'De school groeit, maar kwaliteit verandert niet' Extra celstraf voor negeren gebiedsverbod 1 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Boerenlanddag met kramen, tractoren en streekproducten Het geheim van gin-tonic t" 'We hebben voor de vakantie wel twintig of dertig gesprekken gevoerd met nieuwe ouders' In de regio Scouting verkoopt spullen voor clubhuis Golfclinics bij Boerderij Molenberg Ronnie Snipperdag speelt blues en rock Mijn dorp, mijn stad 5 vragen aan Cindy te Ron de, directeur van Radar- school Onder de Wieken in Burgh-Haamstede. Basisschool Onder de Wieken in Burgh-Haamstede startte dit jaar met 113 leerlingen. Vorig jaar wa ren dat er 98. Een bijzondere stij ging in een krimpregio. door Mariska den Hartog oe komt het dat Hhet leerlingenaan tal zo is toegeno men? „Dit schooljaar hebben we er in bijna alle groepen nieuwe leerlingen bij gekregen. Soms zijn het leerlingen van wie de gezinssituatie is veranderd, bij voorbeeld doordat ouders geschei den zijn. Soms komt het door een verhuizing naar Burgh-Haamste de. Ook zijn er leerlingen die vo rig jaar nog op andere, inmiddels gesloten scholen in de regio zaten. We hebben voor de vakantie wel twintig of dertig gesprekken ge voerd met nieuwe ouders. Heel leuk en bijzonder om mee te ma ken dat ze voor onze school geko zen hebben." Is er vanwege het groeiend aantal leerlingen dan ook een leerkracht bij gekomen? „Nee, er is geen leerkracht bij ge komen. Wel hebben we de moge lijkheid gecreëerd om groepen te splitsen. We hebben vier gecombi neerde groepen; groep t en 2 zit ten samen, groep 3 en 4, groep 5 en 6 en groep 7 en 8. De kleuter groep splitsen we niet, bij de an dere groepen doen we dat op ver schillende dagen in de week wel." Kun je met die gecombineerde groe pen nog wel dezelfde kwaliteit van onderwijs bieden? Grotere groepen kunnen ten koste gaan van de indivi duele aandacht voor kinderen. „De kwaliteit van ons onderwijs verandert niet. Wij willen alle kin deren op school kennen en voor ze zorgen. Daar doen we ons best voor en dat blijft hetzelfde. Er wordt bij ons al lang gedifferen tieerde instructie gegeven, de leer krachten zijn het gewend en ze kunnen het. Ook de kinderen we ten niet beter." Is het wel eens een punt voor ouders, de gecombineerde klassen? „Nee, eigenlijk niet. Ze zijn het vaak zelfs gewend vanuit hun ei gen jeugd. Toen hadden ze daar ook al mee te maken. Bij de rond leiding komt het altijd ter sprake en ouders vinden het geen pro bleem." Nu zijn jullie gegroeid, onder meer door de sluiting van andere scholen. Maar wat zijn de verwachtingen voor de langere termijn? „We hebben jarenlang rond de honderd leerlingen gezeten. Groep 8 telt nu 21 leerlingen, dat zijn er heel wat als ze van school gaan. Maar de andere groepen zijn wat kleiner, dus wat je dan ver liest aan de bovenkant, komt er aan de onderkant wel weer bij. We hopen dat aantal van rond de honderd vast te kunnen houden. Dat ouders voor Onder de Wie ken kiezen en we nu zelfs zo groeien is iets waar wij allemaal erg trots op zijn." MIDDELBURG. Twee Vlissingers moesten gisteren voor de politie rechter in Middelburg verschijnen wegens overtreding van een ge biedsverbod. Die overtreding zorgde ervoor dat de Vlissinger M.C. twee we ken extra in de cel moet blijven. Politierechter K. de Jager besliste gisteren dat M.C. ondanks een dui delijke waarschuwing toch op 1 juni ten onrechte door het cen trum van Vlissingen liep. Hij had het gebiedsverbod ge kregen omdat hij betrokken was bij een mishandeling. Daarvoor is de Vlissinger veroordeeld tot een celstraf van zes maanden. Maar voor die veroordeling zagen agen ten hem door de Spuistraat lopen. Terwijl hij volgens de officier van justitie wel degelijk wist dat hij daar niet mocht zijn. Vlissinger R.B. zou op 2 juni door de Glacisstraat hebben gelo pen, terwijl hij van de gemeente niet in het centrum mocht komen wegens overlast. Hij is eerder ver oordeeld tot een celstraf van twee maanden omdat hij in mei en juni al vier keer dat gebiedsverbod overtrad. Daarom eiste de officier van justitie gisteren alleen maar een week voorwaardelijke celstraf. Politierechter De Jager vond dat nog te veel en besliste dat de man wel schuldig is, maar geen straf krijgt. BRUINISSE Scouting Bruinisse houdt zater dag haar jaarlijkse rommelmarkt en braderie op het Kerkplein van het dorp. Alle scouts zullen hier hun eigen of ingezamelde tweede hands spulletjes aanbieden. De rommelmarkt wordt gehouden van 09.30-12.00 uur. De opbrengt van de rommel markt wordt gebruikt voor het in richten van het nieuwe clubhuis. Appartement Duinkonijn in Burgh-Haamstede is winnaar geworden van de Eropuit in Eigen Land Prijs 