Bewoner vecht uitzetting huis aan 'Voorwaardelijk omdat hij werkt aan zijn relatie' Extra celstraf voor negeren gebiedsverbod 10 6 WALCHEREN Computercursus 'Digisterker' Superfood om zelf te telen De burgemeester doet dat omdat de bewoner overlast zou veroorza ken en omdat de buurt al eens te gen deze man in opstand is geko men. De bewuste man wil echter zijn woning niet verlaten en vocht gisteren via zijn advocaat die uit zetting aan. Burgemeester kiest voor uitzetting omdat bewoner overlast zou veroorzaken en buurt in opstand kan komen. Bestuursrechter Sinack beslist donderdag of de uitzetting daad werkelijk plaats mag vinden. Hij liet aan het bezig van de zitting al weten dat het feitelijk tegen de re gels is om iemand uit zijn woning te zetten als er alleen sprake is van geluidsoverlast. En ook zei hij dat 'iemand uit zijn woning zet ten, niet iets kleins is'. Jurist Johan Groenenberg van de gemeente erkende ook dat het woonrecht een grondrecht is. Vol gens hem ziet de burgemeester echter geen andere oplossing voor de problemen die de man veroor zaakt, dan hem tijdelijk uit zijn woning te zetten. Groenenberg vertelde dat al van alles geprobeerd is om ervoor te zorgen dat de man opgenomen wordt in een psychiatrische instel ling. „Hij zegt zelf steeds dat hij zich op zal laten nemen, maar dat doet hij niet." Volgens Groenen berg moet de huisuitzetting dan ook gezien worden als een laatste poging om de man zover te krij gen dat hij zich laat opnemen. Ook bracht hij naar voren dat ge vreesd moet worden dat de buurt nog wel eens in opstand kan ko men. Dat gebeurde ook begin juli. De politie kon toen voorkomen dat er daadwerkelijk gekozen werd voor eigen maatregelen door buurtbewoners. Avocate Femke van den Berg zei op haar beurt dat de buren van de bewuste bewoner niet goed om kunnen gaan met het gedrag van haar cliënt. Ze wees erop dat uit een verklaring van de huisarts blijkt dat een van de buren een soort angststoornis heeft. Volgens haar kan het niet zo zijn dat ie mand uit zijn woning gezet wordt omdat toevallig een van de buren overgevoelig is. Ook vindt een psy chiater dat er geen redenen zijn om de man gedwongen op te ne men. MIDDELBURG. Een geheel voor waardelijke werkstraf van hon derd uur. Die straf legde politie rechter De Jager gisteren een acht tienjarige Middelburger op. De jongeman had eerder dit jaar zijn vriendin en haar vriendin mishandeld. Tijdens de rechts zaak gaf hij een brief aan de rech ter waaruit blijkt dat zijn vrien din hem vergeeft en dat ze samen werken aan een betere toekomst. Ook liet hij de echofoto's zien van hun tweede kindje, dat binnen kort geboren wordt. Raadsman Eduard Smit zei dat de verdachte en zijn vriendin jonge mensen zijn die hard werken aan hun relatie. Maar dat het op juni 2015 even wat misging. Ze kregen woorden en hij zou haar toen in het gezicht hebben geslagen. Dat zou hij ook hebben gedaan bij haar vriendin. Volgens de verdach te ging het om één klap. Uit de verklaringen blijkt dat het om meer klappen ging. Omdat hij al in behandeling is voor zijn agres sie, werk heeft en wat van zijn re latie probeert te maken, vond de rechter dat een voorwaardelijke straf voldoende is. MIDDELBURG. Twee Vlissingers moesten gisteren voor de politie rechter in Middelburg verschijnen wegens overtreding van een ge biedsverbod. Die overtreding zorgde ervoor dat de Vlissinger M.C. twee we ken extra in de cel moet