven in een stadion met vijftigdui- Sport SCHAATSEN VOETBAL door Maarten Wijffels Arjen Robben heeft de interland tegen IJsland, zijn 87ste, al weken in zijn agenda staan. „Ik heb de opstel ling gemaakt dit keer. En Danny is het ermee eens." foto Pim Ras AS Roma steunt de voor de derde keer in anderhalfjaar aan zijn knie geopereerde Kevin Strootman met een originele oproep. De club vraagt aan de supporters om voor hem een selfie te maken met een wasmachine. Net als vele Roma-fans poseerde ook trainer Rudi Garcia. Hij bedacht Strootmans bijnaam lavatrice, oftewel wasmachine. „Op het middenveld schoont hij alles op", aldus de Fransman. VOETBAL VOETBAL ATLETIEK door Lex Lammers AMSTERDAM. De lach in de lobby van het luxueuze hotel Okura in Amsterdam is veelzeggend. De tita nenstrijd met wereldmacht Oranje staat weliswaar voor de deur, maar van stress of spanning is niets te merken. Hannes Halldórsson is een IJslands ijskonijn. Onverschrokken zit hij daar. Stoïcijns en fier. Deze Viking kent geen angst. Hannes Halldórsson IJsland-doelman Hannes Halldórsson kent geen angst in de Arena. „Oranje moet mijn zwakke plekken eerst maar eens zien te vinden." foto ANP Robben belooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18