2014-2015 in de categorie Appartement. Bezoekers konden hun stem uitbrengen op de website van eropuitineigenland.nl. De prijs is voor de vierde keer uitgereikt. BURGH-HAAMSTEDE Bij boerderij Molenberg aan de Hogeweg 53 in Burgh-Haamstede worden zaterdag twee gratis golf clinics gegeven: een om 10.00 en en om 11.00 uur. De clinics duren een uur en hierin wordt de basis van het golfspel geleerd. Van tevoren aanmelden via info@boerderijmolenberg.nl of telefonisch bij Marcel Willemse: 06-51662358. ZONNEMAIRE Zanger en gitarist Ronnie Snip perdag treedt zaterdag op in Café Bommenede in Zonnemaire. Hij speelt blues en 'rock 'n roll-ach- tige' muziek. Sinds het uitbren gen van zijn album 'the sinner' is hij het pad ingeslagen van de Amerikaanse muziek, maar ook het Nederlandstalige lied komt aan bod. Het optreden is vanaf 21.00 uur. Het café is aan de Dijk van Bommenede 50. De toegang is gratis. GOEDEREEDE Havenconcert Vanaf een ponton in de haven van Goedere ede klinkt zaterdag vanaf 19.30 uur het Ha venconcert. Vanaf 19.00 uur start het voorprogramma met Jan Bezuijen op het ca rillon. De Koninklijke Fanfare Apollo opent het con cert met drie stukken, Vriendschap Apollo Mars, Lord Tullamore en Czardas. Het programma wordt vervolgd met Suzanne Jalink, Anouk Vinders en Jennifer Ravestein als de Ukaladies. Zij be geleiden zichzelf op de ukulele. OUDDORP De Koninklijke Fanfare Apollo speelt vervol gens verschillende her kenbare melodieën, met medewerking van verschillende solisten, zoals pianiste Nadia Rutkovska en Kobus Prins op de marimba en vibrafoon. Er wor den onder andere een Glenn Miller Medley, Rum en Coca Cola, Boogiewoogie bugle boy en een Bevrijdings medley gespeeld. SCHARENDIJKE Bingo-avond Stichting D'Antilopen houdt vrijdag een bin go-avond in De Hoek steen in Scharendijke. Deze begint om 19.30 uur. De bingokaarten kosten per stuk 50 cent en er worden ze ven rondes gespeeld. ZIERIKZEE Nieuwe expositie In Cornelia Allevo in Zierikzee is tot eind november een exposi tie te zien van Annie Roggeveen. Haar werk omvat schilderijen met verschillende thema's. Het centrum van Ouddorp staat zaterdag in het teken van een Boe renlanddag. De agrarische sector staat centraal. Naast diverse kra men met agrarische producten zo als aardappelen, sjalotten, kalebas sen, bloemen en kaas zijn er ook vele andere kramen te zien met artikelen verwant aan de land bouwsector. De officiële opening van deze door de Stichting Pro motie Kop van Goeree georgani seerde dag zal verricht worden door de waarnemend burgemees ter Lokker van de gemeente Goe- ree-Overflakkee om 10.15 uur. Rondom de markt, voorzien van een diversiteit aan producten, worden verschillende activiteiten georganiseerd. Zo zijn er excur sies waarbij bezoekers op een plat te wagen langs diverse landerijen worden gereden en ook langs mo len de Zwaan. ZIERIKZEE. Met komkommer, limoen of munt: datje gin-tonic op veel manieren kunt drinken, ondervonden deelnemers aan de proeverij bij World of Drinks in Zierikzee gisteren. Daar deed Sander Nolen van Fe- ver-Tree gin-tonic geheimen uit de doeken, foto Dirk-Jan Gjeltema tips? mail naar redactie@pzc.nl BROUWERSHAVEN Haven Den Osse, 13.30 uur en 15.30 uur: Rondvaart Grevelingen, rede rij Zeeland; BRUINISSE Brusea Visserijmu seum en Oudheid kamer; Expositie Schilderijen Annie Scheermeijer; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drumband; Her vormde Kerk, 20.00 uur: Concert Delta Quintet; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 18.30 uur: Mosseldiner; DREISCHOR De Kleine Schorre, 15.00-17.00 uur: Wijnproeverij en rondleiding; ELLEMEET Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljar ten; NIEUWERKERK Camping Boeren- rust, tussen 11.00 en 20.00 uur: Speu ren in het maïs- doolhof; NOORDGOUWE Dorpshuis,18.30: Repetitie Muziek vereniging Con Amore; 20.00 uur Badmintonavond; OUDDORP Inspiratiecentrum Grevelingen, 10.00 uur: Workshop schilderen en foto graferen; 14.00 uur: Kinderwork shop mozaïek; Port Zélande, 12.00 uur: Rondvaart Rederij Denick; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; RENESSE Blikmuseum de Blikvan- ger:i4.oo-i7.oo uur: Verkoopexpo sitie miniatuurwin keltjes; Centrum, 8.00 uur: Seizoen weekmarkt; 10.00 uur: Torenbeklim ming Jacobuskerk; SEROOSKERKE Kerk, 13.00-17.00 uur: Openstelling; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling mi niatuur- en spiona- gecamera's; 14.00 uur: Fototour o.l.v. Leen Koper; FIZI, 14.00 uur: Apen streken; Sint Lie- vensmonstertoren, 10.00-17.00 uur: Expositie Silhouet ten tegen het licht en beklimming to ren, Expositie Vloedlagen in de zeereep;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57