blijven. Politierechter K. de Jager besliste gisteren dat M.C. ondanks een dui delijke waarschuwing toch op 1 juni ten onrechte door het cen trum van Vlissingen liep. Hij had het gebiedsverbod ge kregen omdat hij betrokken was bij een mishandeling. Daarvoor is de Vlissinger veroordeeld tot een celstraf van zes maanden. Maar voor die veroordeling zagen agen ten hem door de Spuistraat lopen. Terwijl hij volgens de officier van justitie wel degelijk wist dat hij daar niet mocht zijn. Vlissinger R.B. zou op 2 juni door de Glacisstraat hebben gelo pen, terwijl hij van de gemeente niet in het centrum mocht komen wegens overlast. Hij is eerder ver oordeeld tot een celstraf van twee maanden omdat hij in mei en juni al vier keer dat gebiedsverbod overtrad. Daarom eiste de officier van justitie gisteren alleen maar een week voorwaardelijke celstraf. Politierechter De Jager vond dat nog te veel en besliste dat de man wel schuldig is, maar geen straf krijgt. In de regio Gymclub begint met bootcamp Gymnastiekvereniging Hygiëa be gint vandaag met bootcamp. De training begint bij het KNRM-ge- bouw aan de Zuiderhoofdweg in Westkapelle om 19.30 uur onder begeleiding van een gediplomeer de bootcamptrainer. In groepsverband wordt aan de conditie en spierkracht gewerkt. Zowel starters als ervaren spor ters zijn welkom. Céline Brink wint NK Beachsprint Céline Brink uit Vlissingen heeft tijdens de Nederlandse kampioen schappen Ocean de gouden me daille behaald op het onderdeel beachsprint. Ze haalde met een minimale voorsprong verrassend het goud binnen. De beachsprint is een atletiekonderdeel waarbij de deelnemers 90 meter moeten sprinten door het mulle zand. Zomeravondconcert Brassband Apollo Brassband Apollo in Domburg zal vanavond haar jaarlijkse zomera vondconcert geven. Het concert zal om 20.30 uur beginnen en vindt plaats in de Protestantse Kerk van Domburg. De toegang is gratis. De brassband wordt gediri geerd door Robert-Jan Hoffman. Mijn dorp, mijn stad Basisschool zamelt elektrische apparaten in De Korczakschool in Middelburg doet mee aan de jaarlijkse Wecy- cle-inzamelactie voor afgedankte elektrische apparaten. De school ontvangt hiervoor een cadeau. Wecycle zorgt ervoor dat de appara ten optimaal worden gerecycled en doneert een bedrag aan Stich ting Jarige Job. Wecy cle organiseert de inza meling en recycling van afgedankte elektri- In de bibliotheek van Vlissingen is de computercursus 'DigiSter- ker' weer te volgen. Hierin leren deelnemers omgaan met de elek tronische dienstverlening van de overheid. Het gaat om zaken als het online aanvragen van huur- toeslag, het doorgeven van een verhuizing of informatie aanvra gen over de opbouw van de AOW. Bijna alle overheidszaken worden tegenwoordig online gere geld. Voor diegenen die moeite hebben met het omgaan met in ternet is er de cursus Digisterker: werken met de elektronische overheid. De cursus behandelt de aanvraag van een DigiD en hoe deze te gebruiken. Deelname is gratis. De bijeenkomsten zijn op maandag- of vrijdagmorgen van 10.00 -12.00 uur te volgen in Bi bliotheek Vlissingen. De eerstvol gende cursussen beginnen op maandag 7 september en vrijdag 11 september. Badhuisweg 2, 12.00-18.00 uur - Expositie foto kunst 'Thuis komst' van Frank van Driel; Protes tantse Kerk, 20.30 uur - Zomeravond concert Brassband Apollo Michaelskerk, 20.00 uur - Con cert Broazinho Odulphuskerk, To renstraat, 13.30 - 16.30 uur - Exposi