Liesbeth Kole is als verenigingsadviseur een 12 Anne Terpstra wordt vijfde op WK mountainbike eliminator Liesbeth Kole werkt al 26 jaar voor de KNVB. 'Het persoonlijke contact was de laatste jaren minder en dat willen we nu terugbrengen'. H 4 Wit Anne Terpstra is vijfde gewor den op het WK mountainbike eliminator in Vallnord (Andor ra). De 24-jarige mountainbike ster doorstond succesvol de kwa lificatieronde en de kwartfinale, maar strandde in de halve finale. In de kleine finale stelde ze ech ter orde op zaken, waardoor ze vijfde werd. Voordat de deelneemsters recht streeks met elkaar geconfron teerd werden, moesten ze eerst solo het korte parcours afleggen. In die kwalificatieronde was de Italiaanse Anna Oberparleiter de snelste. De zilveren medaillist van het EK legde het circuit in 1 WHS bekert verder na derde winst De voetballers van WHS werden gisteravond poulewinnaar in de districtsbeker door een 5-2-zege op BSC. Eerder werden Waspik en Kruiningen al verslagen door de Thoolse ploeg. Trainer Ro meo van Aerde was tevreden. „We hebben ruim een uur heel goed gevoetbald." De goals kwa men van Sander op 't Hof, André Wessels, Arvin de Witte, Peter Hage en Tom Vroegop. minuut en 40 seconden af. Anne Terpstra werd in die ronde acht ste op bijna zes seconden achter stand. Dat was voldoende voor de volgende ronde. In de kwartfinale kwam Terpstra onder meer de in vorm verkeren de Oberparleiter tegen. Ze liet zich niet van de wijs brengen en kwam als eerste over de streep. Terpstra finishte in die halve fi nale als vierde, waardoor ze haar medaillekansen in rook zag op gaan. De mountainbikester uit Goes nam vervolgens in de klei ne finale sportieve revanche en legde zo beslag op een verdien stelijke vijfde plaats. Rillandia sluit af met half dozijn goals De voetballers van Rillandia heb ben het bekertoernooi gistera vond afgesloten met een 6-o-overwinning op Kwaden- damme. Stephan de Leeuw nam de helft van de Rillandse produc tie voor zijn rekening. De andere goals waren van Arjan Koop- mans, Ali Gunes en Jan Min- naard. Beide ploegen zijn uitge- bekerd, omdat Meto poulewin naar is geworden. Corné de Koning plaatst zich voor WK-finale roeien én voor Paralympics 2016 in Rio Parasporter Corné de Koning uit Goes is gisteren bij het WK roeien doorgedrongen tot de finale. Met zijn partner Esther van der Loos werd hij in de herkansingen in het Franse Aiguebelette tweede. Dat volstond voor een plek in de finale, die vrijdag wordt gevaren. Met die plaats heeft hij ook vol daan aan de kwalificatie-eis voor de Paralympics, volgend jaar in Rio. Bij de herkansing, waarin ook Japan, Rusland, Frankrijk en Israel uitkwamen, noteerden De Koning sport kort en Van der Loos in de TA mixed double skulls een tijd van 4.17,48 minuten over de 1000 meter. De overwinning ging naar Frankrijk: 4.14,83. Over drie dagen trappen de Zeeuwse voetbal clubs af in de competitie. In de aanloop vol gen extra verhalen als warming-up voor de competitiestart. Vandaag deel 2. Liesbeth Kole vertelt over haar werk als vereningsadviseur binnen de voetbalbond. Een star lichaam dat in een ivoren toren zit. Liesbeth Ko le kent de bedenkingen te gen de KNVB. Ze werkt al 26 jaar bij de voetbalbond en heeft de laatste jaren ge merkt dat de beeldvorming tamelijk ne gatief is geworden. „Terwijl we toch al tijd proberen om er voor de clubs en de leden te zijn", zegt ze. Natuurlijk. Vroeger was alles anders. Toen kende het amateurvoetbal tal van afdelingen, lekker dichtbij huis. In Zee land resideerde de voetbalbond op het Molenwater in Middelburg. Wie een pro bleem had, liep binnen en binnen de kortste keren was het geregeld. Daarna gingen de afdelingen op in districten en verhuisde het kantoor naar Breda. De Zeeuwse voetbalwereld moest er aan wennen. Het werd als ver weg ervaren. Sinds deze zomer heeft het district Zuid 1, waartoe Zeeland behoort, zijn intrek in het stadion van PSV genomen. Het is het gevolg van een nieuwe reorganisatie en dus is de afstand nog groter geworden. „Of we nu in Zeist, Breda, Eindhoven of Middelburg zitten, dat hoeft