bezoekers park welkom Hulsterse dreigt met zelfmoord bij celstraf Heeft u tomeloze passie in de aanbieding? film.. THtsea ML* mm*, ZEELAND 9 mê jfjjjj de baan bij Post.nl in Den Haag, maar wilden het roer omgooien", zegt Van Son. „Kyra komt uit Den Haag en ik uit Breda. Vanwege de kinderen en onze ouders zochten we iets in het zuidwesten van het land." Na een verblijf in recreatie gebied de Pluimpot wisten ze het zeker: het werd Sint-Maartens dijk. Toen ze het pand kochten, stond het leeg. Het stamt uit 1592 en kende door de eeuwen heen ve le bestemmingen. Voor zover Van Son en gemeentearchivaris Fred van den Kieboom hebben kunnen achterhalen, had het al in 1730 de functie van logement. De geschie denis van de tijd daarvoor is min der duidelijk. Oudere Tholenaren kennen het pand nog als plaatselijke bioscoop. Later was de gemeentelijke biblio theek er in ondergebracht. Het echtpaar woont nu in de vroegere leeszaal. Bouwkundig gezien ver keerde het pand in mindere staat en het eerste jaar stond in het te ken van een grondige renovatie. In juli 2009 kon het paar het ho tel-restaurant openen, maar sinds kort is het alleen nog maar een ho tel. Van Son: „De hotelbezetting is naar tevredenheid. Er is meer con currentie gekomen, maar in de zo mer verdient iedereen hier een goede boterham. Wij hebben al boekingen staan tot en met oud en nieuw." Trappenhuis De tien kamers bieden ruimte aan zo'n 25 personen. Verder is er een fraai achterterras en vanuit het trappenhuis word je een blik op het oude dak gegund. Hotel KOM! richt zich steeds meer op groepen, bijvoorbeeld families of vrienden groepen. Gasten kunnen kiezen uit een volledig verzorgd ontbijt of diner, gebruik van de hotelkeu ken, maar kunnen ook gaan eten in de lokale horeca. Duurzaam heid en biologische en streekpro ducten hebben de uitbaters hoog in het vaandel staan. Ze werken het liefst samen met lokale produ centen. In samenwerking met de orga nisatie biedt Van Son op 24 en 25 oktober vogelarrangementen aan. De deelnemers krijgen een rond leiding van ecoloog Chiel Jacobus- se van Het Zeeuwse Landschap en 's avonds worden er Zeeuwse streekproducten geserveerd. De 6r-jarige A. de G. moest voor de Middelburgse rechtbank ver schijnen omdat ze bij het Kruid vat in Hulst eind mei 2015 een pakje haarverf had gestolen. En oktober vorig jaar had ze ook een aansteker ontvreemd bij een siga- rettenhandel in Hulst. De Jager constateerde dat ze niet voor het eerst voor de poli tierechter moest verschijnen. Ze was al meerdere keren betrapt op winkeldiefstal. De laatste keer kreeg ze om die reden een werk straf en een voorwaardelijke cel straf. Officier van justitie Marco van Leeuwen vond dat er tot nu toe genoeg was gewaarschuwd en dat de Hulsterse de gevolgen van haar daden nu maar eens moest ondergaan. Hij eiste een celstraf van zes weken waarvan de helft voorwaardelijk. Ook vroeg hij de rechter de voorwaar delijke celstraf van vier weken, die haar eerder was opgelegd, om te zetten in een daadwerke lijke celstraf. De Hulsterse, die zonder advocaat naar Middel burg was gekomen, zei dat ze geen echte verklaring kon geven voor de beide winkeldiefstallen. Volgens de vrouw is ze een klep- tomane, iemand die dwangmatig steelt, en is ze onder behande ling bij Emergis. Tijdens haar ver weer barstte ze in tranen uit en Officier van justitie Marco van Leeuwen trekt eis in als vrouw celstraf echt niet aankan. zei dat ze zelfmoord zou plegen als ze daadwerkelijk naar Toren- tijd zou moeten. „Een gevange nisstraf kan ik niet aan." Van Leeuwen liet daarop weten dat de reclassering moet onderzoe ken of de vrouw een celstraf aan kan en hoe het gesteld is met haar geestelijk vermogen. De rechter besloot daarop om de strafzaak tegen de Hulsterse aan te houden. „Als u tijd heeft: de openings film A Royal Night Out, op vrij dag 11 september. Dat is een vro lijke, energieke film over twee Engelse prinsessen. Om 20.00 uur speelt een nieuwe Zeeuwse big band 'In the mood' van Glenn Miller. Er is een kleding voorschrift: donker pak en strop das. Spijkerbroeken worden ge weigerd, we zijn streng." „Probeer dan Sicario maar, die speelt op de grens van de Vere nigde Staten en Mexico. Drugs, geweld, spannend. Kijk ook naar Dheepan, over een vlucht uit Sri Lanka, hoe mensen terechtko men in een voorstad van Parijs, echt de hel op aarde." „Heel veel. Bijvoorbeeld: Despite The Falling Snow, over spionage, speelt in de jaren vijftig, in een Audrey Hepburnachtige sfeer." „Nee, sorry, we zijn een be schaafd festival. Erotiek is er wel. Decor is een Egyptische film met een bloedmooie actrice. Zo ma ken ze ze niet vaak." WOENSDAG 2 SEPTEMBER 2015 De gemiddelde diepte van de Oosterschelde is -9 meter NAP. 370 De oppervlakte van het natuurgebied is 370 m2, oftewel 370.000 hectare. 42 Op het diepste punt van de rivier ligt de bodem van de Oosterschelde op -42 meter NAP. MIDDELBURG. Een celstraf kan ik niet aan, zo zei gisteren een Hul sterse vrouw tegen politierechter De Jager. „Dan pleeg ik zelf moord." Leo Hannewijk, festivaldirecteur van Film by the Sea in Vlissingen, houdt spreekuur, foto Lex de Meester door Jan van Damme VLISSINGEN. Directeur Leo Hanne wijk van Film by the Sea hield gis teren zijn eerste filmspreekuur. Hij heeft een bureau geplaatst in de bioscoop in Vlissingen, waar zijn team hard aan het werk is voor het aanstaande festival. Een filmspreekuur, met een kopje kof fie (of thee). We nemen de proef op de som. Goedemorgen, heeft u ook een feestje in de aanbieding? Hebt u een bloedstollende film? Hebt u ook tomeloze passie? En seks? Filmspreekuur: elke werkdag van 10 tot 12 uur, CineCity Vlissingen. Zaterdag bij de PZC: bijlage Film by the Sea Mosselvisser Jos van Damme. foto Mechteld Jansen prachtig gebied' De oeverlengte van de Oosterschelde is 179 kilometer. Met het getij loopt 800 miljard liter water de Oosterschelde in en uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37