tie Elly van Ree Zeeland Nazomer festival, Kinderdag verblijf Kinderbol- werk, 10.00 en 14.00 uur - Mu ziek- en dansvoor stelling voor kinde ren van 2 tot 6 jaar, 'Wonderzoekers'; Abdijplein, 15.00 uur - Voorstelling Kapitein Winokio, Ankers en Roeren; 19.30 uur - Dans theater 'Bruid van de Aarde'; 20.00 uur - Rockconcert en dansvoorstel ling 'Café Ed San ders'; 21.15 uur - Optreden 'La Cor- neille'; 22.00 uur - Optre den Mister and Mississippi; Cinema Middel burg, Achter de Houttuinen 30, 20.00 uur - Film 'lm Labyrinth des Schweigens' Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur - Uitzoeken en sorte ren van gevonden botten met biologe Betty Ras Falckstraat 4, 09.00 uur - Recreatieve wandeltocht over 5 of 10 km; Strand Boulevard Bankert, 19.00 uur - Vlissingse Zee- ZwemRace; Praktijk Two Care, Edisonweg 41, 20.15-21.30 uur - Kennismakingles voor beginners met DRU Yoga; Zeeland Nazomer festival, Binnenha- venweg, Lasloods, 20.30 uur - Locatie voorstelling Saul Zuiderhoofdweg, KNRM-gebouw, 19.30 uur - Start Bootcamp (sporten in buitenlucht) door Gymnastiek vereniging Hygiëa; Zeeland Nazomer festival, Polderhuis, Zuid straat 154,20.15 uur - Locatievoorstel ling 'Een zomer dag' door Emile Calon MIDDELBURG. De Middelburgse bur gemeester Harold Bergmann pro beert een inwoner van de wijk Dau- wendaele voor drie maanden uit zijn koopwoning zetten. WESTKAPELLE Om geld in te zamelen voor eenzame opa's en oma's in Nederland doet minicamping De Visser dit jaar weer mee aan de Goedgemutste Breicampagne, die voor de tiende keer wordt gehouden. In de laatste maanden van dit jaar wordt elke eerste donderdag van de maand gebreid in Zoutelande. In september en oktober is dat tussen 10.00 en 12.00 uur het geval bij minicamping De Visser, in november en december bij WoZoco De Tienden. VLISSINGEN DOMBURG MIDDELBURG VLISSINGEN ,unwb sche apparaten en energiezuinige lam pen. Elke school zamelt mi nimaal 75 kleine elek trische apparaten in. Als beloning kunnen de scholen kiezen voor een digitale foto camera, boekenpakket of educatieve spellen. De inzamelactie loopt tot en met 30 novem ber. MIDDELBURG Cursus bridge De Zeeuwse Volksuni versiteit houdt binnen kort een basiscursus bridge voor beginners in Middelburg. In de basiscursus, bestaande uit twee keer twaalf lessen, worden de re gels van het spel op een heldere wijze uit gelegd. De cursus start op dinsdag 15 septem ber in De Hoeksteen. ZIERIKZEE. „Kiemgroenten worden veel gebruikt in smoothies en in lunchgerechten. De voedingswaarde ervan is tot wel tien keer hoger dan van gewone groenten." Wim Kuijper (52) uit Zierikzee kan enthousiast vertellen over zijn product 'Bijt'. 'Bijt' is een kweeksetje voor kiemgroenten. Het bestaat uit een bakje met daarop een zaadpad (denk aan koffiepad). Je vult het bakje met wa ter en zet de zaadpad erop. Een paar dagen later (afhankelijk van het ge was) knip je je verse radijs- mosterd of basilicumloten. Kuijper en zijn dochter Doortje hebben 'Bijt' in 3,5 jaar ontwikkeld. „Het moet snel re sultaat geven, voedzaam zijn, het mag geen rommel geven en het moet duurzaam zijn",schetst Kuijper zijn uitgangspunten. De supers van de Agrimarkt gaan 'Bijt' vrijwel zeker verkopen, foto Dirk-Jan Gjeltema tips? mail naar redactie@pzc.nl DOMBURG KOUDEKERKE MELISKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE VLISSINGEN WESTKAPELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34