bald^rwufLni ra Vüü! Oud-vicepremier om het leven gebracht met 41 messteken Op 8 september begint de rechtszaak tegen Bart van U. Hij heeft tot nu toe niets gezegd over zijn betrokkenheid bij de moord. NIEUWS 3 Pas na een jaar kwam de DNA-hit VAN MOGELIJK ONGEVAL TOT MOORD MIDDELS TIENTALLEN MESSTEKEN 17 juli 2015: bij met behulp van een iPhone en zien het onvoorstelbare: hun vriendin Els op de vloer, liggend in een plas bloed. Levenloos. Ze heeft haar jas nog aan. Over de moord op Borst heeft Van U. tot op heden gezwegen. Met geen woord rept hij over de misdaad die hij zou hebben ge pleegd. Lang kon de politie hem niet vinden, tientallen recher cheurs bogen zich over de zaak. Het leek alsof de moordenaar van Borst in het niets was opgegaan. Maar uiteindelijk was er het dna-spoor, dat naar Van U. leidde. Na de dood van Borst werd er volop gespeculeerd. Was haar om streden euthanasiewet misschien de reden? Euthanasie speelde in elk geval een rol bij de moord van Bart van U. op zijn zus Loïs, die hij op to januari dit jaar om het le ven bracht. Toen stak hij veertig keer. In de rechtszaal vertelde de ver ward ogende 39-jarige Van U. eer der dit jaar, toen die zaak werd be handeld, hoe zijn zus hem zou hebben gekleineerd. Hoe ze ruzie maakten. En: „Loïs wilde euthana sie op mij laten plegen." Naar ei gen zeggen moest hij kiezen, 'voor haar of mijn leven'. Eén van de vriendinnen die Borst heeft gevonden hoopt dat Van U. uiteindelijk ook over de tweede moord zal vertellen. Ze worstelt nog altijd met de dood van Els. Het beeld van haar leven loze lichaam doemt op, als ze langs het huis loopt waar Borst zo lang woonde. Dagenlang twijfelde de politie of Els Borst slachtoffer werd van een dodelijk misdrijf. Nu lijkt dat on voorstelbaar. Vermoedelijke da der Bart van U. kwam pas een jaar na de dood van Els Borst door een DNA-hit in beeld. Toen had hij in middels in Rotterdam zijn zus Loïs vermoord. De commissie- Hoekstra deed onderzoek naar het geblunder, de politie bood ex cuses aan. BILTHOVEN. 41 messteken maakten zaterdag 8 februari een einde aan het leven van voormalig vicepre- mier Els Borst. Het was een dag die zo mooi begon, op het congres van D66. Op de laatste dag van haar leven is ze gekleed in een grij ze pantalon, haar zwarte jasje en een felrode col trui. Vanzelfspre kend zit ze op de eerste rij in de Beurs van Berla- ge: de Grande Dame van de partij. Met haar 81 jaar wijs ge noeg om Alexan der Pechtold van goede raad te voor zien. Aan Roger van Box tel vertelt ze nog hoe ze hoopt dat 'haar' euthanasiewet ooit ook op demente ouderen van toepassing wordt, als zij hun le ven willen beëindigen. Later die dag maakt verdachte Bart van U. een einde aan het ha re, aldus onderzoek van de politie. Vlak voordat de zaak tegen deze verdachte aanvangt, op 8 septem ber, wordt duidelijk hoe hij te werk moet zijn gegaan, in de gara ge bij het huis van Borst in Biltho- ven. Daar parkeert ze haar auto. Daar is ook haar moordenaar. Van U. moet meedogenloos hebben toegeslagen. Steeds weer, 41 maal in totaal, steekt hij met een mes op Borst in. Ze wordt geraakt in haar hoofd, haar handen. Dat wijst erop dat Borst nog heeft ge probeerd de aan val af te weren. Tevergeefs. De aanval is een fata le. De garagedeur staat wijd open, als twee vriendinnen op maandag poolshoogte be sluiten te nemen. Ze zijn be zorgd. Els heeft zo lang niets van zich laten horen. Het is niets voor haar om zonder bericht niet op te komen dagen bij het concert van het Mangati strijkkwartet. Dat kan ze niet vergeten zijn. De twee vriendinnen lichten A dagen Stedentrip Parijs A dagen Praag A dagen Berlijn A dagen Stedenrip Londen 8 dagen Vlieg-bus excursie Madeira - - - - WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2015 10 februari 2014: wordt bekend dat oud-vice-premier Els Borst op 81-jari ge leeftijd is overle den. Ze wordt gevonden in de ga rage van haar huis. De politie sluit een ongeval niet uit. 13 februari 2014: Borst is naar alle waarschijnlijkheid het slachtoffer geworden van een misdrijf, conclude ren politie en justitie na uitvoerig onderzoek. 11 maart 2014: Els Borst is waar schijnlijk twee dagen voordat ze gevonden werd omgekomen. Politie is overtuigd dat de oud-minister slacht offer is geworden van een misdrijf. 18 maart 2014: De politie vraagt in Opsporing Verzocht om hulp. Men zoekt een ver warde man die in de week voor haar dood 's ochtends vroeg bij Els Borst heeft aangebeld. 7 oktober 2014: De politie denkt dat Borst door ie mand met een psy chische stoornis is vermoord en roept hulpverleners op zich te melden bij opvallend gedrag rond 8 februari. 26 januari 2015: De politie heeft een verdachte op het oog, naar aanlei ding van een DNA-match. Het gaat om Bart van U., die wordt verdacht van de moord op zijn zus. 25 juni 2015: De commissie- Hoekstra conclu deert dat het OM ernstig tekort is geschoten in de kwestie Bart van U. Zo is er nooit DNA-materiaal bij hem afgenomen. Bart van U. wordt ook vervolgd voor de moord op Els Borst, meldt het Openbaar Ministe rie. 1 september 2015: Els Borst is om het leven gekomen door messteken, laat het OM weten. Van U. komt dins dag 8 september voor het eerst in deze zaak voor in Rotterdam. Els Borst had geen enkele kans door Adrianne de Koning en Carla van der Wal v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Vertrekdata: 14 sept€ 599,- 28 sept€ 719,- Vertrekdata: 15, 22, 29 okt/5,12,19, 26 nov 3,10,17dec/3 mrt2015 Vertrekdata: 15, 22, 29 okt/5,12,19, 26 nov 3,10,17 dec FVÏ Vertrekdata: 1, 8,15, 22, 29 okt/5,12,19, 26 nov 3,10,17 dec Vertrekdata: 1, 8, 15, 29 okt/5, 12,19, 26 nov 3,10,17 dec

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3