niks uit te maken", oordeelt Kole. „Oké, het per soonlijke contact was de laatste jaren minder en dat willen we nu terugbren gen. De KNVB komt weer naar de men sen toe." Liesbeth Kole, afkomstig uit Middel burg, heeft alle stormen doorstaan en is 26 jaar later nog altijd werkzaam voor de KNVB. Ze begon in Middelburg, werd juli 1996 de secretaresse van de toenmali ge districtsmanager Wim Jagt en in 2001 werd ze benoemd tot management-assis- tente. Nu de bond echter niet langer werkt met managers, is haar functie ko men te vervallen en werd het tijd voor iets anders. Op haar visitekaartje staat sinds enkele maanden verenigingsadvi seur. „Ik ben het aanspreekpunt voor de clubs", legt ze uit. „Eigenlijk is de cirkel weer rond. Het Zeeuws meisje, ja zo word ik genoemd op kantoor, is terug waar ze begon." Zodra dit seizoen de bal begon te rol len, trok ook Kole de stoute schoenen aan. Al menige club werd vereerd met een bezoekje en ook bij wedstrijden liet ze haar gezicht zien. Meewarige en ver baasde blikken vielen haar ten deel. 'Wat kom je doen', riep een bestuurder laatst. 'Kom je ons controleren, zei een ander. „Ik kom niemand controleren", zegt Ko le. „Ik fungeer als de bindende factor en ik ben oprecht geïnteresseerd. Ik merk nu al dat dat ook op prijs wordt gesteld. Als er bijvoorbeeld gedoe is rond de spe- lerspassen, word ik gebeld. Soms moet ik dingen doorspelen naar de afdelingen die zich ermee bezighouden. Ik kan niet overal meteen een passend antwoord op geven, maar het gaat erom dat er een luis terend oor is, dat de problematiek wordt erkend en dat we samen de problemen oplossen. De clubs en de KNVB hebben elkaar nodig." Geen kantoortijden Naast Zeeland is ze ook actiefin West-Brabant, oftewel 144 verenigingen ressorteren onder haar. „Ik wil mijn ge zicht overal laten zien, al kan ik in één seizoen waarschijnlijk niet alle clubs één op één bezoeken. Maar ze kunnen me al tijd bellen, ik heb geen kantoortijden van negen tot vijf meer. Ik ben twenty - four seven bereikbaar, wat natuurlijk niet wil zeggen dat ik altijd de telefoon kan opnemen, maar ik bel altijd terug." Ze krijgt met de meest uiteenlopende zaken te maken. Van krimp tot competi tiezaken; van accommodaties tot scheids- rechterszaken. „Zeeuws-Vlaanderen is een krimpregio en daar wordt gekeken naar samenwerkingsverbanden bij de jeugd. Op die manier kunnen er wellicht toch elftallen op de been worden ge bracht. Dan ga je met elkaar kijken wat haalbaar is. Ik ben in zulke gevallen de vraagbaak. Elke club is uniek. Wat bij de 'De clubs en de KNVB hebben elkaar nodig.' Sport sport@pzc.nl VALLNORD SINT-ANNALAND AICUEBELETTE RILLAND SLUIS Zwintriathlon in no time volgeboekt Sluis fungeert morgen wederom als decor van de Generali Zwin triathlon. Het evene ment wordt voor de zeventiende keer ge houden. Het openings onderdeel zwemmen vindt plaats in Sluis (kanaal Sluis-Brugge), het onderdeel wielren nen voor het grootste gedeelte op grondge bied van de gemeente Sluis en de afsluitende tien kilometer hardlo pen op de Zeedijk in Knokke. Dat de Zwin triathlon in trek is, bleek bij de inschrij ving. Binnen een tijds bestek van minder dan tien minuten was het maximum van 1100 deelnemers, overwegend Belgische triatleten, bereikt. BROUWERSDAM WK Kona One Vandaag start het we reldkampioenschap van de ISAF-klasse Ko na One op het zeil- surfcentrum Brouwers- dam. Zeventig deelne mers zullen tot en met zondag strijden strijden tijdens dit tiende WK. Kona One is een van de snelst groeiende windsurfklassen we reldwijd, zowel jonge talenten als ervaren surfers met internatio nale carrières zijn ac tief in deze klassen. Het is een one-design- klasse waar iedereen op hetzelfde soort ma teriaal vaart, een zeil voor alle surfcondi- ties. Verschil in ge wicht wordt gecom penseerd door de zeil- grootte. De KNVB komt door Jan Dagevos Liesbeth Kole Verenigings adviseur ING r* Mick De Pessemier legt aan namens Hoek voor een doelpoging. Hij wordt in de rug gesteund door zijn ploegge noot Bjarne de Vreeze. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60