'Het voelde alsof ik een steen in mijn maag had' Er is nog genoeg werk aan de winkel voor Hoek vraagbaak voor voetbalclubs in Zeeland SPORT 13 ene club werkt, hoeft niet meteen bij de andere club te werken. Daarom zoeken we samen naar de beste oplossing." Scheidsrechters „Arbitrage. Dat is ook zo'n kwestie. Er is een tekort aan scheidsrechters. Nou, ik probeer dan met de clubs te kijken hoe dat gezamenlijk op te lossen is. Dan kijk ik of we bijeenkomsten moeten organise ren of dat we met de clubs onderling scheidsrech ters kunnen opleiden of dat de clubs de club- scheidsrechters kunnen uitwisselen. Soms kan ik dingen zelf oplossen, en soms moet ik voor specifie ke zaken bij de collega's in Eindhoven of Zeist aan kloppen. En als iets niet kan, moet je dat ook vertel len. Dan moet je dat uitleggen. Ja, dat doen we nog wel eens te weinig." Liesbeth Kole is een en al enthousiasme en blijft makkelijk overeind in het wereldje dat nog altijd wordt beheerst door mannen. „Ik loop natuurlijk al heel lang mee. Ik ben onderaan begonnen en heb al les doorlopen. Deze baan is een nieuwe uitdaging voor me. Ik sta weer met mijn voeten in de klei en ik hoop dat de clubs me echt weten te vinden. Waarbij het niet om mij gaat hoor. Ik hoef niet op de voorgrond. Het gaat om de clubs." De eerste selectie van de Middelburg se voetbalvereniging ]ong Ambon ver blijft deze weken op Ambon. Iedere dag komt een deelnemer aan de bij zondere reis aan het woord. Vandaag in deel 8: Stephanie Polderman. Ze krijgt het beeld niet uit haar hoofd. Tijdens een taxirit in Jakarta zag Step hanie Polderman aan het begin van de nacht opeens een kindje liggen. Op straat, in het donker, helemaal alleen voor een huis. „Ik vond het verschrikkelijk en het voelde alsof ik een steen in mijn maag had." De verzorgster van Jong Ambon wil op Ambon vanuit de bus ook graag naar bui ten kijken om zoveel mogelijk van het eiland te zien. „Maar ik ben ie dere keer bang dat ik hier dan ook een keer zo'n kindje zie." Polderman heeft de afgelopen dagen meer gezien dat ze liever niet had willen zien. „Ik liep met een paar spelers in Ambon-stad toen we een ventje van een jaar of 'Kijk maar niet naar zijn voeten want hij heeft bijna geen tenen meer, zei één van de jongens' negen tegenkwamen. Kijk maar niet naar zijn voeten want hij heeft bijna geen tenen meer, zei één van de jongens. Toch kijk je automatisch. Vreselijk. Het was waarschijnlijk een ventje dat op straat leefde. Hij praatte ook heel moeilijk. Ik zag ook hoe twee man nen eten uit vuilniszakken haal den en het op karton legden om mee - te nemen." In haar koffer heeft ze zes hemdjes voor kinderen meegeno men, waar het logo van Jong Am- bon opgedrukt is. „Ik heb ook wat shirts bij die ik niet meer pas. Bij de projecten die we bezoeken geef ik die weg." Hoe ze de reis tot nu moet omschrijven? „Ik vind het overweldigend, keer op keer weer. Na de eerste wedstrijd wisten we een beetje wat we konden ver wachten, maar toch was ik voor de tweede wedstrijd weer zenuw achtig." Als Nederlandse vrouw krijgt ze veel aandacht. „Mensen staan me soms een hele tijd aan te sta ren. En om me heen hoor ik vaak 'nona Belanda'. Ik weet inmiddels dat het 'blanke vrouw' betekent. Ik ben overigens totaal niet bang hier. Al die aandacht hoort erbij, daar ben ik vooraf gewaarschuwd. De mensen zijn ontzettend aar dig." Ze kende Ambon onder meer al van de filmpjes van de rei zen in 2005 en 2008. „Ik wilde het nu graag met eigen ogen zien." Bij Jong Ambon is ze op haar plaats. „Het is een familieclub. Bij een grote vereniging zeggen men sen 'hoi' omdat je een trainings pak van de club aan hebt. Bij een kleinere club als Jong Ambon noe men ze je bij je naam en kent ie dereen elkaar. Als