Juf krijgt slaag van ouders in haar eigen lokaal Gratis festivals niet eerlijk: vaak veel minder publiek dan gemeld 12 gewonden na narde klap NIEUWS 7 K00PJEDEAL.nl) dagaanbiedingen van vandaag 2 september 29,95 49,95 vi ZWAAR BUSONGELUK De kleuter was net begonnen in groep 1 van de Haagse Annie M.G. Schmidtschool. Het kind verscheen afgelopen vrijdag niet op school, maar was niet ziek ge meld. „Op maandag was de leer ling ook niet op school, maar de ouders stonden tijdens de pauze wel opeens in de speelhal", ver telt Rubi Hendriks, directeur van de school in het Haagse Sta tenkwartier. De juf vroeg hen of hun kind ziek was. Dat bleek niet het ge val. Wat er wel aan de hand was, wilden de ouders haar pas in de klas vertellen. „Eenmaal in het lo kaal begon de vader haar te slaan, terwijl de moeder aan haar haren trok", zegt Hendriks. Niemand had iets in de gaten. Tijdens de middagpauze aten de meeste kinderen thuis of speel den met de overblijfouders op het schoolplein. Nadat de vader en moeder vertrokken, haastte de juf zich naar haar collega's, die 112 belden. Hendriks: „Twin tig minuten later werden de ouders opgepakt." De politie onderzoekt de mis handeling. De moeder is vrijgela ten, maar nog wel verdachte in de zaak, de vader zat gisteroch tend nog vast. Naar de reden van de mishandeling kan de schooldi recteur slechts gissen. Zover Hen driks weet zijn er in die korte tijd dat de kleuter op school zat, geen incidenten voorgevallen. Het kind van de verdachten is hangende het onderzoek ge schorst en heeft een schoolplein verbod. „Het kind kan er natuur lijk niets aan doen", benadrukt de directeur. Voorlopig blijft de juf thuis om zowel 'geestelijk als lichamelijk' tot rust te komen. Ze krijgt volgens Hendriks 'alle steun die ze nodig heeft'. Het in cident is met de leerlingen be sproken en ook hun ouders zijn geïnformeerd. Hendriks is woe dend over de manier waarop de ouders met haar leerkracht zijn omgegaan. „Een vrouw die altijd 'Eenmaal binnen begon de vader haar te slaan, terwijl de moeder aan haar haren trok' bezig is om kinderen zo goed mogelijk les te geven, wordt aan getast in haar gevoel van veilig- heid.Dit mag nooit meer gebeu ren." Ook de onderwijsbonden reageren geschokt op het inci dent. „Verschrikkelijk dat zoiets gebeurt. Dit tolereren we niet op straat, maar zéker niet in een school", zegt Joany Krijt, voorzit ter van CNV Onderwijs. Het incident in Den Haag staat niet op zichzelf. Zo werd in maart van dit jaar een lerares uit Zwolle door een moeder bij haar keel gegrepen, waardoor zij be wusteloos raakte. De 33-jarige moeder werd twee weken terug veroordeeld tot 60 uur taakstraf Volgens onderzoek van CNV On derwijs uit 2014 wordt 2 procent van de leraren geconfronteerd met geweld door ouders. Dat ge tal is sinds 2009 gelijk gebleven. Het ontbreekt echter aan landelij ke gegevens. Volgens Van Rijn zijn de commer ciële belangen zo groot geworden, dat bezoekersaantallen structureel mooier worden voorgesteld dan ze in werkelijkheid zijn. Hij deed onderzoek naar het meten van bezoekersaantallen van gratis toegankelijke, grote pu blieksevenementen en kwam tot de ontluisterende conclusie dat sinds organisatoren de bezoekers aantallen zelf vaststellen, ze er structureel 30 tot 40 procent bo venop gooien. „Dat is puur een marketingverhaal. Voor een spon sor is een evenement met 130.000 bezoekers natuurlijk interessanter dan met 80.000 bezoekers." Voor heen telde de politie het aantal be zoekers. Willem Westermann van de Vereniging voor Evenementen Ma kers (WEM) schetst een vergelijk baar beeld. „Er wordt bij grote eve nementen enorm gesjoemeld met bezoekersaantallen. Dat is zo ge groeid. Iedere nieuwe editie mag vooral niet minder publiek trek ken dan de vorige. Een hoge note ring op de ranglijst met bezoekers aantallen is heel belangrijk voor veel organisatoren." 