&G0I 5 j'Ë: C4§ 0 KLEINGELD O# TPH-3Ï een sushirol, die mooi gecentreerd moet zijn en de vorm van een nulle tje moet hebben en niet van de letter e. Ook wil hij wel wat misverstanden uit de weg ruimen. Zo eet je de vaak bijgeleverde gember niet samen met je sushi, maar nuttig je het tussen twee happen door, om de smaak te neutraliseren. „Ook raar: in Neder land is nauwelijks echte wasabi te verkrijgen. Wat je hier krijgt is mie rikswortel in plaats van wasabiwor- tel. Mierikswortel heeft een heftige nasmaak die lang blijft hangen, wat de smaak van sushi teniet kan doen." Sesamzaadjes Van den Broek keurt systematisch vergelijkbare soorten sushi van de verschillende grootgrutters. Met be wonderenswaardige concentratie proeft hij - blind - de verschillende zwarte maki-rolletjes, de 'inside out- rolletjes' met de kuit en sesamzaad- ONS PANEL jes aan de buitenkant en de klom pjes rijst met daarop een stukje ge drapeerde zalm of garnaal (nigiri's). Ook let hij op de variatie in de box jes, de presentatie en de gebruikte ingrediënten. Twee keer schalt er een welgemeend bah door de kamer waarvan zelfs de twee honden onder de indruk lijken. Heel soms is er een zacht, goedkeurend geluid te horen dat het midden houdt tussen het spinnen van een kat en zachtjes hummen. Hoewel Van den Broek gematigd is in zijn kritiek, is hij niet erg te spre ken over de prestaties van de super marktkoks. „Goede sushi staat of valt met de kwaliteit van de rijst. En die is over de hele linie onder de maat. Bij de meeste pakketten proef je geen rijststructuur in je mond." Daarnaast vindt hij veel maki-rolle tjes slecht gedraaid, de vis vaak wat aan de droge kant en vindt hij de verhouding tussen de rijst en de an dere ingrediënten uit balans. Er is geen enkele box die Van den Broek in zijn geheel kan bekoren. „Toch moet ik zeggen dat ik vandaag echt wel een paar stukjes heb ge proefd die best lekker waren. En dat vind ik toch wel weer verrassend." Alios bijeen op liiehlhaven Stop je kaai's in de de vriezer CC LEZEN Inspiratie bij liet besparen ff BESPAARTIP Er is zowel gratis te doen woensdag 2 september 2015 ERIK VAN DEN BROEK Erik van den Broek uit Nieuwegein raakte in de ban van het sushi maken na een work shop in het befaamde Okura-hotel, een ca deautje van zijn vrouw. Hij meldde zich aan voor de Man bijt hond-weA- strijd voor beste sushi-thuiskok, een avontuur dat hij na een intensieve voor- ronde en een span nende finale winnend afsloot. Lof kreeg hij van jurylid AkidaOs- hima, de inmiddels ge pensioneerde ex-chefkok van het Okura Hotel en dé sushi-autoriteitvan De Lage Landen. Flio (gratis, iOS) is ideaal voor frequent flyers, maar ook voor iedereen die zijn luchthavenbezoekje zo goedkoop en relaxt moge lijk houdt. De app logt zelf in op gratis WiFi-spots en biedt kortingscoupons. Met alle vertrek- en aan komsttijden. procent omzetgroei be haalden de snackbars, inclu sief ijssalons en lunchrooms, afgelopen zomer (CBS). Kaarsen branden langers als ze eerst in de vriezer hebben gelegen. Door de kou wordt het kaarsvet harder en daardoor smelt hij minder snel. Soms zakt de moed in je schoenen als je altijd maar zuinig aan moet doen. Ge lukkig zijn er veel mensen die in hetzelfde schuitje zitten. Troost en tips zijn te vinden bij weblogs van anderen die het zuinig aandoen zoals zuinigaan.blogspot.nl of mamasproject, wordpress. com. Op Pinterest.com staan ook veel tips. Zin om iets leuks maar geen cent te makken? Een paar ideeën: lees in de bieb boeken over een on derwerp waar je meer over wilt weten, help de voed- selbank, schrijf het boek dat al zo lang in je hoofd zit, train voor een loop van 5 kilometer of maak een NS-wandeling in de buurt. >3. HEMA Matsu sushi box Hi- mata (210 g, €5,-) en sushi box Hayato (235 g, €5,-). Prijs per ons: €2,38/2,13 Plus: Heeft als enige de rijst veel smaak gegeven. De maki met pittige zalm is verrassend lekker. Min: Dezuur-zoute rijst overheerst de andere smaken. De exemplaren met verse tonijnsmaken muf en die met roomkaas, komkom mer, zalm en avo cado is een grote botsing van niet bij elkaar passende smaken. Commentaar: „Als je vier nigiri's in zo'n klein doosje doet, zou ik nooit vier dezelfde zalmnigiri's doen. Saai, toch?" >4. JUMBO Geproefd: de Sa- kura-box (365 g, €7,49). Prijs per ons: €2,05 Plus: scoort een krappe voldoende op variatie en pre sentatie. Min: Jumbo doet zijn naam eer aan: dit zijn reusach tige brokken rijst met harde stukjes. Soms een wat muffe smaak. Commentaar: „Dit zijn geen hapjes meer maar dit is een bek vol rijst. Ja panners zouden dit niet lusten. Die houden het graag subtiel en verfijnd." Queens: Sushi Menu (diepvries, verkrijgbaar bij verschillende supermark ten). 260 g: €4,99. Prijs per ons: €1,92 Plus: Ondanks de cous- cous-achtige structuur een krappe voldoende voor de rijst. Min: Rommelig ogende doos met droog uitziende sushi. Zalm smaakt vies, poederig en gruizig, weinig variatie, muffe nasmaak. Commentaar: „De maki komkommer is hevig ge krompen. Je kunt er ge woon doorheen kijken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49