ik zelf voetbal, komen veel jongens van het eerste en supporters kijken. Ze zijn op recht geïnteresseerd in een an der." Stephanie Polderman loopt al zes jaar bij Jong Ambon rond en weet dus wat deze reis betekent voor veel mensen. „Ik had al een seizoen bij de dames gespeeld toen ik de vraag kreeg of ik verzorgster bij het eerste wilde worden." Maar een vrouw in de kleedka mer, is dat niet onge makkelijk? „Na de wed strijd loop ik ook in de kleedkamer rond. Maar als ze gaan douchen kijk ik naar de grond..." Ook over het scorend vermo gen mag men zich bij de zaterdag hoofdklasser druk maken. Zo wist Hoek uit de vele kansen tegen na genoeg de tweede keus van de Middelburgse zondag-eersteklas ser slechts drie keer te scoren. Trai ner Daan Eikenhout had slechts twee basisspelers van het team te gen Vlissingen opgesteld. „Dat was een bewuste keus, zo vlak voor de competitie. Het was niet ons spel, maar de jongens hebben het prima gedaan." Hoek speelde vrijwel de hele wedstrijd op de helft van de tegen stander. „De ruimtes zijn dan klein", alus Pennings, „maar we misten de creativiteit om het uit elkaar te spelen. Het tempo was daarvoor ook te laag." De Middel burgers haalden de rust met een o-o-stand. Desondanks waren er mogelijkheden voor Kyle Does burg, Bjarne de Vreeze, Guillaume Clinckemaille en Giovanni Siere- veld om de score te openen. De beste kans kreeg Mickenson De Pessemier met een strafschop, nadat hij zelf was neergelegd door Aloys Lockefeer. De strafschop werd gekeerd door doelman Freek van der Maas en in tweede instan tie door De Pessemier in de han- I<ARAI<TERISTIEI< den van de Middelburgse keeper geschoten. Vlak voor rust kregen de Middelburgers via Dennis Ko- vacevic zelfs de kans om op voor sprong te komen, maar hij miste. Clinckemaille bleef in de rust achter in de kleedkamer. Pen nings: „Hij bracht te weinig." Zijn vervanger Thomas van Renterg- hem kreeg een dot van kans, maar miste. Even later schoot de inval ler van dichtbij raak: 1-0. Aan de rechterkant ging Nick de Groote steeds beter spelen en haalde va ker de achterlijn. De Groote had ook een groot aandeel in de twee de strafschop, toen hij van achte ren werd gevloerd door Ruben van Winkelhof. Pessemier eiste opnieuw de strafschop op. Dit keer schoot de linkerverdediger feilloos binnen. Hoek kreeg nog kansen, waarvan Doesburg er een verzilverde. In de slotminuut zorg de Van Winkelhof met een rake kopbal voor een draaglijke eind stand voor de Middelburgers. t°NyBQv WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2015 naar je toe door Barry van der Hooft Stephanie Polderman, verzorgster Stephanie Polderman met een jonge 'fan'. door Aector Doorns HOEK. Is Hoek klaar voor de compe titiestart? Hoek-trainer Ruud Pen- nings keek gisteravond na de 3-1-winst in het bekerduel met Zeelandia Middelburg bedenkelijk bij die vraag. „Het eerste half uur was ver beneden peil. In fases heb ben we het daarna goed gedaan, maar het moet nog veel beter. We kiezen nog te veel voor de verkeer de oplossing." Hoek-Zeelandia Mid delburg 3-1 (0-0). 57. Thomas van Rent- erghem 1-0, 65. Mickenson De Pesse mier 2-0 (straf schop), 73. Kyle Doesburg 3-0, 90. Ruben van Winkel hof 3-1Scheidsrech ter: D. Wiegmans (Oost-Souburg). Ge le kaart: Van Winkel hof (Zeelandia Mid delburg). Aantal toe schouwers: 200. Hoek: De Jonghe; Roemeratoe, Fitsch, Siereveld, Van Rent- erghem; De Pesse mier, Vandepitte, Martens, De Vreeze; Doesburg, Clincke maille. Zeelandia Middel burg: Van der Maas; Wattimena, Caben- da, Manuhuwa, Tuk ker; Ouwerkerk, Fe- lius, Van de Woestij- ne; Luteijn, Wissel, Eikenhout. Liesbeth Kole, het Zeeuws meisjes is terug waar het begon, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41