'Sinds organisatoren de bezoekersaantallen zelf vaststellen gooien ze er structureel 30 tot 40 procent bovenop' Volgens Westermann, die leiding geeft aan het kenniscentrum van branchevereniging WEM, wor den de bezoekersaantallen vooral rooskleuriger voorgesteld vanwe ge de sponsorgelden. „Een bedrijf sponsort een evenement vanwege de positieve pr. Is de pr minder po sitief, bijvoorbeeld omdat er min der bezoekers zijn geweest, dan vindt een sponsor dat minder leuk. Sponsoren houd je tevreden met blije berichten", licht Wester mann toe. Onlangs ontstond er twijfel over het bezoekersaantal van bui tenfestival Deventer op Stelten. Volgens de organisatie trok het driedaagse theaterspektakel vorig jaar 140.000 bezoekers. Na analyse uitgevoerd door het Amsterdamse onderzoeksbureau Decisio van da ta van telefoonprovider Vodafone bleken die aantallen een stuk la ger te liggen. De onderzoekers kwamen op een aantal van hoog uit 85.000 bezoekers, en dat zou volgens Decisio zelfs nog lager kunnen liggen. Calvin Klein Boxershorts Mr. Safe draadloze IP-camera Slechts Slechts WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2015 IVcrbandkoffer ROTTERDAM. Twaalf mensen raakten gewond toen een stadsbus zich gistermorgen in een kan toorgebouw in Rotterdam-Zuid boorde. De chauf- feuse (57) was onwel geworden. Thomas Ahsman (18) had de bus in eerste instantie gemist. „Een vriend die wel in de bus zat, kreeg de chauffeuse zo ver dat ze op me wachtte." Als passagier merk te hij ineens hoe de bus met onverminderde snel heid op een grote kruising afreed. „Opeens riep ie mand 'ze is onwel geworden'." De bus kwam met een harde klap tot stilstand tegen de gevel van een gebouw. Negen gewonden zijn naar het zie kenhuis gebracht, de chauffeuse is er het slechtst aan toe. Drie andere gewonden zijn ter plaatse be handeld. foto Flashphoto NL door Anouk Mentink en Koen Voskuil DEN HAAG. Een kleuterjuf van de Haagse Annie M.G. Schmidt- school is mishandeld door ouders van een leerling uit haar klas. De politie heeft de vader en moeder opgepakt en verhoord, hun kind is niet meer welkom op school. De getroffen leerkracht zit ge schrokken thuis met verwondin gen aan hoofd en gezicht. Rubi Hendriks schooldirecteur door Paolo Laconi BREDA. Er wordt volop gesjoemeld met bezoekersaantallen van grote publieksevenementen. Die trekken in werkelijkheid fors minder pu bliek dan de organisatoren naar bui ten toe communiceren. Dat stelt Maarten van Rijn, docent Evene- mentenlogistiek aan de Hoge school voor Toerisme in Breda. Maarten van Rijn onderzoeker Perfecte pasvorm en draagcomfort Krimpt niet, zelfs na vele wasbeurten Keuze uit 3 x zwart of zwart+wit+grijs v Uiteraard 100% Origineel Webwinkel KEUR Beveilig je huis, eigendommen en gezin v' Camera kan op afstand draaien en kantelen Plug Play: eenvoudige installatie GRATIS Android en iOS app Adviesprijs 59,95 Adviesprijs 169,95 Korting U bespaart 50% 30,00 Korting U bespaart 71% 120,00 BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL OP WWW.KOOPJEDEAL.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7