Tegen zeg je geen nee' 6 NIEUWS Ze stond net bij Elle aan het roer, maar nu is Hilmar Mulder de nieuwe baas van 'Grande Dame1 Libelle. Ze bezit 101 paar schoenen, 85 tas sen, 39 rokken en 21 jeans. Daarnaast was ze vaak langs de catwalks van gro te modeshows te vinden. Kort om: Hilmar Mulder (47) - eerder baas van glossy's Elle, Grazia en Cosmopolitan - is een mode beest pur sang. Iemand die fana tiek vertelt over haar afschuw van de legging en de opmars van de witte Birckenstock. Maar ook iemand die niet zo nodig front row hoeft te zitten: „Ik ben niet zo'n diva, de status van die stoel interesseert mij niet." Ze overweegt nu of ze cold tur key gaat afkicken van het fashion- circuit of er af en toe nog met één teen in blijft staan. Want van af 1 oktober staat Mulder, als op volger van Franska Stuy, aan het roer van Libelle. Met haar 81 jaar en ruim 350.000 abonnees niet al leen de Grande Dame van de Ne derlandse damestijdschriften. Maar ook een monument dat nog altijd kampt met het imago mut senblad vol breipatronen en ser viezen. „De modewereld heeft met verba zing gereageerd. Maar uitgever Sa- noma vroeg mij. Dan zeg je geen nee. Libelle is één van de bekend ste en grootste mediamerken van Nederland, het blad der bladen dat iedereen kent, een magazine met een enorme traditie. Super cool om dat te gaan leiden, hoe wel de timing niet optimaal is: ik zat nog niet lang bij Elle en vond het moeilijk om zo snel te ver trekken. Alleen: zo'n kans komt maar een keer voorbij." „Hoezo? Ik houd inderdaad van mode en trends, maar ook van tuinieren en koken. Ik eet liever een bal gehakt van mijn man dan sushi. Ik ben moeder van twee kinderen dus verdiep me sowie so in huis-tuin-en-keuken-pro- blemen. Bovendien hebben voor oordelen niets met de realiteit te maken: Libelle is een eigentijds blad waar een breed scala aan on derwerpen aan de orde kan ko men. Van zwaardere thema's tot mode. Zowel Doutzen als Mark Rutte als wetenschappers en schrijvers kunnen op de pagina's staan. Mijn gedroomde covermo del zou Maxima zijn, geportret teerd door een Libelle-fotograaf. Of golden girl Dafne Schippers, zij heeft ook die frisse uitstra ling." „Mensen met vooroordelen heb ben vaak het blad niet eens inge- keken. Ik laat hen liever denken wat ze willen denken dan dat ik in hen energie en moeite ga ste ken. Onze trouwe lezeres, volgers en de bezoekers van ons evene menten weten wel beter." „Het is nog heel pril om daar nu over te beginnen. Een van de speerpunten zal in elk geval digi taal worden. De bladenmarkt staat gigantisch onder druk en mijn overtuiging is dat je online de grootste kansen hebt. Daar wil ik stoeien met het merk en nieuwe, jongere lezeressen berei ken. Verder zou ik wel meer bui ten de lijntjes willen kleuren." „Ik ken de exacte cijfers niet, maar er is sprake van een gesta ge, lichte daling. Mijn ambitie is om die te stoppen en zelfs om te buigen naar een stijging. Het onli ne-platform kan daarbij helpen." „Daar ga ik niets aan verande ren." „Ik ga voor een vijfsterrenhotel als ik moet kiezen tussen deze twee maar nog liever zit ik in sfeervolle Franse gite zoals afgelo pen zomer." „Ik ga voor Humberto Tan vanwe ge de kijkcijfers en de gezellig heid." Libelle door Annemart van Rhee Waarom verruilde Mulder al na een jaar het hoofdredacteurschap van El le voor dat van Libelle? Ben je niet veel te hip voor Libelle? Ga je nog iets doen aan die hardnek kige vooroordelen? 40 Libelle toont in het blad vaak modellen met maatje 40. „Daar ga ik niets aan veranderen." Staan er veranderingen op stapel? Hoe gaat het met de oplage van Li belle? In de modewereld is size 0 het ide aal, Libelle schotelt ons ook maatje 40 voor. Blijf jij dat doen? Vijfsterrenhotel of tent? Humberto Tan of Jeroen Pauw?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6